Teraz jest poniedziałek, 21 maja 2018, 07:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 [laik z wymaganiami] Z cyklu jaka kamera do 5k 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post [laik z wymaganiami] Z cyklu jaka kamera do 5k
Witam serdecznie,

Od razu zaznaczam, że jestem całkowity nowicjusz w tym temacie, ale powiem co mnie trapi. Liczę na zrozumienie i pomoc.

Poszukuję kamery HD (HD, bo przyszłościowo... tak myślę) do robienia filmów z zawodów rowerowych (możliwe prędkości obiektów filmowanych do 50 km/h), która poradzi sobie z filmami w lesie.

O co mi chodzi - często jest tak, że na polu piękne słońce, a w lasach ciemno jak wiadomo gdzie. Znajomi mają różne aparaty i różnie to powiem szczerze wygląda, nawet takich za 2000 zł. Czasami w ogóle nie udaje się zrobić zdjęć.
I w związku z tym tu moja wątpliwość. Mam 5000 zł do wydania, jedną z ważniejszych rzeczy, którą oczekuje od kamery jest to, aby sobie jakoś poradziła w tych ciemnych lasach. Jest to w ogóle możliwe w tej cenie? Czy bez jakiegoś oświetlenia zewnętrznego się jednak tutaj nie obejdzie? Oczywiście zależy mi na tym, aby jakość filmów była nienaganna.

Druga sprawa - jest sporo nośników w kamerach do wyboru, ktoś poleci jakiś z wyjaśnieniem dlaczego, tudzież odeśle do strony, która wyjawia wady/zalety różnych rodzajów nośników w odniesieniu do kamer wideo?

Kolejne pytanie - czy w kamerach za taką cenę można się już spodziewać wymiennych obiektywów?

W ogóle to jeszcze byłbym wdzięczny, gdyby ktoś uraczył mnie adresem strony z opisem spraw technicznych związanych z filmami/kamerami wideo, z racji tego, że jestem laik... chętnie bym się podszkolił, przynajmniej na razie teoretycznie.

Dziękuję z góry za wszelkie odpowiedzi,
Pozdrawiam

poniedziałek, 1 września 2008, 16:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]