Teraz jest piątek, 19 października 2018, 11:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 kamera userfriendly - jaka do 2500 PLN? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post kamera userfriendly - jaka do 2500 PLN?
Witam forumowiczów :D

Zamierzam kupić kamerę cyfrową, którą chcę wykorzystywać głównie do filmowania mojej nowonarodzonej córki czyli głownie w domu przy sztucznym świetle i na dworzu.

Chciałbym kamerę następującymi cechami:
- HD
- na karty pamięci lub pamięć flash
- do 2500 PLN

i tutaj miałem na myśli:
Sony HDR-CX105
lub
Panasonic HDC-sd20
lub
Panasonic HDC-SD9

z tym, że wszystkie wymienione nagrywają materiał w formacie AVCHD, o którym czytałem, że jest bardzo czasochłonny w obróbce a ja raczej nie mam czasu.

Dlatego też jeśli chodzi o walory użytkowe to chciałbym:
- po nagraniu przerzucić materiał szybko na kompa
- móc od razu po nagraniu na kompa wyświetlać go w jakimś playerze
- po nagraniu na kompa zgrać na DVD i móc odtwarzać na stacjonarnym playerze
- minimalnie obrabiać (ciąć, sklejać i dodawać muzykę) - oczywiscie po nagraniu na kompa a przed nagraniem na DVD :)
- żeby jakoś obrazu i dźwięku była zadowalająca dla średniowymagajacego widza (a HD dlatego, że kiedyś zmienię kompa na lepszego a telewizor na full HD)
- żeby miała niewielkie wymagania sprzętowe (komp = sempron 2800, 2GB ram, radeon 1950PRO i na razie nie zapowiada się na coś lepszego)

Czy moglibyście mi coś poradzić? Czy, któryś z modeli jakie wymieniłem spełni moje oczekiwania? Czy może jakiś inny? Czy dobrze robię, że wymieniłem tylko Sony i Panasonic (kiedyś słyszałem, że inne firmy się nie liczą na rynku kamer).

Będę bardzo wdzięczny za szybką pomoc bo córa z każdym dniem coraz większa ;)

Pozdrawiam serdecznie
lukwol

piątek, 29 maja 2009, 23:43
Moderator
Moderator

Post Re: kamera userfriendly - jaka do 2500 PLN?
Jak kupowałem dwa lata temu kamerę, też nie miałem komputera pod HD. Dlatego kupiłem HV10, żeby zrzucać film w DV. Teraz w nagrodę mam szybki i łatwy montaż HDV, czyli tak samo dobre HD jak AVCHD, z jedna tylko wadą, że na płytkę bluray, bez konwersji mieścić się będzie mniej materiału. Teraz w sprzedaży jest "kuzynka" mojej kamery - Canon HV30. (Kamery te dają też dodatkowo możliwość przechwytu ze źródeł analogowych, na przykład starych nagrań z kaset magnetowidu).
Twój komputer nadaje sie w zupełności do montażu DV, a oryginały nagrań HD mogą w przypadku kamery HV30 poczekać na lepsze czasy na kasetkach kamery. Daje to koszt 9 zł. na godzinę filmu, w jednej z najpewniejszych dziś metod archiwizacji.

sobota, 30 maja 2009, 09:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]