Teraz jest czwartek, 24 maja 2018, 10:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Kamera za 700 zł taka sama jak za 1700zł? 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Kamera za 700 zł taka sama jak za 1700zł?
witam, chcę kupić kamerę
czytałem gdzieś że kamera za 700-800zł nie różni się bardzo w jakośći niż kamera za 1800zł. Więc moje pytanie czy kupić tańszą kamere ma ona podobnąj akośćdo drogiej? Co mogę kupić tak do amatorskich filmów (ślub, wakacje, urodziny) bo powyżej 1800zł to odpada nie mam tyle pieniędzy.
Co poradzicie?

piątek, 5 czerwca 2009, 18:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Kamera za 700 zł taka sama jak za 1700zł?
Czy zadałeś sobie trud i zapoznałeś się jakimi parametrami różnią się kamery? Piszesz że kamery z wymienionych grup cenowych nie różnią się jakością, ale jakością czego? obrazu? dźwięku? optyki? mechanizmów? niezawodnością?
wielkością przetworników? czułością? odwzorowaniem barw?
Czy masz już sprecyzowane preferencje na czym Ci najbardziej zależy? Jeśli zechcesz odpowiedzieć na to pytanie operuj konkretami a nie ogólnikami. Nie sądzę aby można było kupić nową sensowną kamerę w cenie okło 700 zł :mrgreen:

piątek, 5 czerwca 2009, 20:38
Stały bywalec
Stały bywalec

nie różni się jakośćią obrazu i dźwięku nie chcę profesjonalnej kamery tylko taką do amatorskiego kręcenia, Na kamerach totalnie się nie znam ale może takie coś http://medialider.pl/kamery-cyfrowe/jvc-gz-ms100be.html ?

piątek, 5 czerwca 2009, 21:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jak masz zamiar archiwizować nagrania? Domyślam się że nie będziesz do każdego filmu kupował kart SDHC :wink: Czy będziesz chciał nagrywać filmy na płyty DVD? Jeśli tak, to musisz zainteresować się w jakim formacie ta kamera nagrywa i jakie będziesz potrzebował oprogramowanie aby z plików nagranych na kartę SDHC otrzymać format DVD PAL. Jeśli chodzi o kamerę, to widać że nie otrzymasz ładnego obrazka wewnątrz ciemniejszych pomieszczeń - jeden przetwornik 1/6 '' dobrze nie rokuje.

piątek, 5 czerwca 2009, 22:22
Stały bywalec
Stały bywalec

a może ta http://www.cyfrowe.pl/kamery/sony-dcr-sr37e.html

a tak wogóle to lepiej jak lux jest więcej czy mniej?

chodzi mi oto żeby kamera miała pause podczas nagrania (i potem znowu dalej kontynuuje ten sam film) i jak nagram film to żeby go łatwo przesłać do komputera i ogląać w no: media player, potem obrobić np: w pinnacle i nagrać na płytę DVD. ale mój znajomy ma kamere Sony DCR-36 i mówi żę jest problem z przesyłaniem filmu do komputera (możę przesyłaćtylko krótkie 3 minutowe filmiki) więc boję się że jak kupię kamerę to teżtak będzie.

piątek, 5 czerwca 2009, 22:39
Moderator
Moderator

Ideałem było by gdybyś znał odpowiedzi na pytania zadawane przez Star. Ponieważ jednak nie od razu Kraków zbudowano, to podpowiem że:
Najlepsza chyba w tej cenie była by ta kamera - LINK - Panasonic NV GS90.
Ponieważ kamery tej klasy są już "na wymarciu" w sklepach i możesz jej nie dostać, to wśród kamer systemu miniDV wyszukałem też inne w zbliżonej cenie, ale występujące jeszcze w wielu sklepach, co rokuje nadzieję że fizycznie jeszcze są: LINK, LINK, LINK. Kamery systemu miniDV podpowiadam z powodu najłatwiejszego montażu filmów z nich w komputerze i z powodu najlepszego stosunku cena / jakość obrazu. W tej cenie jednak nie spodziewaj się cudów, szczególnie podczas oglądania filmu na ekranie telewizora HD. Tragedii jednak też nie będzie, szczególnie jak zadbasz o dobre oświetlenie przy filmowaniu.

PS Różnice obrazu miedzy tymi kamerami, a kamerą za 1800 złotych zauważył byś, ale:
- Panasonica NV GS330 już pewnie nie dostaniesz
- kamery HD zapisujące do AVCHD zaczynają się już w okolicy 2000 zł pojawiać, ale trzeba mieć do nich silny komputer i drogie programy (lub wiedzę jak GrassHoppeR), żeby montować i konwertować filmy z nich.

sobota, 6 czerwca 2009, 08:29
Moderator
Moderator

Mnie zaskoczyła inna rzecz:
jankes188 napisał(a):
Co mogę kupić tak do amatorskich filmów (ślub, wakacje, urodziny) bo powyżej 1800zł to odpada nie mam tyle pieniędzy.

Ślub, jest to uważam najważniejsza uroczystość w życiu, bynajmniej dla pary młodej i jak chcesz fundamentalny film z tej uroczystości zapisać kamerą za kilkaset złotych, w dodatku nie mając o tym zielonego pojęcia?
Czy zdajesz sobie sprawę z szeregu kolejnych etapów po zapisaniu w kamerze materiału, co dalej z nim trzeba robić?
Znasz wszelkie zależności jakimi rządzi się film, systemy zapisu krążków, kompresji, parametrów składowych obrazu i dźwięku i wielu innych etapów obróbki materiału?
Czy zdajesz sobie sprawę, jakie nakłady kosztów związane są zakupem wszelkich potrzebnych materiałów?
Sama kamera to jest pikuś, bo "czy mając śrubokręt w dłoni umiesz naprawić popsuty telewizor", jest cała masa innych akcesoriów, takich jak lampy, mikrofony, pudełka, okładki, nadruki nie wspomnę o oprogramowaniu i kosztach legalizacji.
Jest cała masa teorii z tym związana i warto ją poznać zanim zacznie się zasypywać to forum pytaniami o podstawy podstaw.

sobota, 6 czerwca 2009, 21:19
Stały bywalec
Stały bywalec

ale przecież ja jestem amatorem i na ślubie (bo za rok bęzie mojej siostry) chciałem nakręcićfilm tak dla siebie bo będzie do tego zatrudniony profesjonalny kamerzysta mowiłem do 700zł ale mogęwydaćtak do 2000zł :) co sądzicie o http://medialider.pl/kamery-cyfrowe/sony-dcr-sr38e.html

sobota, 6 czerwca 2009, 21:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jankes188 napisał(a):
.....czytałem gdzieś że kamera za 700-800zł nie różni się bardzo w jakośći niż kamera za 1800zł.......
Jestem za, a nawet i przeciw :lol:

Swego czasu (kilka lat temu) zrobiłem takie doświadczenie:
ustawiłem obok siebie dwie kamery
? jedna to Sony VX-2100, czyli jedna z najlepszych kamer (kilka lat temu) do kręcenia wesel itp.
? druga kamera to Sony DCR HC-40, czyli zdecydowanie amatorska kamera, taka na wakacje, na imieniny cioci itp.
Sony VX-2100 była wtedy chyba 4-5 razy droższa, niż Sony DCR HC-40.

Test pierwszy: godzina 12 w dzień, kilka ujęć na zewnątrz, czyli naturalne oświetlenie słoneczne. Subiektywne wrażenia: jakość ujęć z obydwu kamer niemal taka sama, dla laika niemal nie do odróżnienia.

Test drugi: godzina 24 w nocy, kilka ujęć wewnątrz pomieszczenia 5x6 metrów, oświetlenie - 1 żarówka 60 W. Subiektywne wrażenia: jakość ujęć z w/w kamer różni się kosmicznie.

Jeżeli jedziesz zatłoczoną ulicą w mieście o godz. 14-16 samochodem marki "maluch" lub wypasionym BMW itp. to i tak do celu dojedziesz niemal w tym samym czasie. Ale jeżeli jedziesz autostradą w Niemczech w/w autkami, to różnica w czasie podróży będzie duża - pomijam aspekt komfortu :P

Co do kamer: im lepsze warunki pod względem światła i dźwięku, tym różnica w jakości zaciera się. Ale gdy zaczyna światła brakować, albo dźwięk ma natężenie graniczące z bólem uszu ..............
Pomijam aspekt wypasienia kamer w kwestii możliwości ręcznego panowania nad określonymi parametrami pracy kamery, co również jest bardzo ważne.

>>> Nie pytaj mnie, co teraz kupić, nie znam modeli obecnie produkowanych kamer. <<<

sobota, 6 czerwca 2009, 22:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]