Teraz jest środa, 17 października 2018, 22:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 JVC CZY SAMSUNG ??? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post JVC CZY SAMSUNG ???
Witam ! mam "zgrzyt" dotyczący kupna kamery : JVC GZ-MG155 lub Samsung VP-HMX10C ?????!!! jvc ma 32x optycznego do 10x samsunga,samsung ma hd(wysoka roździelczość) i 1,6 mpx do 1,07 jvc,
JVC ma 30 GB do 8 GB sams. i wiele innych różnic można tu przytoczyć które przeważają na korzyść jednej lub drugiej.......więc jest trudno-widziałem test na tvn gadżet samsunga i zdobyła laurę "męska rzecz 2007" JVC mi też odpowiada ale nie wiem jak sprawa wygląda w praktyce z dużym zoomem i 1mpx matrycą ? czy widać różnicę między 1,6 mpx samsunga ? Generalnie zależy mi na filmowaniu rodzinno-domowo-wakacyjnym(mam syna 4-miesięcznego więc jest co filmować...!!!! ) kwestia techniczna to wielkości matryc : samsung CMOS 1'4,5 JVC ccd 1'6 ??? wiadomo że obiektyw JVC przy max 32x optycznym bedzie ciemny ale to już mało ważne .... PROSZę O RADE BO SYN MI ROśNIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
DZIęKUJE !!!!!!!!!!!!!!!1

czwartek, 26 czerwca 2008, 22:29
Moderator
Moderator

Post Re: JVC CZY SAMSUNG ???
Nie wdając się w szczegóły to przypadkiem chyba wybrałeś kamery których bym nie kupił na pewno. Ciemność to nie będzie jedyna wada obiektywu z takim zoomem, a montaż plików s tego Samsunga to będzie mordęga, a w praktyce to pewnie udostępniać będziesz te nagrania jedynie podpinając kamerę do telewizora, pod warunkiem że się kamera akurat nie zepsuje. Przy podanej przez Ciebie kwocie kupił bym jakąś miniDV, do tego Ulead Video Studio w starszej wersji za mniej niż 100 zł., statyw, lub (i) jakąś lampkę do filmowania w sztucznym świetle... Komputer w miarę dowolny pewnie masz, w nim nagrywarkę DVD pewnie też. Chyba że nawet na krótką zabawę z filmem w komputerze nie masz czasu.

piątek, 27 czerwca 2008, 09:49
Stały bywalec
Stały bywalec

Nie raz montowałem amatorski materiał z małych kamer, podobnych do tych w/w i powiem tak - SAMSUNGA to omijaj szerokim łukiem.
Kup nawet gorszą ale firmową kamerkę miniDV i tak jak mój przedmówca pisze, prosty program do montażu, troche komputera i będziesz zadowolony.
SAMSUNG niech sie lepiej skupi na komórkach i mikrofalach.

czwartek, 3 lipca 2008, 18:02
Nowy
Nowy

Dzięki za posty i pomoc ! po przeanalizowaniu za i przeciw skłaniam sie w strone miniDV panasa gs 330 ! - czy to dobry wybór ????

poniedziałek, 7 lipca 2008, 21:42
Bywalec
Bywalec

bardzo dobry

wtorek, 8 lipca 2008, 18:43
Nowy
Nowy

Witam - Zdecydowałem się na panasa gs 330 i mam go już w rękach !!! Od razu napiszę że to był zaje..... wybór !!! kamera super , prostota obsługi powala ! jakość video super ! fotki też są zaje ! kolory wykrzesuje ta kamera niesamowite !!! jest szybka na starcie i ostrzy też szybko...!
zoom optyczny działa bezszelestnie i jest stabilizacja optyczna !
brać i jeszcze raz brać !!!!
Cała masa pozytywów ale do czego można by tu się przyczepić ...
na minus (chociaż są to minusy połowiczne..)

- troszke za mały zakres tele ( zoom) x10 ale przynajmniej jasny
- w nocy trochę nie daje rady (ale po to jest uchwyt pod lampę ośw.)
- słaby akumulator (ale zawsze w standardzie jest najmniejszy więc zrobię kontrę do sklepiku po więcej Ah ...)
- trochę WB na auto nie daje rady w pomieszczeniu ( ale jest manual !!!)

ogólnie daje na 10 --- 9,5 !!!
dałem za nią 1379 zł w sklepie internetowym http://www.techmarket.pl
polecam dla tych którzy kamerę potrzebują dla rodziny i wakacje !!!

niedziela, 13 lipca 2008, 20:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]