Teraz jest niedziela, 21 października 2018, 14:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 jaka kamera HD 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post jaka kamera HD
Witam Wszystkich na FORUM :D
Mam problem z wyborem pierwszej kamery. Czytając sponsorowane artykuły producentów aż głowa pęka od "ach" i "och". Szukam kamery, którą wykorzystam przy filmowaniu dorastającej córki, na wakacjach itp. Żadna forma zarobkowa. Z tego co oglądałem na ceneo, skąpcu itp. moje typy mieszczą się w granicach 3000-4000 zł. W kręgu zainteresowań znalazły się:
- canon HF10 (plus - dodatkowa promocja -350zł)
- jvc HD5
- sony SR11
Może macie swoich faworytów.
Co wybrać, żeby za chwilę nie okazało się, że w użytkowaniu wychodzą problemy, np. problem z zapisem, odtworzeniem itp.
Pomocy!

środa, 18 czerwca 2008, 06:40
Moderator
Moderator

Post Re: jaka kamera HD
Do podobnych celów kupiłem już jakis czas temu kamerkę Canon HV10. To urządzenie pokrewne kamerom HV20 i HV30 tylko w jeszcze mniejszej obudowie i lżejsze (wada), ale jest przy okazji konwerterem sygnału analogowego na DV (zaleta). Jeżeli nie potrzebujesz jednak tej funkcji to bardzo polecam HV30. Bardzo dobra jakość obrazu jak na kamerę w tej cenie, łatwość edycji to zalety. Ja tylko cierpię przez brak możliwości prostego regulowania poziomu nagrywanego dźwięku. Do edycji używam Ediusa Neo, ale nie ma żadnych kłopotów z użyciem programów Uleada, czy Pinnacle. Z opisów sądząc to też z edycją filmów HDV z tych kamer nie mają kłopotu Premmiere Elements i Vegas Movie Platinium. Przy procesorze Pentium 4 3,4GHz / Core Duo 2,2 GHz / Athlon X2 3,0 Ghz minimum(!), lub lepiej o jeszcze wyższym taktowaniu montaż przypomina pracę z DV na procesorze Athlon 2400+ mniej więcej. Są też te kamery w wersji nie na kasetke a z twardym dyskiem, ale zdaje się zapisują również w HDV, a nie trudniejszym do montażu AVCHD - sprawdź. ja wybrałem kasetki ze wzgledu na przyzwyczajenie do archiwizowania filmu na nich. W przypadku jednak kamer HD nośnik zapisu nie jest tak ściśle związany z typem plików do których kamera zapisuje, więc mamy większy wybór. Są oczywiście inne kamery tej klasy w podobnej cenie LINK, ale namawiam Cię na tą + statyw, dodatkowe akumulatory, filtr UV lub polaryzacyjny (w zależności od potrzeb) itd.

środa, 18 czerwca 2008, 08:56
Nowy
Nowy

dzięki, Kotin.
Wolałbym jednak coś z twardym dyskiem.

środa, 18 czerwca 2008, 14:11
Moderator
Moderator

Sprawdziłem, niestety z Canonów pozostałe kamery "nie na kasetki" zapisują w AVCHD, a nie HDV.

PS LINK

środa, 18 czerwca 2008, 15:25
Nowy
Nowy

Canon i Sony - ból w formie AVCHD
JVC - ból w formacie .TOC

Bądź tu mądry i pisz wiersze. Wybór kamery to nic w porównaniu do problemów z archiwizowaniem materiału i ewentualnym sprzedaniem efektu HD na telewizorze. :cry:
Pozdrawiam

środa, 18 czerwca 2008, 15:55
Moderator
Moderator

strach ma wielkie oczy ;)
a AVCHD nie jest takie złe.

pozdrawiam

środa, 18 czerwca 2008, 17:10
Nowy
Nowy

Światełko w tunelu :idea:
Na jakie niespodzianki należy się przygotować wchodząc w temat AVCHD? Czy do zgrania filmów z twardziela i ich archiwizowania starczy laptop? Co oprócz kamery pozwoli na odtworzenie filmu w najlepszej rozdzielczości. Sprzęt blu-ray jest na dzień dzisiejszy relatywnie drogi. Trzeba szukać tańszych rozwiązań. Jestem w temacie zielony.

środa, 18 czerwca 2008, 18:21
Moderator
Moderator

Wpisz AVCHD w szukaj tu na forum, poczytaj też na przykład to: LINK, LINK, czyli poczytaj trochę :wink: .

środa, 18 czerwca 2008, 18:55
Nowy
Nowy

wybieram Canona HF 10. :D

czwartek, 19 czerwca 2008, 15:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]