Teraz jest czwartek, 24 maja 2018, 15:50

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 na co wymienic sony vx 2100 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post na co wymienic sony vx 2100
witam-jak wiadomo coraz więcej ludzi kupuje tv lcd i pyta o sprzęt jakim sie kręci .Czy juz pora wymienić "tradycyjna "kamerę na cos z hdv ?jak a jest Wasza opinia ? na co wymienic ,żeby służyła przez dwa lata ?

niedziela, 30 grudnia 2007, 11:41
Bywalec
Bywalec

Najpierw sam kup przyzwoite LCD co najmniej 32 cale. Potem przestaw swojego VX - a na tryb 16:9 nakręć wesółko i zobacz efekty. Jak tobie i twoim klientom to wystarczy to nie zmieniaj. Do wesółek i lokalnych reportaży Sony wypuszcza leciutką i niedrogą (6 tys. PLN) kamerę naramienną HVR 1000. Wygląda "telewizyjnie Cena i waga biorą się z tego, że w środku są "flaki" maleńkej amatorskiej HC7, uzupełnione o parę półzawodowych patentów. Obrazek sliczny, ale tylko jak jest sporo światła. Wejscie HDV to koniec krecenia po ciemku! A inne kamery HDV wymagaja wiedzy operatorskiej i doswiadczenia

niedziela, 30 grudnia 2007, 14:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja na razie nie zmieniał bym vx-a na nic innego, gdyż tak jasnego obiektywu można szukać ze święcą i nic. Kiedyś czytałem test fx7 i canona XH i żaden pod względem jasności nie dorastał nawet do pięt vx 2100 A TELEWIZOR PLAZMOWY TRZEBA JESZCZE SKOMPLETOWAĆ Z ODTWARZACZEM BLU RAY LUB HD DVD A to już większy wydatek i nie każdego na to stać. A pytają tylko z ciekawości

poniedziałek, 31 grudnia 2007, 01:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kiedyś czytałem test fx7 i canona XH i żaden pod względem jasności nie dorastał nawet do pięt vx 2100

No bardzo dziwne, bo widziałem test porównawczy i Canon XH-A1 dorównywał jasnością Sony PD-170.

poniedziałek, 31 grudnia 2007, 18:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Test był w którymś z numerów Foto Wideo jak odnajdę w którym to napiszę będzie można poczytać

poniedziałek, 31 grudnia 2007, 19:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

przecież dorównanie do mistrza jasności to już coś :)

poniedziałek, 31 grudnia 2007, 21:54
Bywalec
Bywalec

Hmm... ;)

AMBX napisał(a):
Potem przestaw swojego VX - a na tryb 16:9 nakręć wesółko i zobacz efekty.

Z tym 16:9 w vx 2100 jest tak na dwa razy. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że jest to mocno "naciągana" sprawa. Żadna ze starszych kamer sony (vx2000, PD 150, vx 2100, PD 170) nie oferuje takiego obrazka w 16:9, jak dowolny nowszy model HDV. Wiem bo wspomagam się czasem przy pracy vx 2100, Pd170. Porównując np. obrazek z "ciemniej" ;) Z1 robiony w DV 19:9 a vx 2100, to w VX wygląda dużo, dużo gorzej. Poczytajcie jak są różnice w budowie kamer.

AMBX napisał(a):
Wejscie HDV to koniec krecenia po ciemku!

Nie bardzo wiem jak to mam rozumieć... Przecież XV, PD nie maja NIGHTSHOT !!! :)
Ojjj, stare przyzwyczajenia jeszcze długo z was nie wyjdą...

AMBX napisał(a):
A inne kamery HDV wymagaja wiedzy operatorskiej i doswiadczenia

Uwierz mi, żeby efekt był dobry, wszystkie kamery tego wymagają...

kazikmały napisał(a):
Ja na razie nie zmieniał bym vx-a na nic innego, gdyż tak jasnego obiektywu można szukać ze święcą i nic.

Wy chyba na prawdę nie bierzecie oświetlenia na zdjęcia... ;)

Pinto napisał(a):
przecież dorównanie do mistrza jasności to już coś Smile

"Mistrz jasności", ale z jakimi szumami...

A tak podsumowując. Co do zakupu kamery HDV. Moim zdaniem lepiej być krok naprzód , niż stać w miejscu, lub się cofać. Wiecie o co mi chodzi :) Wydaje mi sie też ,że teksty tego typu piszą osoby które, w życiu nie miały w ręce kamery HDV. Sprawdźcie na własnej skórze, jak się pracuje na HDV, a później porozmawiamy... :) Poza tym nie wiedziałem, że w Polsce są takie problemy ze zdobyciem dodatkowego oświetlenia... ;)

Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem tym postem :)

Pozdrawiam serdecznie,
Filmaker

wtorek, 1 stycznia 2008, 13:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wy chyba na prawdę nie bierzecie oświetlenia na zdjęcia...

Witam
Wszystko zależy od klimatu na studnówce młodzież woli nastrojowe klimaty i zbyt duże ilości światła powodują u nich pewne zachamowania. Po prostu bardziej pasuje im klubowa atmosfera a tu vx super się sprawdza
Filmaker napisał(a):
Moim zdaniem lepiej być krok naprzód , niż stać w miejscu

To prawda ale jeśli w danym momencie nie ma na rynku zbyt dużego zainteresowania nagraniami wesel w hdv to nie ma sensu odrazu w to wchodzić bo będziemy nagrywać np.sony fx1 ale w sd bo klienci nie zapłacą większej kasy za blu ray lub poprostu nie mają na czym odtworzyć.
Oczywiście nie neguję używania kamer hdv ale mam na myśli to że wiąże się to z wieloma zmianami w obróbce teraz jeszcze bardzo kosztownymi nowe softy karty większe dyski wyższe koszty nośników nagrywarki . Spokojnie można jeszcze te dwa lata dać sobie na wstrzymanie, choć mnie też nęci kamera hdv. Ale spójrzcie na początku był tylko fx 1 za grubą kasę potem doszły kamery innych producentów, potem kolejne nowsze modele, ceny zaczynają się statkować z tendencją sppadkową. Producenci softów też wypuszczają już nie eksperymentalne softy obsługujące hd ale poparte doświadczeniami ulepszone programy.
Ale każdy robi jak chce ja napewno jeszcze trochę poczekam myślę że z dwa lata to wystarczy do pełnej normalizacji w tej dziedzinie. Każdy więc ma prawo do swojego zdania a fora są do wymiany tych opini.
Tak trzymać
Pozdrawiam gorąco

wtorek, 1 stycznia 2008, 17:15
Bywalec
Bywalec

Nie ma się zleceń jak się nie ma sprzętu. Kupiłem w 2007 z1-kę bo dostałem zlecenie na prezentację dla firmy. Od razu do oferty weselnej dodałem HD. Nagrywarkę blu-ray kupiłem dopiero pół roku temu. Do dziś 100% klientów z 2006 dopłaciło za płytkę blu-ray i nagrywarka się zwóciła. Kamera również. Dziś mam dwie - z1 i fx1. Każde wesele robię w hd i klient, nawet jak nie zaznaczy tego w umowie to po zobaczeniu różnicy dopłaca za niebieski krążek :)

Za dwa lata to ja już po prostu będę zmuszony do zakupu sprzętu HD i nie zarobię na tym dodatkowo. To po prostu będzie standard. A tak - sprzęt HD mam za darmo. Radzę się nad tym zastanowić.

Fx/Z1 nie są takie ciemne jakby się wydawało. W 90% nie trzeba doświetlać. W ciemnych pomieszczeniach obraz i tak jest lepszy niż w VX (którą miałem wcześniej) - kolory nie są wyprane, a szumy przy 15db do przyjęcia

wtorek, 1 stycznia 2008, 18:56
Bywalec
Bywalec

Wszystko zależy od klimatu na studnówce młodzież woli nastrojowe klimaty i zbyt duże ilości światła powodują u nich pewne zachamowania. Po prostu bardziej pasuje im klubowa atmosfera a tu vx super się sprawdza

Oczywiście, że masz rację. Pisząc to wcale nie miałem na myśli robienia z nocy dnia za pomocą czterech lamp 2000W ;)rozłożonych po rogach w lokalu. Wręcz przeciwnie , sam jak robię zdjęcia staram się zachować klimat danego pomieszczenia. Może trochę źle to odebrałeś ;) Dodatkowe oświetlenie można dostosować do warunków w jakich filmujemy , bez psucia zabawy młodzieży, lub młodej parze i ich gościom. Trzeba robić to z głową. :)

kazikmały napisał(a):
To prawda ale jeśli w danym momencie nie ma na rynku zbyt dużego zainteresowania nagraniami wesel w hdv to nie ma sensu odrazu w to wchodzić bo będziemy nagrywać np.sony fx1 ale w sd bo klienci nie zapłacą większej kasy za blu ray lub poprostu nie mają na czym odtworzyć.

Tu można by polemizować:) Biorąc pod uwagę, że w sklepach praktycznie niema już "normalnych" telewizorów, tylko panoramiczne. Robienie materiałów w 16:9 stało się standardem. A tak jak napisałem wcześniej, 16:9 w VX, a np. w FX1 to spora różnica. Nagrywanie kamerami HDV w 4:3 mija się z celem. Co do klientów, to powiem szczerze,że coraz więcej młodych ludzi interesuje się formatem HDV/HD i coraz częściej pytają o takie rzeczy. Więc jeśli przyjdzie do Ciebie młoda para i zapyta na jakim sprzęcie pracujesz, a ty powiesz, że HDV, to na pewno masz większe szanse na zlecenie. Wiadomo, że umiejętności operatorskie i montaż, też się bardzo liczą, ale sprzęt także. W tych czasach dobry marketing to podstawa. :)

kazikmały napisał(a):
Oczywiście nie neguję używania kamer hdv ale mam na myśli to że wiąże się to z wieloma zmianami w obróbce teraz jeszcze bardzo kosztownymi nowe softy karty większe dyski wyższe koszty nośników nagrywarki . Spokojnie można jeszcze te dwa lata dać sobie na wstrzymanie, choć mnie też nęci kamera hdv. Ale spójrzcie na początku był tylko fx 1 za grubą kasę potem doszły kamery innych producentów, potem kolejne nowsze modele, ceny zaczynają się statkować z tendencją sppadkową. Producenci softów też wypuszczają już nie eksperymentalne softy obsługujące hd ale poparte doświadczeniami ulepszone programy.

Z pewnego punktu widzenia nawet Cię rozumiem, ale idąc tym tropem nigdy bym nic nie kupił. bo jak np. Z1, za dwa lata będzie w cenie VX 2100 , to sony wypuści już jakiś tam model np. "Z10 XDCAM". I znowu wracamy do punktu wyjścia. Kupić Z1 , czy czekać następne dwa lata na "Z10" ;)

kazikmały napisał(a):
Ale każdy robi jak chce ja napewno jeszcze trochę poczekam myślę że z dwa lata to wystarczy do pełnej normalizacji w tej dziedzinie.

W tej dziedzinie nie prędko doczekamy się jakiejkolwiek normalizacji ;)

kazikmały napisał(a):
Każdy więc ma prawo do swojego zdania a fora są do wymiany tych opini.

Dokładnie tak :) Nic dodać nic ująć :)

Pozdrowienia
Filmaker

wtorek, 1 stycznia 2008, 19:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Każde wesele robię w hd i klient, nawet jak nie zaznaczy tego w umowie to po zobaczeniu różnicy dopłaca za niebieski krążek

Mam do Ciebie pytanie czy więc niema prroblemu z montażem w sd jeśli materiał był nagrany w hd. Korzystasz z samego softu czy wykorzystujesz kartę video
Rozumiem więc że materiał nagrywasz w hd potem obrabiasz go w hd i wypalasz równocześnie sd i hd ?
To chyba tracisz sporo czasu na rendering z hd do sd ?
Nigdy nie miałem doczynienia z hd dlatego pytam

wtorek, 1 stycznia 2008, 21:50
Bywalec
Bywalec

Mam do Ciebie pytanie czy więc niema prroblemu z montażem w sd jeśli materiał był nagrany w hd. Korzystasz z samego softu czy wykorzystujesz kartę video
Rozumiem więc że materiał nagrywasz w hd potem obrabiasz go w hd i wypalasz równocześnie sd i hd ?
To chyba tracisz sporo czasu na rendering z hd do sd ?
Nigdy nie miałem doczynienia z hd dlatego pytam

Nagrywam w HD, zgrywam w HD, montuję w HD. Z timeline export do HDV. Z tego robię od razu authoring blu ray. W tym czasie Procoder przelicza HDV do SD. Czas eksportu do HDV: 1 godzina w około 20 minut. Czas przeliczania HDV>DVD 1,2RT. Soft to Avid Liquid, authoring w sonic (wystarczy podmienić asset i wybrać zamiast blu ray - dvd - nie trzeba robić menu od nowa. Chaptery też zostają - nie usuwam timeline). Rendering na procoderze 2 na innym kompie. Kompy to core 2 quad Q6600.

wtorek, 1 stycznia 2008, 22:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wtorek, 1 stycznia 2008, 22:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie ma się zleceń jak się nie ma sprzętu. Kupiłem w 2007 z1-kę bo dostałem zlecenie na prezentację dla firmy. Od razu do oferty weselnej dodałem HD. Nagrywarkę blu-ray kupiłem dopiero pół roku temu. Do dziś 100% klientów z 2006 dopłaciło za płytkę blu-ray i nagrywarka się zwóciła. Kamera również. Dziś mam dwie - z1 i fx1. Każde wesele robię w hd i klient, nawet jak nie zaznaczy tego w umowie to po zobaczeniu różnicy dopłaca za niebieski krążek :)

Za dwa lata to ja już po prostu będę zmuszony do zakupu sprzętu HD i nie zarobię na tym dodatkowo. To po prostu będzie standard. A tak - sprzęt HD mam za darmo. Radzę się nad tym zastanowić.

Fx/Z1 nie są takie ciemne jakby się wydawało. W 90% nie trzeba doświetlać. W ciemnych pomieszczeniach obraz i tak jest lepszy niż w VX (którą miałem wcześniej) - kolory nie są wyprane, a szumy przy 15db do przyjęcia

ArtStudioMM.pl - ... i trafiłeś w sedno :lol:

Ja także kiedyś już o tym pisałem...(mniejsza o to). Trzeba zmienić swoje przyzwyczajenia Panowie:)

Najbardziej śmieszą mnie opinie Kolegów, którzy porównują SD z HD(HDV). Panowie to nie ta liga, nie ten obrazek. Tu obowiązuje zasada: filmujesz-zrzucasz-montujesz-tworzysz BluDysk w HDV !!!. Produktem "ubocznym" jest krązek DVD-Video w SD ! Co was obchodzi na czym teraz odtworzy wasz klient film (nawet on tego nie zrozumie dzisiaj, choć za niebieski krążek zapłaci) - zrozumie za kilka lat, kiedy Blu-Ray czy HD-DVD będzie normalnością :) Możecie być pewni, że nie będzie żałował tych kilku stówek więcej, aby móc obejrzeć własny ślub w HD :wink:

środa, 2 stycznia 2008, 01:21
Stały bywalec
Stały bywalec

authoring w sonic

Na jakim Sonicu to robisz ?

środa, 2 stycznia 2008, 10:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona