Teraz jest czwartek, 18 października 2018, 11:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Progressive i/lub slow motion w kamerze do 3000zł ? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Progressive i/lub slow motion w kamerze do 3000zł ?
Witam serdecznie forumowiczów,

Czy w kwocie do 3000zł można kupić jakiś model kamery (najlepiej HD), która posiada tryb "pseudo slow motion"? - napisałem pseudo, gdyż nie chodzi mi tu o wypasione pełne tryby 300, 600 lub nawet 1200fps (bo spodziewam się kosmicznych cen) tylko np. 100 - 200fps lub ew. jakiejś kamery, która dzięki sprytnym ustawieniom pozwala osiągnąć w miarę płynne, wolne ujęcia.

Podkreślam, że nie chcę osiągnąć jakiś wielkich spowolnień a la "rozstrzeliwanie owocków w bullet time" tylko np. płynny i np. dwa razy wolniejszy chód ludzi po ulicy.

Drugą przydatną dla mnie opcją byłby tryb progressive scan - które kamery w tym przedziale cenowym posiadają ten tryb? 1080p się nie spodziewam, ale np 720p? Ewentualnie jakby kamera posiadała ww. tryb slow motion to przeplot już bym jakoś przeżył i usuwał programowo.

Na początku myślałem o kamerze Sony HC1e, ze względu na plusy jakie niesie format HDV, ale okazało się że wyżej wymienionych trybów raczej nie posiada (poprawcie mnie jeśli się mylę :wink: ) ... więc sobie odpuściłem.

Ogólnie do kamerki chciałbym podpiąć 35mm DOF adapter (letusa mini, ew. jak mi się pieniądze skończą to jakiś tani zamiennik w stylu EnCinema 35), gdyż zależy mi na jak największym zbliżeniu obrazu do "prawie jak filmowy".

Kamerka byłaby używana w 100% w plenerze (miejskim), więc jakoś specjalnie nie przeszkadza mi, że kamera byłaby "ciemna".

Będę wdzięczny za wszystkie Wasze pomysły i rady, jaki model wybrać. Pozdrawiam!

niedziela, 16 listopada 2008, 13:21
Nowy
Nowy

Post Re: Progressive i/lub slow motion w kamerze do 3000zł ?
Mój pierwszy post więc witam wszystkich.
Ja mam Sony CX6 i jest tryb slow motion (240 kl/s - tylko przez 3 sek.) tyle, że jakość nagrania w slow motion sporo się różni od nagrywania w normalnym, tempie. Ogólnie obraz jest ciemniejszy i mniej wyraźny. Jak będziesz filmował w dzień to stracisz tylko na ostrości. Nagrywać w slow motion można 3 sek. przed naciśnięciem przycisku nagrywania lub 3 sek. po naciśnięciu (obraz jest cały czas buforowany do pamięci i jak naciśniesz przycisk to jest zapisywany na kartę). Filmików jest sporo na youtube jak chcesz zobaczyć jak to wygląda.

jak coś to tu wrzuciłem filmik z porównaniem jakości slowmotion z normalnym nagrywaniem. Nie mam dużo ze slow motion w tej chwili na dysku, ale wystarczy, żeby zobaczyć o ile jest gorsza jakość. Wszystkie pliki to ten sam filmik, tylko różna kompresja (zależy co kto będzie wolał):
Pliki na rapidshare.com:
Format HD DivX 18.4mb
Format wmv 45.3mb
Format AVCHD 94.6mb

Pliki na odsiebie.com:
Format HD Divx 18.4mb
Format wmv 45.3mb
Format AVCHD 94.6mb

niedziela, 16 listopada 2008, 19:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]