Teraz jest czwartek, 18 października 2018, 11:28

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Dylematy przed wyborem kamery HD 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Dylematy przed wyborem kamery HD
Witam.
Przymierzam się własnie do zakupu kamerki i zwracam się do Was z prośbą o małą pomoc i nakierowanie.
Kamera ma służyć do zwykłych rodzinnych celów - trochę pleneru, trochę domowe imprezy a więc jakość w nienajlpiej oswietlonym pomieszczeniu - ważna. Ogólne ramy jakie sobie postawiłem to kamera HD do 2000zł +/-10%. Nosnik - HDD lub karty pamięci.
i tu pierwsze pytanie - czy zastosowanie kart zmniejsza w jakiś sposób funkcjonalność/prędkośc działania kamery?
z plusów wynotowałem - bardziej wytrzymałe, mniejszy pobór mocy, tańsza kamera
z minusów - dodatkowe koszty kart pamięci... i właśnie - szybkość odtwarzania?czy to mit?
Nie mam na razie konkretnych typów między którymi bym wybierał, jestem na etapie szukania. Czy kryteria techniczne które mam na oku są ważne (jak bardzo) i na co jeszcze zwrócić uwagę:
jasność obiektywu (optymalnie w tej cenie - 1.8 ?)
wielkość matrycy (>1/5"?)
stabilizacja - czy optyczna jest generalnie lepsza niż elektroniczna, czy nie ma zasady?
Czy realne HD mają tylko kamery o matrycy 2mpix?
Jak ważna jest przewaga aktywnych pixeli w formacie 16:9 niż w 4:3?
Czy zwracać w ogóle uwagę na CCD/CMOS? wydaje mi się że dla mnie nie będzie to miało chyba dużego znaczenia?
I jeszcze pytanie o formaty nagrywania. Zorientowałem się już że format zależy generalnie od firmy, ale mnie interesuje (poza możliwością oglądania w HD na kompie i z kamery na TV) możliwość oglądania filmu zgranego na płytę DVD, na zwykłym odtwarzaczu DVD, w jakości DVD (doczytałem już że w HD się nie da bez BlueRay czy PS3).
Jeśli moje pytania są bardzo podstawowe - wybaczcie, ale proszę o choć małą pomoc
pozdrawiam i dzięki z góry

czwartek, 29 października 2009, 20:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]