Teraz jest niedziela, 21 października 2018, 15:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Sony HD HDR-SR10E 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Sony HD HDR-SR10E
Witam

Od jakiegos czasu amatorsko zajmuje sie montazem video. A w zasadzie dopiero sie ucze. Nadszedl czas na zakup wlasnej kamery bo montowanie materialow od znajomych i filmikow z netu juz mnie nie bawi.

Na kamere chce przeznaczyc max 2500-2700 zl (nie liczac akcesoriow). Wiem, ze za taka cene nie zakupie profesjonalnego sprzetu aczkolwiek chcialbym by mozna krecic filmy dobrej jakosci dzwieku i obrazu.

Jakie mam wymagania? Bedzie to moja pierwsza w zyciu kamera wiec nie znam sie za bardzo. Na pewno chcialbym by miala HD bo wiem juz teraz, ze bede tego potrzebowal. Co do nosnika to sklanialbym sie ku dyskowi twardemu.
Poza tym bede filmowal chyba glownie w dzien aczkolwiek zdarzac sie moze rowniez w nocy.
Na pewno uzywal bede kamery rowniez do typowo amatorskich celow jak wakacje, wycieczki czy imprezy.

Po wstepnej selekcji sklaniam sie ku: Sony High Definition HDR-SR10E
Co myslicie o tym sprzecie? Jakies inne propozycje?

btw jakich dodatkow poza statywem moge potrzebowac?

Dzieki wielkie za pomoc.

piątek, 8 sierpnia 2008, 22:03
Nowy
Nowy

Post Re: Sony HD HDR-SR10E
Nikt mi nie poradzi? Poki co czytam i czytam ale chcialbym uslyszec opinie innych.

Poza tym nasuwa mi sie jeszcze jedno pytanie. Wybaczcie jesli juz na forum bylo ale nie moge znalezc.

Czy jesli zakupie kamere HD taka jak wyzej wymieniona Sony lub Canon HG10 to bede mogl nagrywac filmy w formacie mpeg? W standardowej rozdzielczosci. Wiem, ze montaz HD bywa uciezliwy i wymaga dobrego komputera jednak nie zawsze mam do takowego dostep (w pracy :))
Na stronie Sony (http://www.sony.pl/product/hdd-avchd-ha ... lspecs#tab) znalazlem:
Format filmu : High Definition, AVCHD (1920 x 1080, 1440 x 1080) / Standardowa rozdzielczość, MPEG2

Wiec rozumiem ze tak?

Dzieki za rozwianie watpliwosci.

poniedziałek, 11 sierpnia 2008, 17:14
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]