Teraz jest wtorek, 10 grudnia 2019, 15:50

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 kamera a pasja 
Autor Wiadomość
Moderator
Moderator

Post Re: kamera a pasja
uciągnie każdy ;)
zapytaj tutaj.

pozdrawiam

czwartek, 6 listopada 2008, 08:34
Stały bywalec
Stały bywalec

ja mam toshibe a200 po tuningu i jeszcze nie spotkałem się z czymś co by rady nie dało . teraz to nawet jak pójdziesz do supermarketu i kupisz najtańszego laptopa to i tak bez problemu sobie poradzi . to co teraz jest standardem niedawno było przedmiotem marzeń . kup co chcesz a i tak z montażem sobie poradzi

czwartek, 6 listopada 2008, 17:49
Bywalec
Bywalec

ok dzieki wszystkim za odpowiedzi,

zostaly jeszcze tylko 2 pytania i moze uda mi sie wybrac w koncu kamere.

1. Do obrobienia którego materiału jest potrzebny mocniejszy komputer do
a) AVCHD
b) materialu zgrywanego z miniDV nagranego w HD

2. Na próbę ściągnąłem przykładowe video nagrane za pomocą HF11, które było zgrane z kamery na PC w formacie AVC 1920x1080x12 30p, odpaliłem Vegas Movie Studio Platinum 9.0, wszystko fajnie tylko jedna rzecz mnie drażni. W okienku podglądu mam swój materiał, który bardzo się tnie. Kiedy odpalam go za pomocą jakiegokolwiek odtwarzacza idzie bardzo płynie na całym ekranie, ten podgląd ma przecież wymiary 2na2 i się cholernie tnie.... dlaczego? Jak wrzucę jakiś inny materiał, nagrany np za pomocą komórki to idzie bardzo płynie.... jak zrobić żeby tak szło z AVCHD?

dzieki......

piątek, 7 listopada 2008, 02:35
Moderator
Moderator

Nie no Ryan nie czarujmy się. Do montażu HD, obojętnie czy jest to HDV, czy AVCHD jest potrzebny mocniejszy komputer niz do montażu PAL. Tym bardziej niż do montażu aviDV w PAL, który to sposób kompresji jest słusznie uważany za jeden z najłatwiejszych do edycji.
Co do drugiej części pytania to nie wiem, nie montuję AVCHD, wiec Ci nie odpowiem i nie znam na tyle jeszcze Vegasa, ale - może uaktywnij w sterowniku karty graficznej wspomaganie wyświetlania kodeka H.264? To jest chyba opcja płatna w ATI, ale wersja próbna ograniczona czasowo kiedyś była dostępna jak pamiętam. Na pewno jednak sprawdź czy masz wgrane avivo.

piątek, 7 listopada 2008, 10:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cześć !
Nie wiem, czy komp UCIĄGNIE, ale ja POCIĄGNĘ wątek ;-)

Może trochę Ci rozjaśni sytuację.

W pracy korzystam z kamer za ok. 50tys. zł. co nie przeszkadza mi używać do celów domowych kamerki sony za 4tys.

O czym to świadczy? Że nie ma powodu, by się napinać. Niech jakość filmów nie stanie się FETYSZEM, i nie przesłoni Ci nieskrępowanej radości z domowego filmowania ! :-)

Filmuję prostą kamreką HD i cieszę się, że za 10-20-30 lat będę maiał nagrania w miarę dobrej jakości.

Czy w przyszłości kupię lepszą kamerę? Oczywiście. Jak będą wolne pieniądze to pewnie kupię za jakiś czas coś póprofesjonalnego (FX1000...XH-A1...z5 ?) ale nie grzebałbym w NA SUCHO w forach internetowych 3 lata ciułąjąc i napinając się na kamerę za 10 tys. zł.

Co bym kupił dziś? pewnie canona HV30, bo jest na kasetki minidv, które wytrzymają w szfafie 30 lat.

pozdrawiam i życzę udanych nagrań :-)

niedziela, 9 listopada 2008, 00:31
Bywalec
Bywalec

odświeżam temat!

jutro kupuje Canon-a HV30 mam nadzieje że dalej polecacie tą kamerę i narazie nic nowego na rynku się nie pojawiło co by mogło przebić ten wybór w tej półce cenowej, dajcie znacie jak by co zostało 24h

środa, 17 grudnia 2008, 01:11
Moderator
Moderator

Ryan napisał(a):
...mam nadzieje że dalej polecacie tą kamerę i narazie nic nowego na rynku się nie pojawiło co by mogło przebić ten wybór w tej półce cenowej...

Spokojnie. Jak nie wyszło to wyjdzie, a nawet jak szybko nie wyjdzie to HV30 stanieje. :mrgreen:
Tyle że tak patrząc nigdy kamery nie kupisz! :wink:
Śmiało, to dobra kamera. :D
PS ...a potem to jak z komputerem: dopóki używasz nie chodź do sklepu i za dużo nie oglądaj :wink: .

środa, 17 grudnia 2008, 09:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
hv30 to dobra kamera...

pozdro
Muchomor

czwartek, 18 grudnia 2008, 14:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2