Teraz jest wtorek, 16 października 2018, 15:27

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Kamcoder do 400 zł 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamcoder do 400 zł
Witam!
jako, że po przeczytaniu forum widzę, że mam do czynienia w większości z profesjonaistami, moje pytanie może wydać sie Wam wręcz śmieszne. Zapewne wielu z Was od czasu do czasu wchodzi na Allegro w dział kamery cyfrowe. jest też tam dział Kemery na karty pamieci.. Coś takiego. Chce taka zakupić, górna graica cenowa to 400 zł. Wiem, że żadnego cudu za to nie kupię...
Zastanawia mnie coś takiego...
http://www.allegro.pl/item315741670_hit ... _2_4_.html

Do tej pory moje filmy były robione 2Mpx aparatem, więc nie ma się czym chwalić. Robiłem też filmy kamerą Sony, nie pamiętam modelu, raczej nic specjalnego, kupiona około roko 96, zapis na kasetach ósemkach... Jakoć VHS i jak dla mnie wystarczająca i czegoś takiego szukam.
Chcę coś z tego typu, ponieważ ta kamerka jest mała i wszędzie mogę ją ze sobą zabrać... Nie mam za dużo pieniędzy, no ale nie sztuka kupic kamere, jak sie ma 2000. ;) Nie jestem jakoś bardzo wymagający, jaość DV, czy DVD to za dużo, jak dla mnie, poprostu chce uwieczniać miłe chwile... Takie, które miło ogladać nawet, gdy są zrobione telefonem komórkowym.
Proszę o poradę
Pozdrawiam! ;)

wtorek, 19 lutego 2008, 19:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Kamcoder do 400 zł
Myślę że nie będziesz z niej zadowolony naprawdę rozważ najtańszą opcję na kasetki DV dołożysz jakieś 200zł a jakość o wiele lepsza. Teraz może wydaje ci się że aż tak bardzo nie zależy ci na dobrej jakości DV ale po zakupie tej o której piszesz stwierdzisz po paru miesiącach że wyrzucłeś pieniądze w błoto Zajrzyj np tu http://www.allegro.pl/item316051247_kam ... nowa_.html :wink:

wtorek, 19 lutego 2008, 20:03
Nowy
Nowy

Doklładnie, jakość DV jest świetna, film z takiej kasetki widziałem kilka razy... Rewelacja, jak dla mnie... No fakt, tyle jeszcze bym może dozbierał, ma zoom optyczny, czego w tamtej klasie w ogóle nie ma... A czy możesz mi powiedzieć, czy o zmroku film mi jakoś wyjdzie też...? Bo, może ja wyjaśnie, do czego kamerka ma służyć...
Gdy miałem cyfrówkę (ten miniaturowy aparacik z funkcja nagrywania filmów, jak wsponialem wyżej) nosiłem ja zawsze ze sobą, była mała i zawsze miejsce dla niej się znalazło w kieszeni. Z tego też powodu wiele ciekawych filmików nakręcic mogłem na szkolnych przerwach klasy maturalnej naprawdę wile śmiesznych ujęć było i teraz, bedąc już studentem, chętnie do tych chwil wracam. Mimo, że sprzet, jakim to nagrywałem, był tragedią. Problm się zaczynał, gdy urządzaliśmy ogniska, lub jakieś zabawy, które odbywały się o zmroku... Noc, zero... W ogole nic nie wodać, dlatego chce kupic jakąs kamerke, żeby była chociaż troszke lepsza i żeby chociaż niewyraźnie, ale było coś widać...
Co dla mnie byście polecily? Faktycznie tą DV? Czy o zmroku też cos nagram, czy klapa? Bo na kamerze Sony *mm było wszystko normalnie widac, na tej tandecie natomiast, jaką jest mój aparat cyfrowy, zero, w ogóle nic.
Pozdrawiam prosze o pordy

wtorek, 19 lutego 2008, 20:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Powiem tak o zmroku będzie do przyjęcia wiesz w tej cenie nie można spodziewać się rewelacji tak więc mogą pojawić się szumy ale taki jest urok tanich kamerek, ale nie powinno być tragicznie :roll:

wtorek, 19 lutego 2008, 20:19
Nowy
Nowy

jasne, rozumiem... szumy jak najbardziej, na nagraniu z aparatu nie było widac dosłownie nic. A czy dysponujesz może jakimś takim nagraniem z podobnej jakości kamery? Tak, żebym tylko mógł zobacyc, jakby to plus minus wygladało...?
Dzikuję Ci bardzo za pomoc i doradztwo oraz zainteresowanie moim problemem...

a o tej co myslisz...
http://www.allegro.pl/item314546138_now ... gwar_.html

tańsza ;)

wtorek, 19 lutego 2008, 20:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Niezabardzo mam coś do pokazania a co do mediona to chyba prawie samsung no i wydaje mi się lepszą alternatywą od twojego pierwszego wyboru. Zawsze możesz iść do marketu wybrać najtańszą kamerkę poprosić sprzedawcę o możliwość próbnego nagrania i sam zobaczysz. Zresztą w media wszystkie kamerki na wystawie są włączone i można sobie porównać jakość :roll:

wtorek, 19 lutego 2008, 20:37
Nowy
Nowy

tak, dokładnie, jednak z porównaniem jakości to jest tak, że sobie sam to moge co najwyżej na LCD od kamery zobaczyć i tylko w warunkach sklepowych, gdzie zwykle jest raczej jasno i w sumie nie da sie za bardzo przetestowac sprzet, nie mnie, lepsze to, niz nic. ;-)
Bardzo dziekuje za pomoc, chyba zdecyduje sie na DV.
A w media markcie trudno chyba o firme, jaka jest Medion?

wtorek, 19 lutego 2008, 20:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Raczej trudno ale wybierz najtańszą a to będzie porównywalna jakość. I pamiętaj w sklepie klient nasz Pan możesz praktycznie wszystko abyś tylko kupił wykorzystaj to :!:

wtorek, 19 lutego 2008, 20:59
Nowy
Nowy

fakt, nasz klient nasz pannn... ;) jak to w ani mru mru było ;)
a jeszcze jedna kwestia... Może lepiej wstrzymać sie jeszcze, przecierpieć kilka miesięcy bez kamerki, podłapać robótkę na pół etetu i zarobić na troszkę lepszej klasy kamare...?

wtorek, 19 lutego 2008, 21:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wybór należy do Ciebie
Pozdrawiam :)

wtorek, 19 lutego 2008, 22:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zwroc tez uwage na rzetelna gwarancje. Zeby sie nie okazalo, ze kamerka szybko padnie a sprzedawca allegro daje swoja gwarancje na 3 miesiace z ktorej i tak sie nie wywiaze. Tani sprzet nie jest niezawodny, dlatego gwarancja (najlepiej dwuletnia) akceptowana przez autoryzowany serwis w kraju jest bardzo wazna.

czwartek, 21 lutego 2008, 10:18
Bywalec
Bywalec

Bardzo dobrze że się rozmyśliłeś i nie kupisz tego badziewia, zaoszczędzi Ci to sporo nerwów.
Celuj w najtańsze panasoniki albo najtańsze sony.
Np. nowe SONY DCR HC27E można już wynaleźć za mniej niż 700 zł. Panasonic gs 27 jak jeszcze znajdziesz też będzie tani bo już go nie produkują. Taka używka na allegro to 400 zł - więc jaki sens jest się pchać w niezbadane badziewia.
Nie masz co porównywać jakości za taką kasę - praktycznie jest podobnie, chociaż osobiście wolę panasa. Raczej ściągnij instrukcję obsługi i zobacz która bardziej będzie Ci leżeć. Sony ma coś w rodzaju noktowizora więc na spotkania przy ognisku może się przydać. Nie pchałbym się w Samsungi (poczytaj o tym na grupach).
Na youtube po wpisaniu modelu kamery możesz zobaczyć próbne filmiki jakie ludzie robią po kupieniu sobie kamery.
Na tych radach spokojnie kupisz kamerę z której będziesz zadowolony aż do czasu gdy będziesz chciał poprawić jakość obrazu, szczególnie w złym oświetleniu.

czwartek, 21 lutego 2008, 22:07
Nowy
Nowy

A co myslicie o jakości nagrania zrobionego kamerką za 370 zł. Oceńcie, ale weźcie pod uwagę kryterium cena/jakość ;-)

http://www.mediamarketing.com.pl/catalo ... IP0021.ASF

wtorek, 11 marca 2008, 17:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

witam

Jeżeli ta jakość nagrania Cię satysfakcjonuje, (mnie nie, obraz się trzęsie) to wybór należy do Ciebie. Ciekawe czy format ASF 720x480 to format wyjściowy z tej 'kamerki', czy to jest po konwersji?

niedziela, 23 marca 2008, 09:21
Nowy
Nowy

tego nie wiem, sprzedawca go zamieścił już w takiej postaci... Obraz wydaje mi sie nei być płynny... Film był kręcony w dobrych warunkach, słoneczko świeciło, było bardzo jasno, tak to kazda kamera nagra film najlepiej, jak potrafi.
Dzisiał byłem w sklepie Saturn... Taka kamera się bawiłem...
http://www.allegro.pl/item329485935_hit ... edia_.html

Tylko trochę droga, tam była za 999...

A co myslicie o..
http://www.allegro.pl/item333702192_kam ... t2008.html

i całej tej serii kamer...
Pozdrawiam

środa, 26 marca 2008, 21:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona