Teraz jest sobota, 20 października 2018, 04:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Kamera dla amatora do 3800 zł maks 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera dla amatora do 3800 zł maks
Witam, jestem tu nowy więc prosze o wyrozumiałość. Stoję przed wyborem kamery do 3 500 zł (maks 3 800 zł). Jestem kompletnym amatorem, a kamera ma słuzyć tylko do uwieczniania rodzinnych wakacji lub innych wydarzeń rodzinnych. Przedtem korzystalem i korzystam z Sony CCD-TRV87E Handycam Vision. Jestem z niej zadowolony, ale szukam czegos nowszego. Kamera powinna mieć możliwosc filmowania w warunkach całkowitego zaciemnienia (noc, jaskinie, pokoje) (NIE NA PODCZERWIEŃ - korzystalem i dziekuję, ale nie). Kamera musi być mala (poreczna), musi miec dużo pamięci (lub mozliwosc jej rozszerzenia), ale nosnik rozszerzający pam. oczywiscie nie moze pogarszać obrazu i musi być w miarę tani (i najlepiej gdyby nie trzeba było kupować nowego po każdym nagraniu- ale to zalezy co uznacie za lepsze). Nie bedę się bawił w obróbki filmu, co najwyżej jego zgranie na komputerze na płytkę. Zależy mi na wysokiej jakosci obrazu i prostocie obsługi oraz ergonomii (teraźniejszej jak i przyszłej).

PS tak rozpisałem się co do tego nośnika pamięci bo słyszałem nie chlubne opinie o kamerach, które od razu zgrywają na płytkę.

Pozdrawiam

czwartek, 17 września 2009, 13:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Kamera dla amatora do 3800 zł maks
w październiku pojawi się nowa kamera GZHM 400
Nieco większe gabaryty modelu sprawiają, że znacznie wygodniej i stabilniej kamera leży w dłoni. Dodając do tego przetwornik CMOS (1/2.33", 10.3 Megapixel) z filtrami RGB Bayer Array i dwupryzmatowy optyczny stabilizator, wysunięty przed soczewkę, dostarczoną przez Konica-Minolta, otrzymujemy kolejny, wyjątkowo ciekawy produkt od JVC.
http:// hdtv. com. pl/forum/showthread.php?t=43495 - tu masz zdjęcia modelu
==========================================
polecam też Sony HDR CX 520 - kilka dni temu kręciliśmy próbne ujęcia

==========================================

czwartek, 17 września 2009, 18:29
Nowy
Nowy

Dzieki za odpowiedź.
Niestety kamera Sony HDR CX 520 znacznia przekracza mój budżet, a co do JVC ciekawa propozycja, ale narazie nie ma jak jej obejżec w realu ani nie znam jej ceny (podobno ok. 1000$ ~3000 zł, ale nigdy nie wiadomo, bo trzeba doliczyć marżę sklepu w Polsce i koszt dostawy i moze wyjsć 4000 zł lub więcej) - niemniej chetnie bym obejrzal JVC jak bedzie dostepna, tym bardziej ze mam czas, bo kamere planuje kupic pod choinkę.

Moze jeszcze jakieś inne propozycje do 3800zl, lub tańsze - może coś tanszego mi wystarczy - po prostu sie nie znam :wink:

piątek, 18 września 2009, 07:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

to spokojnie zdążysz bo pojawią się w październiku w Polsce.
Przypomnij się przed zakupem to sprawdzimy ofertę cenową :o
Czas działa na Twoja korzyść.

piątek, 18 września 2009, 13:09
Nowy
Nowy

Miałem się odezwać, to się odzywam :)
Może za wcześnie ale ostatnio w Media Markt wpadły mi w oko dwie kamery (uważam że jeśli już to którąś z tych dwóch chętnie bym sobie kupił pod choinkę): JVC GZ-HD300BEZ i PANASONIC HDC-SD20 . I właśnie która byłaby lepszym wyborem? W sklepie mi powiedziano że mało się różnią (obraz mają taki sam) z tego co sam patrzyłem skłaniałbym się co do obrazu ku Panasonicowi. Jakie mają między sobą różnice i największe wady? Który wybór okazałby się mniejszym złem :lol:

niedziela, 11 października 2009, 10:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://www.jvc.pl/site/pl_pl/everio09/feat1.html - poczytaj o możliwościach
http://www.jvc.pl/product.php?id=GZ-HD3 ... tid=100047
Porównaj:
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=4406

Ja pozostałbym przy JVC - cena 2100 zł .

niedziela, 11 października 2009, 11:34
Nowy
Nowy

A czemu akurat JVC? Rozumiem, że - chyba że się mylę - nie jest to wybór typu "widzi misie" tylko czymś poparty... (mam nadzieję że nie obraziłem Cię, raczej chciałem podkreślić to że jesteś bardziej doswiadczony i miałeś jakiś konkretny powód :) ) Ceny w Białostockim Media Markcie są podobne (różnica 300 zł).
P.S. Czytałem powyższe stronki o kamerach, dla tego zadałem tu pytanie co do nich - to co przeczytałem nie za wiele mi pomogło.

niedziela, 11 października 2009, 20:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]