Teraz jest niedziela, 20 maja 2018, 23:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Prosta kamera dla amatora 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Prosta kamera dla amatora
Witam,
proszę o kilka wskazówek w wyborze niedrogiej kamery. Zamierzam przeznaczyć na ten sprzęt max 1200 zł. Kamera ma służyć tylko i wyłącznie do użytku domowego.
Od razu powiem tak: interesuje mnie sprzęt z którym będzie najmniej problemów jeżeli chodzi o zgrywanie do komputera. Komputer mam dość stary (ok 6 letni, nie mam PS 3 ani odtwarzacza BD). Chciałbym odtwarzać to co nagram na zwykłym odtwarzaczu DVD (Onkyo) lub komputerze. Wiem że kamery HD są coraz tańsze, ale czytałem na różnych forach o problech ze zgrywaniem plików pochodzących z tych kamer (AVCHD).
Miałem kilka lat aparat cyfrowy Canon A80, który miał funkcję nagrywanie filmów, były one raczej kiepskiej jakości, ale nie było problemów z ich zgrywaniem i odtwarzaniem, nagrałem, przerzuciłem film do kompa i z głowy.Ten aparat nagrywał chyba w formacie avi (niestety nie znam się na tym)
I właśnie interesuje mnie tego typu kamera, prosta bez bajerów, ( ale też nie marketowa "no name"), łatwa w obsłudze. Jakie kamery możecie polecić, a może są kamery HD, które jednak mogą nagrywać filmy w innym formacie niż AVCHD?. Zauważyłem że dobre opinie zbiera kamera Samsund VP MX20C, co o niej sądzicie?
Rozglądałem się na różnych forach mam już pewien pogląd na tą sprawę ale chciałbym jeszcze zasięgnąć opinii.

wtorek, 14 kwietnia 2009, 22:08
Moderator
Moderator

Post Re: Prosta kamera dla amatora
Propozycja następująca: kamera z tego wątku LINK ok 600 / 700 zł., statyw 120 / 200 zł., torba, dodatkowa bateria... Zaoszczędzone pieniądze - bezcenne. :wink:
Uzasadnienie: w cenie do 1200 zł. żadna kamera nie będzie miała lepszego obrazu, lepszej stabilizacji, a pliki z niej nie będą łatwiejsze do edycji, więc po co przepłacać?
Teksty z reklam, ale wciskają nam codziennie tyle tego do głowy, że jak raz usłyszysz od kolegi prawdę upakowaną w reklamę, to Ci się nic nie stanie. :wink:
PS Czekające Cię kłopoty to udźwignięcie ogromnego ciężaru reklamy wmawiającej ludziom że:
- kamery z HDD są lepsze (są dla producenta - tańsze w produkcji i się częściej psują)
- że są "cyfrowe"
- że kasetki są nie modne (a jakie mają być przy takiej reklamie?), że nie musisz kupować kart ani kasetek. (tylko jak się miejsce na dysku skończy na wycieczce...).
Drugi kłopot jest realny: jeżeli na płycie głównej Twojego komputera nie ma kontrolera firewire / IEEE1394 to go sobie musisz kupić sam za 40 zł i zamontować.
Kasetki wykorzystaj do archiwizacji filmów. wychodzi 9 zł na godzinę filmu w jakości DV, czyli nieźle a stosunkowo najbezpieczniej.

środa, 15 kwietnia 2009, 09:32
Nowy
Nowy

Pozwolę sobie odświeżyć wątek. Ponieważ chciałbym kupić właśnie kamerę Panasonic NV-GS90EP-S, mam jedno pytanie: Czy materiał można zrzucać do komputera przez USB? Pytam ponieważ posiadam laptopa który nie ma Fire-Wire. Z góry dziękuję za odpowiedź,

wtorek, 21 kwietnia 2009, 08:03
Moderator
Moderator

Zdaje się że wszystkie Panasoniki mają taką możliwość żeby dokonać przechwytu przez USB. W razie gdyby z kolei Twój program nie tolerował tego interfejsu, to kontroler firewire można dokupić również do laptopa, zarówno na PCMCIA, jak na ExpressCard.

wtorek, 21 kwietnia 2009, 08:34
Nowy
Nowy

Dziękuję za odpowiedź.
Zrobiłem mały rekonesans w sklepach i znalazłem Panasonic NV-GS230 za 999 zł i tu pojawiło się kolejne pytanie czy jest sens dopłacać około 350 zł w porównaniu do gs90? Na korzyść gs230 przemawiają trzy przetworniki ale z kolei stabilizacja jest elektroniczna a nie optyczna.

wtorek, 21 kwietnia 2009, 17:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]