Teraz jest środa, 23 maja 2018, 17:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Kamera do filmowania wesela 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Kamera do filmowania wesela
Witam wszystkich zainteresowanych tematem!!

Na forum zarejestrowałem się kilka miesięcy temu, zadawałem nurtujące mnie pytania i dzięki Waszej pomocy udało mi się zrealizować swój plan - serdecznie za to DZIĘKUJĘ!!!!

Teraz mam jednak kolejne pytanie i mam nadzieję, że i tym razem zechcecie mi pomóc.

Chciałbym zająć się filmowaniem wesel, komunii. Początkowo oczywiście w gronie najbliższych ze względu na małe doświadczenie w tej branży. Z czasem jednak liczę na to, że będę mógł zajmować się tym profesjonalnie (ale nie zapeszajmy:))

Moje pytanie dotyczy wyboru kamery.

Czy moglibyście mi doradzić jaką kamerę mógłbym wybrać na początek?
Myślałem żeby kupić kamerę (nawet używaną), która umożliwi mi nagranie całej ceremonii i zapewni zadowalający obraz dla odbiorcy.
Na jednym z forum przeczytałem że "Jeżeli filmujemy tylko wesela najkorzystniejszym zakupem jest kamera formatu digital8", co prawda post ten miał już kilka lat.
Na aukcjach znalazłem taką kamerkę "SONY DCR-TRV140E Digital 8" i zastanawiam się czy ona podołałaby postawionym zadaniom (wesela, komunie). Jeżeli chodzi o cenę to myślę że początkowo mógłbym wydać do 3 tyś zł. Proszę Was o pomoc w tej kwestii.

Z czasem gdy nabrałbym doświadczenia kamerę zechcę zmienić na lepszą.

Z góry dziękuję Wszystkim zainteresowanym.

P.S Przepraszam adminów jeżeli wątek zamieściłem nie w tym miejscu co potrzeba

niedziela, 30 marca 2008, 20:15
Bywalec
Bywalec

Post Re: Kamera do filmowania wesela
Witam
Panasonic GS400 na początek wystarczy.
Pozdrawiam

niedziela, 30 marca 2008, 21:13
Bywalec
Bywalec

Zapomnij o Digital8.To już przeżytek.
W tej chwili za ok.1600 zl. możesz kupic Panasonica HDC-SX5 Full HD.
Minusem na dzień dzisiejszy jest to, ze to AVCHD-Kamera. Potrzeba mocnego kompa do konwersji.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=12516
Mozna nagrywac na DVD albo SD.
Pozdrawiam

niedziela, 30 marca 2008, 21:21
Bywalec
Bywalec

Kamera PANASONIC HDC-SX5 FULL HD jest dosyć ciekawa chodź nie jestem pewien czy dla mnie odpowiednia. Chodzi mi głównie o czas zapisu czyli ile mogę nagrać filmu na karcie, czy DVD. Jak się okazuje to na karcie 8 GB w najlepszej jakości zmieszczę zaledwie 1,20 h.
Ja raczej poszukuję kamerki, która zapewni mi możliwość nagrania co najmniej 5-6 godz filmu, z którego będę mógł coś wybrać.

Pozdrawiam

niedziela, 30 marca 2008, 22:45
Bywalec
Bywalec

Panasonic HDC-SX5 ma bardzo korzystna cenę, ale jak się doliczy kilka kart SD plus DVD-RW 8cm, do tego problem z formatem AVCHD to nie jest już tak różowo.
Ale np. [url=http://www.sony.pl/view/ShowProduct.action?product=HDR-HC5E&site=odw_pl_PL&imageType=Main&category=HDD+HDV]
Sony HDR-HC5E[/url] można kopić już za ok. 600 Euro.
Format HDV 1080i. Czyli nosnikiem jest Kaseta Mini-DV.
Tania cena kaset jest wielkim plusem. Ponoć jedna kaseta 60 min. to ok 9 Gigabajtów.
Taki nosnik jest uzywany w kamerach semiprofesionalnych tj.CanonXH-A1,
czy Sony HDR-FX7.
co do nagrywania to w tej chwili chyba nie ma nośnika na którym można by nagrać 9-10 godzin. Oczywiście przy założeniu ze nagrywam w najlepszej rozdzielczości.
Ale muszę przyznać ze nie jestem takim fachowcem jak moderatorzy czy niektórzy forumowicze. Dlatego prze nie brać mych slow jako pewnik.
Najlepiej poszukać na forum podobnych wątków i poczytać.
Mozna się wiele dowiedzieć i uniknąć wiele błędów.
Pozdrawiam

czwartek, 3 kwietnia 2008, 14:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witmam!
Z przyczyn oczywistych nie skomentuję propozycji zarabiania pieniędzy kamerą panasonic na karty. (staram się nie być uszczypliwy ;-)

Po głębszym zastanowieniu mam radę na to, aby Twoi przyszli klienci nie rzucali kamieniami w Twój samochód i nie przecinali opon ;-)

Proponuję zakup używanej kamery canon mx1, mx2, lub sony trv900, 950. Do tego najtańsze "budowlane" lampy na żółtych statywach.

da się zmieścić w trzech tysiącach złotych. To rozwiązanie w miarę uczciwe w stosunku do klientów, którzy przyjdą do Ciebie w dobrej wierze, nie wiedząc, czy jesteś absolwentem łódzkiej filmówki, czy nowicjuszem w branży.

pozdrawiam! i szczerze życzę powodzenia

niedziela, 6 kwietnia 2008, 16:51
Bywalec
Bywalec

Nie proponuje zarabiania pieniędzy kamera Panasonic na karty. :evil:
Pytanie było "czy warto kupić kamerę Digital8", z zamiarem nauki na weselach znajomych (zakładam ze raczej bez większych zobowiązań).
Później Lukazzz84 planował kupić coś lepszego
(tutaj zaproponowałbym Canona XH-A1).
A wtedy ta typowo rodzinna kamerka (np. SonyHDR-HC5) bałaby jako druga.
obydwie nagrywają Full HD wiec łatwiej byłoby robić montaż mając materiał o tej samej rozdzielczości.
Oczywiście nie jest to optymalne rozwiązanie (inne Odzwierciedlenie barw, inna optyka itp.)
Najlepiej miec 2x Canon XH-A1, :D 2x SonyHDR-Fx7 itp. :lol:

poniedziałek, 7 kwietnia 2008, 16:00
Stały bywalec
Stały bywalec

Do zarobkowego filmowania minimum to Sony 2100 a najlepiej Canona A1 3 tyś to raczej za mało żeby cokolwiek kupić. Jeżeli nie masz funduszy to daj sobie spokój, zepsujesz tylko pamiątke z ich najważniejszego dnia.

poniedziałek, 7 kwietnia 2008, 21:05
Bywalec
Bywalec

Wszystkim serdecznie dziękuję za odpowiedzi związane z moim problemem.
W ramach wyjaśnienia chciałbym napisać, że początkowo filmowałbym u moich znajomych ale jako kamerzysta sam dla siebie (nie jako główny operator). Oni na pewno będą mieli już doświadczonego kamerzystę. Ja nagrywając "sam dla siebie" może złapałbym trochę doświadczenia.

O zarobku na początku nie myślę, liczą się umiejętności. Z czasem zobaczyłbym czy nadaje się do tego.
Musiałbym wszystko dokładnie pojąć. Sama obróbka to za mało, chodź już jedną mam za sobą (z 6 płyt DVD nagrałem 2 po poprzednim usunięciu zbędnych scen, dodaniu wstawek itp). Muszę powiedzieć, że jestem z niej bardzo zadowolony i osoby dla których to zrobiłem również.

Pozdrawiam serdecznie

piątek, 11 kwietnia 2008, 13:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]