Teraz jest wtorek, 16 października 2018, 14:50

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 FX-1000E CZY Z-ka na karty ??? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post FX-1000E CZY Z-ka na karty ???
Witajcie

W najbliższym czasie dołącze do grona "kamerzystów"
Własnie stoje przed wyborem swojej pierwszej profesjonalnej kamery - jestem nowy w tej branzy i jesli chodzi o sprzet tak wysokiej klasy moge tylko polegac na waszych opiniach.

Poczatkowo myslalem zakupic fx-1 ale w tej chiwli mysle ze lepszym wyjsciem byla by fx-1000e jesli chodzi o kamerke HD na miniDV.

Kamera ma oczywiście służyć głównie do filmowania wesel itp imprez okolicznościowych.

Chciałbym zeby ta kamera posłuzyła mi jak najdłużej dlatego też troche boję się ze źle zrobie kupując kamere na miniDV bo np. za rok wszystkie kamery przejdą na zapis na karty pamieci itp....

Dlatego też jeszcze troche sie waham.... A moze by tak isc do przodu i kupic Z7 ??? hmm o tej kamerce mało wiem po za tym ze zapisuje na kartach...

Macie jakies doswiadczenia jesli chodzi o jakość obrazu porównując te dwa modele ???

Przyznam ze cena mnie troche hamuje jesli chodzi o Z7 - moj budzet to 30tys zł za co planuje zakupic :

-kamere + oswietlenie , statyw , baterie , pokrowce itp
-Komputer do montazu + oprogramowanie do HD (na początek mysle o czyms tanszym typu pinnacle 12 bo adobe premiere cena mie powala... mysle ze powinno wystarczyc.. ? )
- Do tego jeszcze chcialbym kupic tak juz na przyszłość moze troszke ale aparat foto - jakąś lustrzanke cyfrową Canona np d40 + obiektyw...

Zdaje sobie sprawe ze jesli zdecyduje sie na Z7 to z aparatem musze sie narazie porzegnac... ale byc moze warto....

Czekam na wasze opinie i przemyślenia w tym temacie

Dziekuje za wszystkie wskazówki

Pozdrawiam Serdecznie.

poniedziałek, 19 stycznia 2009, 12:56
Bywalec
Bywalec

Post Re: FX-1000E CZY Z-ka na karty ???
Witam.
Miałem zakładać nowy wątek ale podepnę sie pod ten, gdyż mam podobny problem. Zastanawiam sie nad ww kamerami czyli FX-1000, Z5, Z1 lub V1.
Kamera ma być wykorzystywana do kręcenia wesel i studniówek.
Mój budżet na kamerę to ok 20.000 zł. Zastanawiałem sie jeszcze nad Panasonic AG-HPX 171 na karty P2.
Co byście polecili i dlaczego. Używam Vegasa i wiem, że panasonic wymagałby kupienia wtyczki raylight do Vegasa.
Dodam jeszcze, że interesuje mnie zapis wyłącznie na kartach pamięci lub dysku twardym, stąd moje drugie pytanie czy kamera FX-1000, Z5 i Z1 potrafi zapisywać na rejestratorze HVR-MRC1 bez potrzeby wkładania kasety do napędu, bo wiem, że tak potrafi V1.
No i Trzecie moje pytanie może powinno być w innym wątku ale napisze tu.
Czy nie uważacie, że przy dzisiejszej technologi zamiast robić kamery z kodowaniem AVCHD możnaby spokojnie stworzyć nowy format bez kompresji LongGOP i kodować każda klatkę osobno. To dałoby przecież brak smużenia, a transfer danych nie musiałby być dużo większy niż w AVCHD. (taki skromniejszy P2 lub SxS). Sprzet przecież poradziłby sobie ze strumieniem np 50 Mbit/s, który byłby już chyba wystarczający do takiego zapisu. Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam

poniedziałek, 26 stycznia 2009, 14:52
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]