Teraz jest wtorek, 23 października 2018, 01:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 !!!Kamera do celów artystycznych!!! 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post !!!Kamera do celów artystycznych!!!
Interesuję się sztuką. Tiaaaa... 8O Z multimedii poznałam się już bliżej z grafiką komputerową, fotografią. Od jakiegoś czasu bardzo fascynuje mnie świat filmu. Chciałabym amatorsko spróbować w nim sił. Poszukuję taniej kamerki, nie musi być najnowsza i wypasiona w kosmiczne bariery, dlatego też przedział cenowy mieści się w max. 400 zł. Sprzęt może być jak najbardziej używany, ale nie uszkodzony. Czy znajdę przyzwoity sprzęt w tej cenie? :? Z jakimi opcjami powinnam się zapoznać? Chciałabym mieć swobodny wpływ na ostateczny wygląd filmu. Standardowo zależy mi na dobrej jakości obrazu i dźwięku(bez dokupywania jakichkolwiek mikrofonów itp). Powinna być również w miare możliwości mała i lekka. Jakie modele mi proponujecie?

piątek, 25 kwietnia 2008, 19:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: !!!Kamera do celów artystycznych!!!
do 400? to nie wiem co Ty znajdziesz ;]
jesli do 4000 zł to do takich celów moze sie nadac HV20, czesto własnie tą malutką kamerką ludzie robią ciekawe rzeczy, szczególnie jesli wyposazy sie ją w adapter 35mm - ale to juz są spore koszty :|

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

piątek, 25 kwietnia 2008, 19:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jako zwolennik niekonwencjonalnych rozwiązań ;-) proponuję ci... wynajęcie kamery. Tzn. najpierw pożycz od znajomych jakąkolwiek kamerę miniDV i się nią pobaw. A jak już będziesz miała gotową koncepcję to wypożycz "na mieście" porządną kamerę. Efekt na pewno będzie lepszy.

PS. No chyba, że rzeczywiście masz zamiar się nią tylko bawić. W atkim razie kup... cokolwiek, bo w tym przedziale cenowym różnice w sprzęcie są niezauważalne.

pozdrawiam!

sobota, 26 kwietnia 2008, 12:44
Bywalec
Bywalec

do celów artystycznych to raczej za tą cenę nic nie kupisz. Chyba że zdecydujesz się na taki krok: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=342669075 :lol: Kieślowski kręcił na 16mm :)

Pozostaje Ci użycie kamery do celów amatorskich w celach artystycznych. Ale 400 zł to też ograniczenie, był już zrsztą wątek niedawno o takim budżecie: viewtopic.php?f=31&t=24032

Kieruj się przede wszystkim tym żeby były dostępne jakiekolwiek nastawy manualne i kamera oczywiście miniDV.

A jeżeli rezultat być profesjonalny i dobrej jakości to rzeczywiście najlepsze rozwiązanie to wypożyczenie kamery!

poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 11:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]