Teraz jest wtorek, 22 maja 2018, 12:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 jaka kamera dla trenera do 700-800zł 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post jaka kamera dla trenera do 700-800zł
witajcie proszę bardzo doradźcie mi jaką kamerę kupić, moje potrzeby:
-potrzebował bym kamerkę, do nagrywania meczy, fragmentów treningów , itp
-Zależy mi także na tym abym mógł potem obrabiać ten materiał - np: wyciąć najładniejsze akcje meczu, itp

Kiedyś polecono mi kamerę - Panasonic NV-GS90, ale nie ukrywam że dość ciężko ją dostać... CZY MOŻE JEST JUŻ COŚ LEPSZEGO W TEJ CENIE I BARDZIEJ DOSTĘPNEGO ??

Z góry bardzo dziekuję

poniedziałek, 20 lipca 2009, 08:33
Moderator
Moderator

Post Re: jaka kamera dla trenera do 700-800zł
Wręcz odwrotnie. Kamer SD - przynajmniej dobrych, już się nie produkuje. Są tylko tanie erzatze, a potem kamery HD w cenach około 2 / 3 tysiące złotych. Spóźniłeś się. Trzeba było forum czytać. Z tanich kamer występujących jeszcze w praktyce w sklepach można by wybrać jeszcze na przykład tą Sony: LINK. Niestety stabilizacja obrazu w tej kamerze jet już elektroniczna, więc chociaż zapewne działa, to z definicji - troszkę jakości zabiera. Niczego dobrego nie wróży również wielki zoom optyczny x40, mimo renomy producenta obiektywów. Niedługo pewnie jednak nawet takich kamer już nie będzie. Pozostaną "kamery HD" za 700 zł., autorstwa firm specjalizujących się w produkcji gadgetów. Zazwyczaj nie są one skonstruowane pod kątem użytkowników montujących filmy.

poniedziałek, 20 lipca 2009, 09:10
Bywalec
Bywalec

Moim zdaniem nie ma sie co martwic i wcale sie nie spozniles. Wrecz przeciwnie! To wysmienity moment na kupno porecznej i malej, kieszonkowej kamerki nagrywajacej w HD!! Sam zastanawiam sie na jedna z nich wlasnie w takim przedziale cenowym : Kodak ZI6 - nagrywa w 720p, 60fps[ klatkach na sekunde, wiec bez problemu mozna zrobic 50% Slow-Motion] - posiada takze trzy-nogi stabilizator ktory sie do niej dokreca. Jedynym mankamentem moim zdaniem jest to ze obraz czasem sie tak jakby scina- nie jest zupelnie plynny ale rownie dobrze sam to mozesz stwierdzic buszujac po YouTubie... np. http://www.youtube.com/watch?v=QqftSRVI ... re=related
Droga kamerka ktora mnie zainteresowala jest Toshiba Camileo P10 - jest tania - mozna ja juz chyba kupic za 399zl...- a nagrywa w Full HD[!!] [1080p : 1920x1080] - porownujac do Kodaka niestety nie nagrywa w 60fps tylko w 30fps...
Ostatnim produktem nad ktorym sie zastanawiam i to od dosc nie dawna jest Insignia HD. Nagrywa w 720p, niestety tez w 30 klatkach ale za to w formacie mp4. [!!] co umozilwia latwe odtwarzanie na kompie np. w Windows Media Player...( wszystkie kamerki opisywane powyzej nagrywaja [NIESTETY] w MOV. :cry: i trzeba kompresowac...) Obraz najplynniejszy z tych wszystki opisywanych wyzej a sama kamerka jest takze bardzo poreczna i mala. Nie znam do konca ceny ale mysle ze napewno znajdzie sie w twoim przedziale cenowym...
Powodzenia!!

środa, 22 lipca 2009, 12:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Urządzenia wymienione powyzej raczej nie nalezy nazywac kamerami tylko rejestratorami materiału na YouTube. Ich zastosowanie do nagrania i ewentualnej obróbki czegos co ma byc pokazane na duzym ekranie jest zerowe.

Panasonic GS90 byłby dobrym wyborem do opisanego celu - jest on jeszcze dostepny w sklepach i na allegro:

http://www.allegro.pl/item687746456_tan ... _gs90.html

I to jest najlepszy wybór za tę cenę (jakość/cena). Pomiędzy 1000 a 1500 zł mozna jeszcze upolować roczną GS320/GS330, ale tylko jak mamy okazje sprawdzic towar osobiście przed zapłatą.

pg

DZIEŃ ŚWIRA

środa, 22 lipca 2009, 13:04
Moderator
Moderator

FireBird napisał(a):
nagrywa...ale za to w formacie mp4. [!!] co umozilwia latwe odtwarzanie na kompie np. w Windows Media Player...( wszystkie kamerki opisywane powyzej nagrywaja [NIESTETY] w MOV. :cry: i trzeba kompresowac...)

Cieszę się Twoim szczęściem i entuzjazmem, ale:
Kolega rafalch musi ten film zmontować. Umiesz montować mp4?
Żaden znany mi program do montażu go nie widzi, trzeba konwertować.
MOV z kolei przyjmuje każdy porządny program do montażu.
Ile starcza bateria w tych kamerach?
Niedawno po serii zachwytów nad którymś z takich urządzeń, po próbach okazało się że na jednej baterii zrobimy 4 minuty filmu.
Jak działa stabilizacja w tych kamerach? Z góry uprzedzam że w wielu tych urządzeniach jej nie ma.
Nie zniechęcam do tych "kamer". Też mogą dać dużo radości, o ile się człowiek pogodzi z ich ograniczeniami, ale kupowanie ich mając montaż filmu na myśli uznaję za ekstrawagancję.

środa, 22 lipca 2009, 13:35
Bywalec
Bywalec

Po pierwsze moj program [Sony Vegas] nie czyta MOV. i wydaje mi sie ze wiekszosc z programow do montazu tez nie bd a co do mp4 to nie sprawdzalem ale wydawalo mi sie ze to jest na tyle popularny format ze go bd czytac...
"MOV z kolei przyjmuje każdy porządny program do montażu." - Sony Vegas jest bardzo porzadny moim zdaniem...
Z tego co pamietam to bateria [AAx2] starcza na ok. godz. ale sa to male bateryjki i wiecej od nich nie mozna oczekiwac a sa na tyle male ze mozna chociaz jedna pare nosic ze soba...
"Jak działa stabilizacja w tych kamerach? Z góry uprzedzam że w wielu tych urządzeniach jej nie ma." - Otoz Kodak ZI6 ma stabilizacje i inne dod. gadżety a pozostale dwie nie maja...

środa, 22 lipca 2009, 13:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wady w/w "kamer":

- brak zoomu optycznego
- rejestrują poprawnie tylko przy pełnym, dobrym oświetleniu
- fatalnie rejestrują ruch
- stabilizacja jeżeli jest to głównie na nalepkach reklamowych

pg

DZIEŃ ŚWIRA

środa, 22 lipca 2009, 14:21
Moderator
Moderator

FireBird napisał(a):
Vegas jest bardzo porzadny moim zdaniem...

Moim też. :) Nie mam teraz jak sprawdzić czemu Vegas nie widzi MOV. Mogę się mylić, ale powinien. Przy instalacji programu nie zgłosił się Ouick Time?

środa, 22 lipca 2009, 15:43
Bywalec
Bywalec

nie pamietam ale napewno nie chcial mi wrzucic MOV. ...

środa, 22 lipca 2009, 16:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]