Teraz jest poniedziałek, 28 maja 2018, 03:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Sony HDR-FX1 vs. SONY HDR-FX7 vs. CANON XH-A1 - na wesela 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Sony HDR-FX1 vs. SONY HDR-FX7 vs. CANON XH-A1 - na wesela
Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Właśnie stanąłem przed wyborem swojej pierwszej kamery(takiej klasy), będzie używana głównie do filmowania uroczystości weselnych.
Pomóżcie mi która była by do tego celu najlepsza, w FX1 słyszałem że jest niedopracowany mikrofon, w A1 jest 20x zoom i regulacje zoomu,ostrości i przysłony przy obiektywie,minus-mniejszy wyświetalcz lcd:2,8", co do FX7 to sam nie wiem, wszystkie mają swoje plusy i minusy, ale coś trzeba wybrać. Zależy mi na trybie 16:9, przyzwoitej jasności przy kręceniu w ciemniejszych momentach, zoomu i stabilizacji, a HDV to tylko ze względów przyszłościowych.

Ale się napisałem. Prosiłbym bardzo o pomoc w wyborze.
Do tego jeszcze muszę wybrać statyw naramienny i jakiś dodatkowy akumulator, jak macie jakieś rady to byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam.

poniedziałek, 5 maja 2008, 23:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Sony HDR-FX1 vs. SONY HDR-FX7 vs. CANON XH-A1 - na wesela
Na takie pytanie nie otrzymasz obiektywnej odpowiedzi.
Każdy będzie polecał to co ma.
Ja posiadam FX1 i jestem bardzo zadowolony. Fakt mikrofon nie jest rewelacyjny ale chyba żaden fabryczny nie jest.
Uwierz mi że 20-krotnego zoomu nie będziesz używał, przy 10-krotnym zbliżeniu jasność obiektywu jest tak kiepska że z dnia robisz noc.

wtorek, 6 maja 2008, 10:55
Bywalec
Bywalec

Oki. Ale chodziło mi trochę że może ktoś miał kiedyś styczność z np.dwiema tymi kamerami i może jakoś je obiektywnie porównać.
Z FX7 chyba zrezygnuje bo jakoś nie przekonują mnie wrażenia użytkowników tej kamerki. Zostaje na polu bitwy FX1 i A1, nie wiem czemu ale jakoś kierowałbym się ku A1 ale nie wiem, bo się nie znam, dlatego liczę na waszą pomoc. Różnica w cenie nie aż tak wielka, a jak się cena przekłada na jakość?

wtorek, 6 maja 2008, 13:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

to co napisał Dredas jest oczywistą oczywistością :lol:, ja też używam do tych celów FX1 z mikrofonem RODE SVM, (fakt, mikrofon wbudowany jest kiepski), ale mam też VXy 2100 i te mógłbym Ci porównać ze sobą.

Ale jak byś chwile poświeci na poczytanie forum to znajdziesz opinie o każdej z osobna i w porównaniach, więc polecam search.php a jak znam życie to forumowicze nie lubią się powtarzać, zwłaszcza że tematu nie zamkniesz w 2 zdaniach :mrgreen: . Naprawdę w/w kamery były opisywane mocno :mrgreen:

Pozdrawiam

P.S. Następna jaką kupię będzie Sony EX7 :wink:

wtorek, 6 maja 2008, 14:16
Bywalec
Bywalec

No ja naszukałem sie opinii o sony fx7 i nie znalazłem za wiele a to co znalazłem było jakby przepisane z innego forum - np. ze fx7 jest za ciemna. Cóż jest to moja pierwszaa kamera tego typu i nie mam porównania - ja nie narzekam. mikrofon tej kamery raczej mnie zaskoczyl. Kupiłem ostatnio sennheisera (jeszcze do mnie nie dotarł) no i nie wiem czy dobrze zrobiłem tzn. czy różnica w dzwieku bedzie az tak wyraźna. Jak chcesz zobaczyc coś z tej kamery to mozesz tu: http://sunnydaypictures.ie/gallery.html (tak wypadło ze nie polska strona :), dodam ze obraz zmieniałwm w APremierze żeby popzbyć sie tego co było za dużo (ciemny obraz po bokach).
Osobiście mógłbym polecić

pozdrawiam

środa, 7 maja 2008, 21:49
Bywalec
Bywalec

Post Re:Wybrałem Sony HDR-FX1 - na wesela
Witam was ponownie.
Decyzja podjęta, po przeczytaniu wielu wątków na forum wybrałem Sony HDR-FX1, kamerka już do mnie jedzie.
Ale teraz mam do was kolejną prośbę, potrzebuje do tej kamerki dokupić statyw naramienny oraz jakieś oświetlenie.
Statyw zwykły będzie to Velbon DV-7000.
Co sądzicie o tym statywie naramiennym:TYTAN
i o tym:Zestaw oświetleniowy L12MZ.
Proszę o pomoc w wyborze, statyw ma być dość wygodny, bo ważąca ponad 2kg.kamera trzymana przez 2 nocki na weselu nie uśmiecha się do mnie :lol: , co do oświetlenia to Wy moglibyście coś doradzić bo ja nie mogę się zdecydować.
Dziękuje za wszelaką pomoc i za wszystkie posty na forum dzięki którym czegoś się nauczyłem.
Pozdrawiam.

środa, 14 maja 2008, 20:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dla spokojności kup sobie chociaż 2 baterie do kamery:
http://allegro.pl/item364744654__f%5D_a ... 00mah.html
+
ładowarke

http://allegro.pl/item363333225__f%5D_s ... _f970.html

resztę co wymieniłeś jest ok, chociaż lampkę kupiłbym taką : http://allegro.pl/item364773241_sony_hv ... ncja_.html zasilana
taką samą baterią jak Twoja kamera

pozdrawiam

środa, 14 maja 2008, 21:06
Bywalec
Bywalec

Dzięki Digital za pomoc, ale mam jeszcze parę pytań, do kamery dostałem gratis zamiennik NP-F960. Co do ładowarki to jakąś chyba dadzą do zestawu, to czemu muszę kupować osobną? A co to tej lampki to zawsze mi się ona podobała,ale nie wiem czy nie jest za droga bo na oświetlenie mogę przeznaczyć ok.600zł. co bym potrzebował to tej lampki? Zależało by mi żeby kupic to oświetlenie na fakture VAT. A ta z tego linku co mi podałeś to raczej faktury mi nie dadzą, ale napisz proszę co jeszcze potrzebuje żeby to miało ręce i nogi. Kamera będzie w piątek, akumulator oryginalny+1 zamiennik, statyw naramienny, jeśli potrzebna to ta ładowarka z linku, lampka też z linku tylko co do niej jest jeszcze potrzebne, jakieś kable?wtyczki?

Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam.

środa, 14 maja 2008, 23:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam, u mnie w zestawie żadnej dodatkowej ładowarki nie było, jest tylko zasilacz do ładowania przez kamerę. Tak ładowarka sprawdza się, ale na początek nie musisz jej mieć.
(Pamiętaj, że tak bateria od "0" ładuje się około 12h - więc czasami fajnie będzie jak będą się dwie naraz ładować baterie lub na sali nagrywasz sobie, a druga Ci się ładuje)
Na wesele nie szedł bym z tymi dwoma bateriami, tzn teoretycznie jakbyś nie używał LCD to by prądu Ci starczyło.
Ja mam w sumie 4 szt, na weselu zużywam niecałe dwie 960tki przy otwartym lcd i 1 szt do lampy sony (prze jednym żarniku).

Co do FV napewno znajdziesz inne ofert na allegro lub sklepach internetowych ( lampa kosztuje nie całe 400pln + 120 pln bateria ) i nie masz bólów kręgosłupa od dźwigania żelówki :D

Aha no i przydałby Ci się jakiś zestawik oświetleniowy- kiedys napewno trafisz na salę mega ciemną i wtedy z FX1 nie poradzisz sobie za dobrze. W bagażniku warto mieć ze dwa statywy, halogeny, uchwyty (jak nie masz gdzie statywu postawić) dużo przedłużaczy, listwę rozdzielającą i ....
na razie tyle

Pozdrawiam i życzę powodzenia :mrgreen:

P.S. poczytaj dobrze np ten temat viewtopic.php?f=3&t=23982&st=0&sk=t&sd=a

czwartek, 15 maja 2008, 07:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A do tych zestawów na statyw , koniecznie gniazda sterowane pilotem .

czwartek, 15 maja 2008, 09:38
Bywalec
Bywalec

Dziękuje wam koledzy serdecznie.

Czyli tak:kamera będzie w poniedziałek z jednym dodatkowym 960+jeden jeszcze dokupię, do tego statyw naramienny, lamka SONY HVL-20DW2, halogeny na statywach będą, jeden już mam, ale jeszcze muszę dokupić, do tego 4 gniazdka sterowane z pilota http://www.foton.kalisz.pl/?strona=sklep_produkt&grupa1=3&grupa2=3&grupa3=&pid=353
przedłużacze też się jakieś znajdą:D, a co do lampki w zestawie jest kabel do podłączenia z kamerą?
Ten temat ile złotówek na początek śledzę cały czas, ale dzięki za link.
Czy według was takie wyposażenie będzie odpowiednie na początek?
Aha a co sądzicie o niebieskiej szybce do halogenów? Dają one coś,ponoć poprawiają barwę i nie rażą tak bardzo.
aha jeszcze raz, jaki pokrowiec byście mi polecili do FX1?
Pozdrawiam.

czwartek, 15 maja 2008, 13:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

rafo87 napisał(a):
a co do lampki w zestawie jest kabel do podłączenia z kamerą?...

Aha a co sądzicie o niebieskiej szybce do halogenów? Dają one coś,ponoć poprawiają barwę i nie rażą tak bardzo.

Lampki nie łączysz z kamerą, na lampę zakładasz akumulator serii NP-F.
Niebieska szybka podnosi temperaturę barwy czyli jest wskazana przy dominacji światła dziennego lub jarzeniowego.

Pozdrawiam

czwartek, 15 maja 2008, 13:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

rafo87 napisał(a):
a co do lampki w zestawie jest kabel do podłączenia z kamerą?

aha jeszcze raz, jaki pokrowiec byście mi polecili do FX1?
Pozdrawiam.

Lampka połączona jest z kamerą "stopką" i do lampki podpinasz -> (wsuwasz) baterię - zero kabelków :lol:

A co do ochrony kamery to idealny jest kufer z fotonu - zwłaszcza w transporcie lub na sali nie zawsze masz gdzie postawić kamerę, a w kufrze zawsze będzie bezpieczna. No ale jest drogi, na początek szukaj może torby
na kamerkę-> koszt koło 100pln-150pln
np taka http://allegro.pl/item361387572_torba_s ... eczki.html

czwartek, 15 maja 2008, 21:18
Bywalec
Bywalec

Witam, to znowu ja :wink:

Co to lampki to super że nie ma kabelków.
Powiedzcie mi proszę czy wymienione przeze mnie produkty są ok?
Najbardziej mi chodzi o akumulatorek, bo są z czarną etykietką i z białą i nie wiem który wybrać żeby lampka świeciła na 2 żarniki bo niektórzy mieli z tym problem. Oto sprzęcik:D
Kamera-FX1
Lapka-SONY HVL-20DW2,tyle że taniej niż w linku
Statyw naramienny SF-TYTAN
Torba na kamere
Gniazdka sterowane z pilota
Ładowarka do akumulatorków
Oraz 2 akumlatory:
Z białą etykietką
Z czarną etykietką

Napiszcie mi coś o tych aku i czy te akcesoria będą dla mnie ok. na początek i czy o czymś nie zapomniałem.

Dziękuję za dotychczasowe wypowiedzi.
Pozdrawiam.

piątek, 16 maja 2008, 12:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

rafo87 napisał(a):
Napiszcie mi coś o tych aku i czy te akcesoria będą dla mnie ok. na początek i czy o czymś nie zapomniałem.
Pozdrawiam.

Wymienione aku będą jak najbardziej Ok, ja we wszystkich kamerach mam te z białą (może ze dwie by się z czarna trafiły) nie widzę różnicy, sprawują się b.dobrze i w kamerze i w lampkach ( TYLKO na jednym żarniku świeci lampa gdy zapodasz jej aku o mniejszych pojemnościach np. ten oryginalny co dostaniesz do kamery, a na tych co kupisz włączasz 2 lub 1; do wyboru)

A co do reszty sprzętu jak na początek wystarczy, sam z czasem dojdziesz czego Ci brakuje i ci by Ci się przydało.

P.S aha nie zapomnij o samochodzie :lol:

Pozdrawiam

piątek, 16 maja 2008, 13:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona