Teraz jest niedziela, 20 maja 2018, 16:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Co sądzicie o samsungu VP-HMX-10 lub 20 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Co sądzicie o samsungu VP-HMX-10 lub 20
Jestem amatorem w kwesti filmowania, a kamerkę chcę kupić aby uwieczniać chwile z rodziną (małe dzieci, wypady na wycieczki itp.). Budżet jest ograniczony (myślałem o czymś tańszym, nawet na miniDV). Kompa mam starego i nie wiem jak będzie z ewentualną obróbką nagranego materiału (również mało czasu). Mam lcd samsung serie6 FHD więc pewnie bezpośrednio z kamerki będzie można oglądać. Poradźcie coś. :?

wtorek, 13 stycznia 2009, 00:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Co sądzicie o samsungu VP-HMX-10 lub 20
Pomiędzy tymi modelami jest przepaść ! hmx10 ma maleńki przetwornik, a co za tym idzie obraz jest zaszumiony i... po prostu beznadziejny. Za to hmx20 to objawienie końca ubiegłego roku. samsung wsadził do środka wielki prztwornik 1/1.8 cala. Jest to najjaśniejsza kamera amatorska. Ale _UWAGA- ma parę zasadniczych wad: to NIE jest kamera AVCHD, więc wymaga przekonwertowania na komputerze (np. jeśli chce się w przyszłości oglądać to na odtwarzaczu blu-ray. Cały czas jest to gdybanie, bo blu-raye dopiero wchodzą na rynek, ale można podejrzewać, ze AVCHD będzie standardem i będzie wystarczyło przegrać przegrać zawartość karty/twardego dysku z kamery, by to oglądać na stacjonarnym odtwarzaczu - bez długotrwałej konwersji na komputerze).

A teraz wnioski: do filmowania rodziny polecam kamerkę HDV, która nagrywa na miniDV. kasetki przetrwają w szafie dziesiątki lat w przeciwnieństwie do płyt DVD/blu-ray.

"Pewniaki" to canon HV30 i np. sony hc9

pozdrawiam !

środa, 14 stycznia 2009, 00:08
Nowy
Nowy

Dzięki bardzo za wyjaśnienia. Napewno trochę mi uporządkowały w głowie. A czy jeżeli zrezygnowałbym HD, to czy panasonik NV-GS330 jest dobrą kamerką i wartą swojej ceny(mam możliwość kupić za 1100zł)? Z góry dziękuję :) .

niedziela, 18 stycznia 2009, 15:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

witam

Jak najbardziej dla amatora, na początek dobry wybór. Poza tym nie ma kłopotu obrabiać tego formatu mniniDV na starym PC. B.dobra kamerka poza tym.

sobota, 21 lutego 2009, 23:57
Nowy
Nowy

Dla wyjaśnienia: AVCHD jest szczególnym przypadkiem kodeka H.264/AVC. Sanyo i Samsung stosują w kamerach "czysty" H.264/AVC mimo iż należą do grupy propagującej AVCHD (Sony, Panasonic). Przypuszczam, że powodem były większa (przynajmniej do 2008r była) łatwość obróbki H.264/AVC niż AVCHD, ciut mniejsze wymogi dotyczące mocy komputera do obróbki, a i kodeki były bardziej dopracowane. (vide: problemy z łączeniem plików AVCHD na forach).
Każdy odtwarzacz blu-ray natywnie odtwarza H.264/AVC, podczas gdy AVCHD powinien być wyszczególniony w specyfikacji odtwarzacza.
Oczywiście H.264/AVC nie wymaga konwersji dla przygotowania odtwarzania na urządzeniu blu-ray, podobnie jak AVCHD (wszak i tu kodek obrazu to H.264/AVC).

środa, 25 lutego 2009, 20:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]