Teraz jest sobota, 20 października 2018, 08:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Nagrywanie sztucznych ogni: SamsungVP-MX20,czyPrakticaDVC5.1 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Nagrywanie sztucznych ogni: SamsungVP-MX20,czyPrakticaDVC5.1
Cześć :D . Mam do szanownych forumowiczów pytanie:która kamera nada się do tego lepiej. Głównym jej zastosowaniem byłoby kręcenie właśnie fajerwerków-wielobarwnych efektów świetlnych widocznych na nocnym niebie :mrgreen: . Co za tym idzie, musi w miarę szybko łapać ostrość, i bardzo ważne, by kolory były dobrze ujęte. Dźwięk jest mało istotny. Jak porównywałem danym te kamery, to mimo niższej rozdzielczości filmów nagrywanych samsungiem(720x576) coś mi mówi, że wyszłoby to lepiej niż z Prakticą(1280x7~~). Na razie miałem styczność z Canonem Zr100-masakra, gdy jest ciemno, nie łapie w ogóle ostrości, a nawet jak już złapie, to w przypadku tak pięknego koloru jakim jest niebieski, całkowicie gubi jego barwę :( . Prosiłbym o poradzenie mi, którą wybrać, ew. poszukuję kamery w granicach 600zł(używana również mnie zadowala), która najlepiej spełniłaby swoją rolę. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam :)

wtorek, 9 grudnia 2008, 00:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Nagrywanie sztucznych ogni: SamsungVP-MX20,czyPrakticaDVC5.1
Kręcąc sztuczne ognie w nocy nigdy nie zostawia się automatycznej ostrości. Zawsze musisz ustawić ostrość ręcznie. W nocy (przy bardzo słabym oświetleniu) każda kamera czy nawet aparat foto będzie miał problem z automatyczną ostrością, dlatego w grę wchodzi tylko manual. Tak więc pierwszym kryterium jakie musi spełniać aparat lub kamera to możliwość ręcznego ustawiania ostrości. Co do modelu to kwota którą dysponujesz nie jest powalająca więc co do jakości nagrania(kolory itp...) każda nie będzie ideałem. :wink:

wtorek, 9 grudnia 2008, 14:12
Nowy
Nowy

Jestem świadomy tego, że za tę cenę niewiele otrzymam. Przykładowe nagranie: http://www.wrzuta.pl/film/6GzMEFxYRD/niebieski_sm kamerą Canon ZR100. Ja tu niebieskiego w ogóle nie widzę. Chcę po prostu za tą kwotę dostać coś lepszego niż to g*wno którym posługiwałem się do tej pory, a najlepiej, żeby ta suma została zainwestowana jak najkorzystniej. A co do manualnego ustawiania ostrości, jest to chyba trudne zważywszy na fakt, że efekt trwa parę sekund, chyba ,że się mylę, to proszę o poprawienie mnie :wink: .

wtorek, 9 grudnia 2008, 16:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nagrywając fajerwerki ustawiasz manualnie ostrość i kierujesz kamerkę tam gdzie wybuchają z całą pewnością złapiesz wszystko w kadrze bez potrzeby kręcenia kamerą. A kolory to może kwestia odpowiedniego zbalansowania się

wtorek, 9 grudnia 2008, 16:45
Nowy
Nowy

Dziękuję za odpowiedź :D . Na szczęście sytuacja się zmieniła i kupuję Sony DCR-SR55E. Myślę, że jest to dobry sprzęt, a tryb fajerwerki jest dobrze przemyślany.

niedziela, 14 grudnia 2008, 20:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]