Teraz jest niedziela, 27 maja 2018, 13:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Babcia i Samsung VP-DC 171- pilne 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Babcia i Samsung VP-DC 171- pilne
Witam
Mam poważny problem, a ponieważ się nie znam zupełnie, to bardzo proszę o pilną poradę i poważne potraktowanie tematu.

Babcia poszła do sklepu po baterie i wróciła z kamerą (jak w temacie) kupioną za 900 zł (promocja). Jako że zupełnie się nie zna na sprzęcie, a kamerą chce uwiecznić zlot 51-lecia matury (ostatni wg organizatorów, bo niewielu już pozostało) sprzedawca namówił ją do kupna tejże. Miała czas do piątku, by ją oddać, ale przyznała się do zakupu dopiero dziś. Wg sprzedawcy banalna w obsłudze - wg mnie kamera ta jest niezbyt praktyczna - trzeba wielu płyt (na jednej nagrywa się ok. 30 minut), nie ma wyjścia usb, ponadto akumulator wg mnie dziwnie słaby :-(, a i obsługa nie nalezy do najprostszych (od rana próbuję otworzyć nagranie, i nijak mi nie wychodzi).

Ja również nie znam się na kamerach cyfrowych, nie mam nagrywarki dvd, a mała płytka w komputerowym odtwarzaczu dvd nie chodzi. Bardzo proszę o poradę - czy jest jakiś sposób odtwarzania tych płytek prócz kabla do telewizora, ewentualnie zgrywania na płyty dvd(mam nagrywarkę w komputerze). Tematy na forum, które zdążyłam przejrzeć operują językiem niezbyt dla mnie zrozumiałym :-(.

Pytanie - czy dwoje laików - babcia i ja - poradzimy sobie z odtwarzaniem i nagrywaniem na tej kamerze, czy lepiej ją oddać, a może kupić coś innego w cenie podobnej lub niewiele (200-300 zł) wyższej?

Bardzo proszę o poradę, jak najpilniej, bo niestety do jutra muszę babci dać odpowiedź, co dalej....

Pozdrawiam serdecznie
Dorota

niedziela, 1 czerwca 2008, 21:48
Moderator
Moderator

Post Re: Babcia i Samsung VP-DC 171- pilne
Nie używałem i nie bedę używał kamer zapisujących od razu na DVD, ale czytając forum zauważyłem że koledzy ich używający zaznaczają w menu kamery opcję bodajże: "finalizuj nagraną płytkę" i wtedy jest ona czytana przez odtwarzacze.

poniedziałek, 2 czerwca 2008, 11:55
Nowy
Nowy

Dzięki za odpowiedź. Kamera zostaje, bo i tak nie znamy się na tym sprzęcie, a ta ponoć jedna z łatwiejszych do obslugiwania. Mam nadzieję, że babcia będzie zadowolona :-).

poniedziałek, 2 czerwca 2008, 19:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A co tu obsługiwac?

trzeba umieć:
- naładować akumulator
- włożyć małą płytkę DVD (kup paczkę lub dwie, najlepiej jednostronne)
- włączyć kamerę
- nacisnąć start
- nacisnąć stop
- na koniec imprezy, czyli w domu, sfinalizować płytkę i wyjąć z kamery
- wsadzić do DVD i oglądać

To nawet babcia potrafi ;-)

Tylko raz miałem w ręku kamerę DVD - Panasonic - i nauczyłem się, żeby coś zobaczyć to trzeba sfinalizować.

poniedziałek, 2 czerwca 2008, 19:55
Nowy
Nowy

No, jeszcze trzeba umieć:
1.z małych płytek nagrać jedną dużą
2. czasem wyciąć jakiś niewygodny kawałek (zły profil itd.) -mam nadzieję, że się jakoś da to zrobić
3. może nawet muzyczkę podłożyć pod krajobrazy z dzieciństwa - też mam nadzieję, że się da
4. no i tam jakieś ustawienia są dziwne - mam nadzieję, że babcia nie poprzestawia wszystkiego, tak jak w aparacie ;-)
5. w życiu nie widziałam gorzej napisanej instrukcji obsługi.

Tak czy owak - radość z zakupu jest, a to najważniejsze.

poniedziałek, 2 czerwca 2008, 20:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No jeśli chcesz robić edycję - czy też babcia zamierza edytować materiał wideo - to mogłyście lepiej wybrać kamerkę.

wtorek, 3 czerwca 2008, 08:58
Nowy
Nowy

Pewnie tak, ale Pan Sprzedawca tak zachwalał tego samsunga, że babcia go kupiła. Teraz na zwrot już zbyt późno, więc będziemy się cieszyć z tego, co mamy. Może to i lepiej, że wielu funkcji nie ma. My naprawdę do obsługi tego typu sprzętu jesteśmy niezbyt lotne ;-).

wtorek, 3 czerwca 2008, 16:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]