Teraz jest czwartek, 18 października 2018, 11:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Kamera profesjonalna Sony HVR-S270E 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera profesjonalna Sony HVR-S270E
Witam wszystkich
Chciałbym zapytać o tą kamere.
Interesuje mnie zakup profesjonalnej kamery naramiennej z możliwością nagrywania w HDV.
Czy ktoś wie coś na jej temat?
Czy warta jest tych pieniędzy?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

sobota, 16 lutego 2008, 12:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Kamera profesjonalna Sony HVR-S270E
witam zastanawiam się dlaczego nikt nie piszę o tej kamerze też czekam na wypowiedzi. Interesuje mnie model hvr z-7 i nikt nie pisał jeszcze o niej

czwartek, 1 maja 2008, 14:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Odpowiedź jest prosta: PWM-EX1 można kupić za oceanem za 14tys. zł. Bo to kamera dwusystemowa PAL/NTSC. Tymczasem w USA kamerki z7 są na razie dostępne tylko w wersji NTSC. No a w Polsce, wiadomo, kosztują powyżej 20 tys.
Stąd duża ilość postów o EX1 i kompletna cisza w sprawie z7. Trochę szkoda, ale business is business ;-)

PS. A propos : ciekawe, czy jest na forum ktoś, kto przerobił canona A1 z NTSC na PAL? Czy rzeczywiście da się to zrobić tylko w autoryzowanym serwsie ?

Pozdrawiam!

czwartek, 1 maja 2008, 20:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Witam chciałbym się spytać czy ktoś już ma Z-7 i jak ona się sprawuje proszę o odpowiedż dzięki

poniedziałek, 5 maja 2008, 16:38
Nowy
Nowy

Witam niespełna miesiąc temu kupiłem S270E
myślę ze nie jest warta prawie 40tys z całym osprzętem

- czułość jeszcze nie jest zadowalająca przy podobnych nastawach z PD 150 to jakie 2 przysłony ciemniejsza jest 270
-szumi sam wzmacniacz z głośniczka odsłuchowego bez podania sygnału (szumy własne wzmacniacza)
-dźwignia zoom na luz wystarczy ją dotknąć bardzo delikatnie i już ujecie jest do wyrzucenia

Jak co to mogę wrzucić coś na rapidshare

Pozdrawiam

wtorek, 27 maja 2008, 09:35
Stały bywalec
Stały bywalec

A jak jest z przetwornikem CMOS w tej kamerze ? Ma problem z lampą błyskową, stroboskopem itp ?!

Ja w kwietniu zmieniałem kamerę. Wcześniej miałem DSR 200, później do pracy DSR 250...więc wybór był "prawie" prosty ...270 ....ale niestety nie przekonała mnie ta kamera i wybrałem JVC HD 200 (wybór jakość-kasa).

wtorek, 27 maja 2008, 13:29
Nowy
Nowy

Witam jest problem z lampa błyskowa szczególnie widać to przy stop klatce jest naświetlona na 3/4 albo 1/4 obrazu to chyba jest problem wszystkich przetworników typu exmor zastosowany również (PWM-EX1)

Jestem ciekawy czy w JVC HD 200 poprawili mankamenty jakie mnie drażniły w mojej byłej GY-HD111 a mianowicie czułość na poziomie chyba 9 luksów a powyżej 15dB w obrazie można zauważyć 16 kolorów i to nie podstawowych tylko same szarości.
Brak auto fokusa co przy szybkiej reporterce było koszmarem kiedy trzymając nad głową jedna ręką kamere a drugą regulować ostrość zastanawiałem sie kiedy to wszystko sie połamie pod ciężarem baterii anton bauer nie daj boże jeszcze nagrywarki HDD i zestawu bezprzewodowego .
Trzecia wada to duże aberracje obiektywu po zakupie szerokiej nasadki za ok 2700 to już katastrofa obraz centralnie byk ok ale po bokach był nie do przyjęcia przy szerokim planie.

Pozdrawiam

czwartek, 29 maja 2008, 19:04
Stały bywalec
Stały bywalec

hd 200 ma inny przetwornik ale nie używałem jeszcze większego wzmocnienia niż 12 dB (sprawdzę). Ale nowy procesor to nowe chłodzenie :) W hd 200 jest to wiatraczek który...trochę słychać :)

Ja do tej pory pracowałem na ręcznej ostrości więc tu przyjąłem to jako normę. Jedynie co wkurza ta bardzo słabej jakości LCD w wizjerze i boczny w porównaniu np. do DSR 250 gdzie jakość wizjera jest b.dobra.W JVC sporo pomaga Focus Assist, tylko trzeba się do niego przyzwyczaić.

Ja dostałem nasadkę w cenie kamery (bez niej kąt widzenia obiektywu jest..hmmm słaby). Nie zwróciłem uwagi na problem "efektu" aberacji. Jest jak w każdym obiektywie, może jeszcze za mało pracuję na tej kamerze.

Po 2 miesiącach pracy z tą kamerą stwierdzam, że nie był to najgorszy wybór kamery piszącej w dv, a i w hdv (720p50) wygląda to dobrze.

Jeśli poprawią CMOS-y lub wrócą do CCD w 270 to wtedy wybór znów będzie prosty (chyba, że będzie mnie stać na DSR 450 to wtedy...)

piątek, 30 maja 2008, 02:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]