Teraz jest środa, 24 października 2018, 08:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Nietypowo - za ile sprzedać kamerę? ;) Panas GS400 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Nietypowo - za ile sprzedać kamerę? ;) Panas GS400
Witam serdecznie.

Zwykle wątki w drugą stronę :D Co kupić a ja chyba będę chciał sprzedać.
Nie siedzę w temacie od jakiegoś czasu, dzieci podrosły i kamera przynajmniej dla mnie, ma coraz rzadziej zastosowanie.

Mam Panasonica NV-GS400, używanego zwykle na wakacjach. Filmy zgrywałem sobie i edytowałem na DVD, skręciłem chyba ze 20 kaset.
Ślady użytkowania jak to po 3 latach, mimo że zawsze w torbie trzymane, jakieś tam są.

Pytanie, ile ten sprzęt teraz warty?
Mam do tego jakieś dodatki, ale...nie mogę znaleźć porównania cenowego, choćby na allegro (chyba że źle szukam :twisted: ).

Prośba o podpowiedź koledzy. Możliwość ustawień manualnych wiadomo super, ale jako amator jakoś z tego za dużo nie korzystałem... :oops:

Nie spieszy mi się ze sprzedażą, bo i tak pewnie święta coś nagram. Ale potem może znajdzie kogoś ambitniejszego :wink:

P.S. jeżeli to już dział GIEŁDA to proszę o przeniesieni, choć mówię, że raczej pytam 8)

poniedziałek, 15 grudnia 2008, 23:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Nietypowo - za ile sprzedać kamerę? ;) Panas GS400
Myślę, że jakieś 2-2,5 tys zł. To dobra kamera z manualem, jakiego trudno szukać w najnowszym sprzęcie klasy amatorskiej.

wtorek, 16 grudnia 2008, 00:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

GS500 - nowa jest już do kupienia za 1700 zł (standardowo około 2000 zł); miedzy bajki włóż marzenia o sprzedaży używanego sprzetu za w/w pieniądze; chcesz się przekonać - wystaw na Allegro na 14 dni, ustaw cene minimalną - nie sprzedasz, ale się przynajmniej dowiesz ile to jest warte dla rynku; kamera sprzed 4 lat, niedługo 5 - dobry model, ale używany i stary - dla mnie 500-600 zł góra; jak się już przekonasz o jej wartości, nakręcisz swoje Święta to daj znac na PW - pohandlujemu

pg

DZIEŃ ŚWIRA

wtorek, 16 grudnia 2008, 09:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

GS500 w porównaniu do GS400 to zabawka, jedyny plus, że można ją kupić nową. Mógłbym długo wymieniać różnice: brak zebry, ustawień MANUALNYCH EXPOSURE, CONTRAST, BRIGHTNESS, manualnej lub pośredniej obsługi audio, dużego ekranu LCD, regulacji ostrości w pierścieniu, zewnętrznych przycisków IRIS, COLOUR BALANCE, SHUTTER, MANUAL ZOOM/FOCUS. Reasumując GS500 jest dobra wyłącznie do filmowania wakacji i imprez rodzinnych dla własnego użytku, a GS400 można użyć do bardziej wymagających zastosowań. Widziałem GS400 na Allegro kilka miesięcy temu - została sprzedana za 2 500zł.

wtorek, 16 grudnia 2008, 09:27
Nowy
Nowy

Star, pgrzyb2 - dzięki za opinie.

Star napisał(a):
Myślę, że jakieś 2-2,5 tys zł. To dobra kamera z manualem, jakiego trudno szukać w najnowszym sprzęcie klasy amatorskiej.

Patrząc na nowości, zastanawiam się co niby miałbym kupić gdybym chciał nówkę?? A już szczególnie w porównywalnej cenie?
Te maluteńkie, gładkie kamerki z przerostem gęstości pixeli na matrycy? Z pociętymi ustawieniami manualnymi? Jak tym można coś nakręcić z ręki, jak to waży tyle co komórka??
Coś ta branża poszła w d...kierunku z miniaturyzacją i ograniczaniem dostępu do PODSTAWOWYCH funkcji. Aparat jakoś dużo prościej kupić normalnym manualem i dobrą jakością materiału.

Porównując do GS500 czy nowych HD w tym przedziale cenowym to gdzie znaleźć:
-wyraźny i jasny LCD 3,5 "
-pełny manual z dedykowanymi przyciskami, ring do ustawiania tychże
-wszystkie wejścia/wyjścia
-odpowiedni kształ i waga /co jest niedoceniane a bardzo ważne przy kręceniu z ręki/
-2 przyciski REC /standard na kciuk i przy obiektywie do ujęć z dołu/
-tryb progresywny /500 chyba nie ma?/
-kontrola nad obrazem i dźwiękiem
-chyba tylko optyczna stabilizacja stała się jakimś standardem

Pewnie nie wszystko rozgryzłem, ale to była inna filozofia projektowania sprzętu zdaje się. Sam kupiłem specjalnie 400 jak już 500 była na rynku. Na wieść o zabiciu tego projektu przez Panasonica GS400 rozeszły się jak ciepłe bułeczki, zresztą do teraz widać to po cenach w stosunku do GS500.

pgrzyb2 napisał(a):
ale używany i stary

Tu się kolego poczułem jak Buzz Astral w muzeum zabawek :mrgreen:
Starej bym nie sprzedawał wogóle, tylko wywalił ;) To używana kamera, ale solidnie wykonana i przez dokładnie niecałe 3 lata /kwiecień 2006/ ciągle w doskonałym stanie optytki, wszystkich przycisków, mechanizmów itd...miałem wcześniej miniDV, więc już się nauczyłem jak używać kaset, żeby nie pojawiały się cropy itd /zawsze nowe kasety, jak najmniej przewijania itd/.

Całe szczęście nikomu się nie spieszy, żeby sprzedawać 8) a jakby to i tak będę nalegał na odbiór osobisty, pomacanie i sprawdzenie. Gdybym to ja kupował, to chyba właśnie tylko tak.

wtorek, 16 grudnia 2008, 11:54
Moderator
Moderator

kamera to nie wino ????? czym starsze tym lepsze :P
moja propozycja 500 zł
kamerka gs 500 jest lepsza do filmowania od 400 , ale 400 ma wej/wyj i tylko to mnie interesuje .
bez urazy > to już muzeum w dobie kamer hd

wtorek, 16 grudnia 2008, 12:11
Nowy
Nowy

jurekwejh napisał(a):
kamerka gs 500 jest lepsza do filmowania od 400 ,

Jakiś argument pewnie masz? :wink:
jurekwejh napisał(a):
ale 400 ma wej/wyj i tylko to mnie interesuje .

Wyjmę Ci te wejścia...za 500, hę ? :mrgreen:

wtorek, 16 grudnia 2008, 12:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kamera jest warta tyle ile będzie chciał za nią zapłacić Klient !!!!!

w tej chwilii nie ma na Allegro gs400, szkoda - byście się przekonali ile ludzie chcą za nią zapłacić w stanie używanym

tak jak powiedziałem - po Świętach na PW - sam się przekonasz próbując sprzedać - cena w jak podałem wyżej

tu sie nie kupuje rzeczy kultowej - tu się kupuje sprzęt elektroniczny

pg

DZIEŃ ŚWIRA

wtorek, 16 grudnia 2008, 13:11
Nowy
Nowy

Ja też wolę jak wartość weryfikuje rynek a nie domysły na forum :mrgreen:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=509046670

Z okazji nadchodzących Świąt, życzę pgrzyb2, żeby się nie sprzedała. :wink:
Będę mógł wysłać Ci proszalnego priva i z podkulonym ogonem ofiarować Panasa na magnetowid :mrgreen:

P.S. nie odpowiedziałeś ciągle dlaczego 500 jest lepsza do filmowania od 400 :?:

wtorek, 16 grudnia 2008, 16:26
Moderator
Moderator

odpowiedż jest w opisie kamerki nv gs 500 :P

wtorek, 16 grudnia 2008, 19:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

rauf napisał(a):
Ja też wolę jak wartość weryfikuje rynek a nie domysły na forum :mrgreen:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=509046670

sam przecież tak radziłem :);można i 8000 tys wystawić - efekt ten sam; ja jednak zyczę Ci żeby się sprzedała ... nie mam zadnego intersu z Twojego "nieszczęścia"; udanego handlu i udanych Świąt...

pg

DZIEŃ ŚWIRA

wtorek, 16 grudnia 2008, 19:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Star napisał(a):
Mógłbym długo wymieniać różnice: brak zebry, ustawień MANUALNYCH EXPOSURE, CONTRAST, BRIGHTNESS, manualnej lub pośredniej obsługi audio, dużego ekranu LCD, regulacji ostrości w pierścieniu, zewnętrznych przycisków IRIS, COLOUR BALANCE, SHUTTER, MANUAL ZOOM/FOCUS. Reasumując GS500 jest dobra wyłącznie do filmowania wakacji i imprez rodzinnych dla własnego użytku, a GS400 można użyć do bardziej wymagających zastosowań. Widziałem GS400 na Allegro kilka miesięcy temu - została sprzedana za 2 500zł.

Z podkreślonym się zgodzę. Z resztą wypowiedzi nie. Regulacja ostrości w pierścieniu jest. Fakt przycisków na zawnątrz obudowy nie ma ale są w dźojstiku i nie sprawia kłopotu obłsuga WB/IRIS/SHUTTER a palce mam spore :D Regulacja Audio też jest. Coś pokręciłeś z tym "EXPOSUREM"Cena 2,5 tys. jest nie do przyjęcia. Mniej niż 1 tys to tak. Ten co kupił na Allegro za tą cene to jakiś bez urazy ŁOŚ BYŁ

środa, 17 grudnia 2008, 18:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nareszcie ktoś kto wie co to RYNEK - odzyskałem wiarę w ludzi - dzięki MSTMST; jednak "w duchu" wierzę, że na Allegro jednak tarfi się GOŚĆ_ŁOŚ i RAUF zminimalizuje swoje "straty"

pg

DZIEŃ ŚWIRA

środa, 17 grudnia 2008, 19:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]