Teraz jest sobota, 26 maja 2018, 16:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Kamera do 1700zł doradźcie CO KUPIĆ!!!!!!!!!!!! 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Kamera do 1700zł doradźcie CO KUPIĆ!!!!!!!!!!!!
cześć jestem tu nowy, mam takie pytanie chcę kupić kamerę ale nie wiem jaką :? :arrow: :

chcę żeby robila zdjęcia
miała pauze podczas nagrywania filmu

:arrow: ale nie wiem na co zwrócić uwagę jakie parametry chcę żeby była firmy SONY słyszałem ż kamery tej firmy są dobre. A zoom jaki? 25x wystarczy? nie chcę kręcić ze statywem więc niewiem jaki zoom. Kamera powinna także kręcić w nocy coś takiego jak night shoot czy coś. I najważniejsze żeby obiektyw był szerokokątny i jaki zapis dysk? dysk chyba powinien być dobry tak? Pomóżcie :!: :!: :!:

niedziela, 1 marca 2009, 17:18
Moderator
Moderator

Post Re: Kamera do 1700zł doradźcie CO KUPIĆ!!!!!!!!!!!!
jankes188 napisał(a):
cześć jestem tu nowy...

Witamy, witamy :D . kamera z Twojego pytania, to na przykład ta: LINK. Tyle że ja bym sobie jej za Chiny Ludowe nie kupił. Mała matryca 1,8", zoom tak duży że gwarantuje zniekształcenia obrazu przez obiektyw... Tyle że tak na prawdę wszystkie dostępne dziś kamery w cenie od 800 do 1800 zł mają podobne wady i zalety. Według mnie masz jednak dwie inne drogi - albo kupić sporo tańszą dowolną kamerę SD (obojętnie czy zapisującą na HDD, czy miniDV) do nauki (obraz będzie podobny, z miniDV trochę lepszy), albo dołóż do kamery HD, w rodzaju Canon HV 30 na przykład. Poczytaj o kamerach na forum. Naucz się rozróżniać kamery SD od HD. Naucz się ewentualnie rozróżniać kamery HD zapisujące do HDV i AVCHD. Zobacz czy Twój komputer udźwignie edycję filmów HD. Jeżeli nie znasz się na kamerach, to pewnie też wybór programu do montażu / edycji filmów nie jest dla Ciebie oczywisty. na początek z reguły dobry jest ten program: LINK Uleada. Jest tez jego tańsza wersja, lub gdy nie boisz się języka angielskiego Sony Vegas Movie, lub Premiere Elements.
PS Poczytaj trochę forum. Na pytania konkretne z reguły będziesz dostawał odpowiedzi. Na pytania z serii "nic nie wiem, nic nie pamiętam, nic nie zrobiłem" - nie koniecznie. :wink:

niedziela, 1 marca 2009, 20:43
Stały bywalec
Stały bywalec

a na co zwrócić uwagę przy zakupię kamery?

matryca? jaka minimalna żeby nie była zbyt mała
ogniskowa?
jakie parametry patrzeć?

poniedziałek, 2 marca 2009, 15:59
Moderator
Moderator

Wielkość matrycy w popularnych kamerach SD to 1/6, lub 1/8 cala. Nie warto kupować za drogiej kamery z taką matrycą, bo wzrost ceny bez zmiany wielkości matrycy nie da nam polepszenia obrazu, a jedynie ewentualnie polepszenie cech drugorzędnych typu night shot, czy lepsza ergonomia na przykład, więc trzeba wybierać świadomie.
Z kamerami SD o matrycy 1/3 cala, lub trzema matrycami 1/6 cala, które dają wyraźnie lepszy obraz jest natomiast taki kłopot, że powoli znikają ze sklepów. Dlatego kupując warto wyłożyć albo mniej pieniędzy na kamerę SD, albo więcej, ale już na kamerę HD.

czwartek, 5 marca 2009, 15:11
Nowy
Nowy

Odpowiem na pytanie tak:
Jeżeli ogranicznikiem jest podana cena, sugeruję (jeżeli nie masz uprzedzeń do marki) VP-HMX20C ze stajni Samsunga. (do niedawna 1500-1600 zł, ale nie śledzę cen na bieżąco). Testując parę kamer uznałem ją za najlepszą z najprostszych i najprostszą z najlepszych (wśród amatorskich kamer HD). Zresztą jest to też tzw. "wybór redakcji" camcorderinfo.com na rok 2008 (nie mylić z kamerą roku 2008). Oto cytat z w/w rankingu:
The performance was nearly unbeatable in any kind of light, offering incredible sharpness, color, and sensitivity. It's also the coolest looking camcorder that has passed through our doors in a long time.
Inne zalety: bardzo szybki "zimny" start <3 sek., zdjęcia w każdym trybie: gotowości, filmowania i foto z dobrą lampa błyskową, bardzo szybka edycja klipów (np. łaczenie 2 klipów - 2 sek.), rozdzielczość w pionie i poziomie 700 linii (najwyższa w zeszłym roku w tym segmencie kamer), tryby HD 1080/25p, HD 1080/50i, SD 576/50p, SLOW...
Teraz zoom: podane 25x w pytaniu dla filmowania bez statywu jest bezsensowne. W żadnej z kamer tego segmentu czy to z OIS czy też z EIS już przy 10x zoomie nikt nie nakręci w pełni stabilnego ujęcia (chyba, że potem klip "obrobi" jakimś deshakerem np. Mercalli). Należy pamiętać że najlepsze tłumienie drgań przy OIS to ponizej 90%, a przy EIS poniżej 70%.

Jeżeli cena jest mniej istotna polecam zapoznanie się z czołówką rankingu:
http://www.camcorderinfo.com/ratings.php

Ja niestety wybrałem w zeszłym roku w kwietniu nisko budżetową HDR-UX9e Sony (wtedy za 2400 zł) i muszę przyznać, że wspomniany Samsung bije ją na głowę. (Samsunga testowałem dużo później).

czwartek, 5 marca 2009, 20:03
Stały bywalec
Stały bywalec

Znów ja, czytałem żę kamery od 600-1200 zł nie różnią się zbytnio jakośćią filmu. Więc kupić droższą tak 1500zł czy wystarczy za 700zł. Chodzi mi o kamerę do użytku domowego (jakieś wesele, film z wakacji, itp) i żeby można było łatwo film przesłaćna komputer nagraćna płytę i ogląać na zwyczajnym DVD. Znajomy ma kamerę Sony DCR-37E i mówi żę są jakieś problemy z przesłaniem filmów do komputera dlatego musiał śćiągać oprogramowanie.

sobota, 16 maja 2009, 10:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]