Teraz jest wtorek, 22 maja 2018, 04:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 sony DCRHC51E 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post sony DCRHC51E
Witam.
Jestem zupełnie nowa więc prosze o wyrozumiałość.
Potrzebuję zakupić niedrogą kamerę do użytku domowego.Chciałabym aby to była kamerka na kasety mini DV.
Zastanawiałam się nad sony DCRHC51E czy możecie ją polecić? Ktoś użytkuje?
Gdzieś czytałam,ze tak małe kamerki niestety potrafią rejestrować dzwięk mechanizmów kamery i boje sie tego ,a nie mam jak sprawdzić.
A może ktos poleci jakąs inna do 1000 zł. Dobrze by było ,aby miała wbudowana lampę do filmowania -szczerze powiem -siedze na Allegro już dłuższy czas i takiej nie znalazłam :( .
Moja poprzednia JVC GR-DVL160 EG nietety zepsuła się ( a miałam ja chyba z 8 lat), mam ok. 40 kasetek nagranych i nie moge ich teraz odtworzyć. :cry:.
A może JVC GR-D860 MiniDV ?

czwartek, 8 października 2009, 11:22
Moderator
Moderator

Post Re: sony DCRHC51E
Myślę że wielkiego wyboru nie masz. Nie ma już w sprzedaży ewidentnie lepszych kamer miniDV. Z Samsungami w tej kategorii kamer są same kłopoty, Canony są delikatne, podatne na awarie, JVC nie znam, ale i one w klasie amatorskich kamer miniDV nigdy nie błyszczały zdaje się.
Jak kupisz to poszukaj jeszcze zapasowego akumulatora, może nawet taniego statywu, a światło... Światło w pomieszczeniach po prosu włącz. Film to rysowanie światłem. Zarejestrowany z lampką kamerową ma wartość dokumentu tylko i to słabego, bo widać niewiele. O jakości obrazu możesz wtedy zapomnieć.

czwartek, 8 października 2009, 11:40
Nowy
Nowy

Dzieki za odpowiedź.
JA bym ja kupiła tylko chciałam się upewnic,czy one rzeczywiście nie nagrywają dźwieków z własnego mechanizmu - dlatego miło by było poczytać posta od kogoś kto taką kamerkę ma lub testował. I jeszcze jedno- w necie spotkałam wypowiedzi osób ,które miały kłopoty ze zgraniem filmu na PC - z tej kamerki. nie wiem na ile to powtarza się w tym modelu ?
"Myślę że wielkiego wyboru nie masz. Nie ma już w sprzedaży ewidentnie lepszych kamer miniDV" - czy to znaczy ,że kamery mini DV nie sa już produkowane 8O :?

piątek, 9 października 2009, 10:04
Nowy
Nowy

Mam Panasonica NV-GS90. To kamerka tej samej klasy i wielkości co Sony DCR HC-51E. Żadnych dźwięków pochodzących z mechanizmu nie zauważyłem. Kupuj szybko to Sony, bo to chyba już ostatnie tanie kamery miniDV dostępne na rynku. Kamery z dyskiem HDD skutecznie je wyparły.

niedziela, 11 października 2009, 22:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]