Teraz jest poniedziałek, 24 września 2018, 11:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jaka Kamera do 1300zł? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jaka Kamera do 1300zł?
Witam,

Proszę o pomoc w wyborze kamery. Moge na ten cel przeznaczyć na ten cel max. 1300 zł. Może to być kamera zarówno na mini DV jak i na DVD, ponieważ posiadam dosyć dobry sprzęt i obróbka/kompresja filmów nie stanowi problemu. Czytałem dużo opinii, jednakże wiekszosc twierdziła, że lepszą jakość nagrań mają kamery na mini DV. Kamery z dyskami twardymi raczej odrazu odrzucam, bo wydaje mi się, że w tej cenie nie dostane nic godnego uwagi, o ile w ogole cos bede w stanie kupić.
Kamera będzie służyła głównie do nagrań prywatnych. Imprezy rodzinne czy wakacyjne wyjazdy.
Niestety nie mam zbyt wielkiej wiedzy na temat kamer. Nie wiem na jakie parametry (prócz podstawowych - matrycy, zoomu itd.) zwracać uwage. Nie orientuje się jakie technologie i możliwośći nalezy zwracac uwage aby dobrze wybrać model.

Dlatego też proszę użytkowników forum o podanie mi jakiś modeli kamer, która uważacie za najlepsze w cenie ok. 1300zł. Prosiłbym również o uzasadnienie w kilku zdaniach dlatego, ta właśnie kamera zasługuje na uznanie.

Narazie zainteresowałem się dwoma modelam firmy Sony na mini DV, (czytałem, że jest to najlepsze firma jeżeli chodzi o ten sprzęt):

- SONY DCR-HC 44E cena: 699.00 zł
- SONY DCR-HC 47E cena: 1169.00 zł

Z góry dziękuje za pomoc,
MaybeUwiN

sobota, 10 maja 2008, 16:37
Bywalec
Bywalec

Post Re: Jaka Kamera do 1300zł?
Sony47 lub Panasonic 320/330

niedziela, 11 maja 2008, 05:51
Nowy
Nowy

Przez jakiś czas z braku czasu nie odzywałem się na forum, ale teraz licze na waszą szybką pomoc. Kamere musze zamówić na dniach. Tego rodzaju sprzętu raczej nie da się wybrać tylko i wyłącznie na podstawie "cyferek" w danych technicznych, dlatego szukam pomocy wśród użytkowników.

Jestem zdecydowany na kamere z kasetami mini DV. Moge na ten cel przeznaczyć max. 1300zł, ale jeśli nie będzie dużych róźnic technicznych, które będą odczuwalne przy "codziennym" użytkowaniu tj. wyjazdy na wakacje, imprezy rodzinne itd. to chciałbym przeznaczyć na ten cel możliwie mało.

Póki co najbardziej zastanawiam się nad Sony DCR-HC44E, bo można dostać ją w bardzo atrakcyjnej (tak mi sie wydaje) cenie - od 699zł. Prócz suchych danych nie mam żadnego odniesienia co do możliwości tego modelu. Czy ktoś z forumowiczów miał styczność z tą kamerą?

sony35 napisał(a):
Sony47 lub Panasonic 320/330

Mógłbyś napisać jakąś opinie co do twoich propozycji? Czym róźni się (oprócz większego zoomu) Sony 44E od 47E? Dlaczego warto dopłacić prawie 500zł do tego modelu? Panasonic 320/330 są już troche ponad mój budżet. Wyróźniają się aż tak bardzo ze warto dopłacić?

Jeżeli nie wyżej wymienione modele to co jestescie jeszcze w stanie polecić do max. 1300zł? Prosiłbym o jakiś możliwy opis do waszych propozycji, tzn. czy z nich korzystaliście, co mozecie zaliczyc na plus, a co na minus itd.

czwartek, 15 maja 2008, 17:41
Nowy
Nowy

Kamera Sony DCR-HC44E okazała się być niestety niedostępna, dlatego też skreślamy ją z listy.

Zainteresowałem się obecnie dwoma modelami kamer Sony DCR-HC47E i Sony DCR-HC62E. Róźnica cenowa pomiędzy nimi wynosi 100zł na korzyść 62E. Obie posiadają matrycę 1.07 Mpix. Zoom optyczny 25x, Cyfrowy 2000 również jest identyczny. Główne róźnice jakie udało mi się odnaleźć to brak stacji dokującej w 62E, ale posiada w przeciwieństwie do 47E wejście i.Link(DV). Inne jest również minimalne oświetlenie - 8 luxów w 62E i 4 luxy w 47E.

Proszę Was teraz już tylko o skomentowanie tych dwóch modeli i sugestie, który wybór jest waszym zdaniem lepszy. Może ktoś posiada którąś z tych kamer albo miał z nią styczność. Oczywiście jestem nadal otwarty na inne propozycje, chociaz póki co nie daliscie ich zbyt wiele.

Porównanie wszystkich parametrów na stronie SONY:
http://tiny.pl/nn3g

Ceny:
Sony DCR-HC62E - 1075 zł
Sony DCR-HC47E - 1169 zł

piątek, 16 maja 2008, 20:21
Moderator
Moderator

Obydwie kamery mają matrycę światłoczułą wielkości 1/6 cala. To najważniejsza informacja. Ilość światła łapana przez tak małe matryce...
Obydwie mają tak jak główny rywal - Panasonic NV GS330 przewagę aktywnych pikseli w trybie 4:3, a nie 16:9, ale 330 ma trzy matryce 1/6 cala. Co prawda nie mnoży się tego wprost, ale realnym "przeciwnikiem" tej kamery jest dopiero Sony DCR HC96E ze swoją matrycą 1/3 cala - niedostępna już niestety w praktyce. To jedna strona medalu. Druga brzmi tak: W ogóle będziesz pewnie zadowolony jak kupisz kamerę. Oczywiście jeżeli zaakceptujesz pewne ograniczenia sprzętu tej klasy. Tyle że nawet sporo droższe kamery są mniej czułe na światło niż ludzkie oko na przykład.
PS Starsza kamera jest droższa - bo jest starsza. Istnieje szeroko znany pogląd że każdy nowy model kamery jest "bardziej oszczędnościowo" produkowany. Czy tak jest w tym konkretnym wypadku? Nie wiem.

piątek, 16 maja 2008, 21:05
Bywalec
Bywalec

Moim skromnym zdaniem Panas-320 lub NEW-330 przebija Sony47

Pozdro

sobota, 17 maja 2008, 07:15
Nowy
Nowy

Zainteresowaliście mnie trochę Panasonic'ami GS320 i GS330. Przeczytałem już bardzo dużo recenzji i opinii na ich temat na waszym i innych forach. Dalej jednak pare rzeczy mnie interesuje. Pierwsze pytanie jest dosyć banalne, a konkretniej czym róźnią się te dwa modele? Przestudiowałem wszystkie dane techniczne na stronie Panasonica obu modeli i znalazłem dwa szczegóły:
- Rozmiary - GS330 jest większa
- Szybkość migawki - GS330 1/25?1/8000 s (filmy), 1/25?1/500 s (zdjęcia) , GS320 taśma 1/50-1/8000 s, karta: 1/25-1/2000 s

Oprócz tego jeszcze oczywiscie to, że GS320 jest z 2006 roku, a GS330 z 2008(?) oraz kolor obudowy :D

Niektórzy użytkownicy tych kamer (głównie gs320, bo opinii nowszego modelu jeszcze nie widzialem) piszą, że Panasonic ma tendencje do wchodzenia w zieleń. Dodatkowo wyczytałem jeszcze, że przy dobrym oświetleniu obraz jest bardzo zadowalający i jest lepszy niż Sony, przy słabym wypada natomiast gorzej. Możecie napisać coś na ten temat?

niedziela, 18 maja 2008, 16:17
Nowy
Nowy

Widze, że temat póki co nie cieszy się zbyt wielkim zainteresowaniem, a sprawa jest dla mnie naprawde bardzo wazna. Decyzje co do zakupu kamery musze koniecznie podjąć w najbliższych dniach. Jednakże już teraz muszę mieć konkretne argumenty, potwierdzające wybór(kamere szukam na polecenie taty, który oczekuje ode mnie "faktów").

Biore pod uwage cztery modele:
a) Sony DCR-HC62E http://tiny.pl/n8jb - 1061 zł
b) Sony DCR-HC47E http://tiny.pl/n8jv - 1176 zł
c) Panasonic NV-GS320 http://tiny.pl/n8j3 - 1368 zł
d) Panasonic NV-GS330 http://tiny.pl/n8ph - 1402 zł

Panasonic posiada mniejszy zoom optyczny, bo tylko 10x, co nie bardzo przypada mojemu tacie do gustu. Sony zoom maja juz wiekszy, bo 25x. Podstawowe roznice to oczywiscie rowniez matryca, ktora przy Panasonic'ach jest potrójna. Róźnica o ile sie nie myle wystepuje tez w stabilizatorze obrazu - w Panasonicach jest optyczny, a w Sony elektroniczny. Czy roznica pomiedzy nimi jest zauwazalna?

Potrzebuje teraz waszej opinii na temat, która z powyzszych kamer będzie sprawowała się najlepiej? Jaka jest róźnica pomiedzy GS320 i GS330? Jak sprawuja sie Sony - 47E i 62E? Kamera jak już było pisana będzie używana do zadań czysto amatorskich, dlatego zastanawiam się czy warto doplacic prawie 300 zl do Panasonica oraz dlaczego(poprzyjcie to argumentami proszę)?

Odrazu moge napisać, że komentarze typu "Panasonic będzie lepszy, bo tak i już" mnie nie satysfakcjonują, ponieważ nie pomagają mi w żaden sposób w dokonaniu dobrego wyboru.

Z góry dziękuje za pomoc!

wtorek, 20 maja 2008, 16:41
Nowy
Nowy

Ponawiam moje pytania z wczesniejszego posta.

Która z tych kamer będzie sprawowała się najlepiej? Czy warto ewentualnie dołożyć do któregoś z Panasonic'ów? Czym róźni GS320 od GS330? Który z nich jest lepszy? (Z własnego doświadczenia wiem, że nowe nie musi zawsze być lepsze :twisted:)

Ceny troszeczkę się zmieniły, a konkretnie Panasonic GS330.

Panasonic NV-GS330 - 1378.38 zł

PS. Wiem, że nie pisze się post pod postem, ale jakoś nie specjalnie zauważyliście chyba mój topic, a decyzja musi być podjęta dzisiaj. Jutro będzie trzeba juz którąś zamówić.

poniedziałek, 26 maja 2008, 08:46
Bywalec
Bywalec

witam
osobiście posiadam 320, w sklepie bawiłem się 330 i żadnych różnic nie zauważyłem. Jedynie kolor.

poniedziałek, 26 maja 2008, 17:16
Nowy
Nowy

MaybeUwiN napisał(a):

c) Panasonic NV-GS320 http://tiny.pl/n8j3 - 1368 zł
d) Panasonic NV-GS330 http://tiny.pl/n8ph - 1402 zł

Gdzie w takiej cenie można kupić te kamery ?

środa, 18 czerwca 2008, 23:20
Moderator
Moderator

Zacznij szukać tu: LINK, na przykład.

czwartek, 19 czerwca 2008, 00:32
Nowy
Nowy

No faktycznie są w takiej cenie. A czy ktoś kupował w sklepie http://www.elektronicznyswiat.pl ? Czy to jest bezpieczne ? Bo strasznie mnie zastanawia czemu tam kosztuje ta kamera 1300 zł. a gdzie indziej nawet 2800 zł. ?

czwartek, 19 czerwca 2008, 08:09
Nowy
Nowy

Witam
Pisze poniewaz sama nie bardzo sie na tym znam i potrzebuje pomocy.
Chodzi o kupno kamery cyfrowej. Myslałam wydać na nia ok 2,000zł. I chciałabym z twardym dyskiem. Moje rozeznania padły na dwa typy:
PANASONIC SDR-H60
SONY DCR-SR75E
Prosze o odpowiedz co nich myslicie, słyszałam ze podobno Panasonic jest lepszy za to nie da sie nagrywać juz przy półmroku. Wiec juz nie wiem co wybrać, Chyba że ktoś ma jeszcze inne typy.
Diana

wtorek, 24 czerwca 2008, 18:21
Nowy
Nowy

Witam wszystkich, gdyż to mój pierwszy post.

Powoli poznaję zawartość forum, ale pozwolę sobie zadać pytanie już teraz. Podobnie jak autor tego tematu, chciałem w niedługim czasie kupić kamerę do 1300 zł (+/-) z tym, że chciałem wykorzystywać ją do kręcenia krótkometrażowych filmów, a co za tym idzie, montaż będzie "na porządku dziennym". Chciałem prosić o pomoc w wyborze - o ile długo myślałem nad rozpoczęciem prac nad swoim małym debiutem, o tyle w kwestii sprzętu jestem zupełnym laikiem. Nie chciałbym się spieszyć w tak ważnej decyzji, dlatego przed samym zakupem chciałem zdobyć trochę wiedzy w tym zakresie. Nie wiem czy to coś pomoże, ale wiele (jeśli nie większość) scen rozgrywać się będzie w nocy/pomieszczeniach słabo oświetlonych, dlatego interesowałby mnie model, który poradzi sobie z tym zadaniem.

Zdaję sobie sprawę, że 1300 zł to żadne pieniądze jeśli chce się kupić sprzęt do zastosowań więcej niż amatorskich, ale od czegoś trzeba zacząć, czyż nie?:)

sobota, 20 września 2008, 15:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona