Teraz jest wtorek, 16 października 2018, 04:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Kamera do wesel za ok.13000 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Kamera do wesel za ok.13000
Witam.Kamera tylko do kręcenia wesel.
Moje typy to Sony HDR FX1000 lub CANON XH-A1, Panasonica nie znam.
Canon podobno jest lepszy, ale trzeba "jechać" nim na ustawieniach manualnych, co nie jest dla mnie najlepszym rozwiązaniem.
Mnie potrzebna jest kamera prosta w obsłudze, ponieważ będzie ją obsługiwało parę osób, dlatego dobrze by było żeby filmy dość dobrze kręciła w "automacie"
Kamera musi być też trwała i nieawaryjna, w miarę jasna.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.Każda będzie pomocna.

czwartek, 31 grudnia 2009, 13:58
Moderator
Moderator

Post Re: Kamera do wesel za ok.13000
Chociaż raz ktoś wyskoczył z realną ceną, a nie czyta się tu o poszukiwaniach kamery za 2 tyś.
Polecam jeśli uda Ci się kupić za tę cenę, to bezapelacyjnie FX 1000.
Wielokrotnie podczas pracy z nią przekonasz się, że był to dobry wybór.

czwartek, 31 grudnia 2009, 14:28
Stały bywalec
Stały bywalec

bez urazy dla zwolenników canona ale porównywałem obraz obu kamer i zdecydowanie lepiej wychodzi fx1000 nie wiem jak z dzwiękem w canonie bo w soniaku od razu nalezy dokupić zewnętrzny mikrofon....

czwartek, 31 grudnia 2009, 14:30
Stały bywalec
Stały bywalec

Jeśli można, to proszę o konkrety- co tak dobrego jest w FX1000, ponieważ mój wybór wskazywał właśnie na ta kamerę.Cieszy mnie Wasza pozytywna opinia :D
(chociaz wszystkie inne produktu marki Sony omijam szerokim łukiem :mrgreen: )

czwartek, 31 grudnia 2009, 14:40
Moderator
Moderator

Sony jeśli chodzi o kamery posiada najszerszą gamę modeli, a każdy kolejny był doskonaleniem poprzedniego i to opiniując się sugestiami użytkowników.
FX 1000 w szczególności różni się od poprzedników
- obiektywem, jest to zupełnie inny obiektyw dający wyjątkowo szeroki kąt widzenia bez użycia konwerterów szerokokątnych;
- Przetworniki CMOS, pozwalające na nieporównywalnie mniejsze zużycie energii;
- szybka automatyka pozwala na dość natychmiastową rejestrację bez wcześniejszych przygotowań, czego może pozazdrościć wiele konkurencyjnych firm;
- jakość obrazu porównywana przez wielu moich znajomych z branży, którzy powątpiewali w nią, po pewnym czasie potwierdzona została, że faktycznie jest w FX 1000 jest najlepsza...
Trudno by wymieniać cechy jakie kamera posiada, bo to wszystko można wyczytać w necie, ale jeśli ją kupisz i powrócisz do tego tutaj wątku, to chętnie dopiszesz, że faktycznie dobrze, że dałeś się namówić...
Pamiętajmy jednak o tym, że myślimy wciąż o filmowaniu wesel !

czwartek, 31 grudnia 2009, 16:41
Stały bywalec
Stały bywalec

Oczywiście, tylko o filmowaniu wesel, na których bywa różne oświetlenie sali (ja zawsze doświetlam halogenami + niekiedy mam też 30Wat na kamerze Sony VX 2100)
Parę miesięcy temu planowałem zakup kamery Sony HDR-FX1, ale zrezygnowałem z niej ze względu na wychodzące z mody, słabsze przetworniki matrycy 3xCCD i raczej starej konstrukcji (2005 rok)
FX1000 posiada dużo lepszy przetwornik obrazu 3xCMOS!
I tu nagle-rozczarowanie 8O
Test kamer;Canon XH-A1,Sony FX1,Sony FX1000

http://camcorder-test.slashcam.com/comp ... d2481.html

FX1 przy 12 luxach jest dużo jaśniejszy niż FX1000 ?!
Nie znam angielskiego, może w tym teście chodzi o jakieś ustawienia?
Zaburzyło to trochę moje spojrzenie na te matryce, to zawsze CMOS były jaśniejsze.A przecież w kamerze chodzi przede wszystkim o jak najlepszą jakość obrazu.

czwartek, 31 grudnia 2009, 16:51
Stały bywalec
Stały bywalec

Jestem posiadaczem Canona XH-A1.
Mój komentarz do wcześniejszych uwag na temat dwóch wymienionych przez piotr6688 kamer:
Cytuj:
- obiektywem, jest to zupełnie inny obiektyw dający wyjątkowo szeroki kąt widzenia bez użycia konwerterów szerokokątnych;
Przewaga FX1000,chociaż korzystając z Canona nigdy nie brakowało mi "szerokości".
Cytuj:
- Przetworniki CMOS, pozwalające na nieporównywalnie mniejsze zużycie energii;
Osobiście nie jestem przekonany co do przewagi CMOS-ów nad CCD.Ten argument o oszczędności energii to chyba jest troszkę naciągany.Mi bateria którą otrzymałem z kamerą + jeden zamiennik wystarcza na wesele i poprawiny.
Cytuj:
- szybka automatyka pozwala na dość natychmiastową rejestrację bez wcześniejszych przygotowań, czego może pozazdrościć wiele konkurencyjnych firm;
Myślę że faktycznie laikowi łatwiej będzie nakręcić dobry materiał za pomocą Sony.Ale opinie o bardzo trudnej obsłudze Canona są przesadzone.FX-1000 w ręku nie miałem,ale np.taką PD-170 Canon bije na głowę pod względem ergonomii.W Canonie bardzo dobrze działa autofocus,świetna jest stabilizacja obrazu.
Cytuj:
- jakość obrazu porównywana przez wielu moich znajomych z branży, którzy powątpiewali w nią, po pewnym czasie potwierdzona została, że faktycznie jest w FX 1000 jest najlepsza...
No ja przepraszam,ale to już jest b.odważne stwierdzenie.Dużo materiałów do porównań nie miałem,jednak widziałem co najmniej dwa filmy nakręcone FX1000 na salach w których miałem również przyjemność filmować.Obraz zdecydowanie nie był lepszy (delikatnie mówiąc) niż z mojej kamery.Oczywiście nie musi to być zasługa kamery,wiele zależy od operatora oraz od tego jak potraktuję się ten materiał w komputerze.

czwartek, 31 grudnia 2009, 20:53
Stały bywalec
Stały bywalec

Koledzy, czy mogli byście się odnieść do linka testu który zamieściłem?
Tu wynika że Canon jest lepszy od FX1000
http://camcorder-test.slashcam.com/comp ... d2481.html

piątek, 1 stycznia 2010, 11:49
Stały bywalec
Stały bywalec

Drodzy koledzy.. może po prostu przewaga sony nad canonem ( i odwrotnie) jest tylko subiektywną oceną użytkowników. Może części użytkowników lepiej pracuje sie na danym modelu i zawsze będą doszukiwać się zalet a nie wad. Znam ludzi którzy za nic nie przesiądą się na sony. Osobiście lepiej pracuje mi sie na produktach sony i może dlatego zawsze bede widział ładniejszy obrazek w sony niż w canonie......

piątek, 1 stycznia 2010, 18:59
Stały bywalec
Stały bywalec

xawier36 napisał(a):
bez urazy dla zwolenników canona ale porównywałem obraz obu kamer i zdecydowanie lepiej wychodzi fx1000 nie wiem jak z dzwiękem w canonie bo w soniaku od razu nalezy dokupić zewnętrzny mikrofon....

Problem w tym że FX1000 podobno nie ma wyjścia na mikrofon!

niedziela, 3 stycznia 2010, 11:20
Stały bywalec
Stały bywalec

Chyba chodzi o wejście? Ma na pewno,ale jest to wejście na mały jack,a nie xlr.

niedziela, 3 stycznia 2010, 17:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Panowie koledzy, nie rozumiem, dlaczego nie wspomina się tu o kamerach JVC, np. solidny według mnie JVC GY-HM100 http://winmar.pl/p5281,Kamera_Cyfrowa_JVC_GY-HM100.html
Co ważne, ma ulepszony procesor MPEG2 Long GOP
i opracowany nowy kodek ,który spokojnie uciągnie strumień 35 Mbit/s, czyli FullHD w pełnej krasie i dobrej jakości
Zamiast mini-jacków ma 2 wejścia mic/line XLR

piątek, 15 stycznia 2010, 13:15
Stały bywalec
Stały bywalec

CCD 3x 1/4 cala

piątek, 15 stycznia 2010, 13:28
Stały bywalec
Stały bywalec

Jeśli chcemy kręcić materiał HD to najlepszym rozwiązaniem jest Panasonic AG-HMC151i. Obraz jest idealny. No dla idealnego obrazka trzeba doświetlać salę. Kamera FX1000, nie nagrywa w pełnym HD, jej maksymalna rozdzielczość to 1080i. Poza tym przy większej ilości fleszy występują poziome białe paski, które dla mnie nie są do przyjęcia. Z kolei canon FX-a1 czy jakoś tak dla mnie plasuje się na drugim miejscu. FX1000 nie ma wejść XLR to też wielki minus. Jeśli zaś ktoś myśli o filmowaniu wesela w jakości SD to żadna z tych kamer nie spełni oczekiwań. Mianowicie, po zmianie rozdzielczości w przypadku Panasonica z 1920X1080 na 720x576 występuje zamydlenie. Ta sama sytuacja występuje w każdej innej kamerze Full HD czy HDV. Żadne oprogramowanie edycyjne nie radzi sobie z tym problemem. Oczywiście nie dyskwalifikuje to obrazu, ale w porównaniu do dobrych kamer SD obraz będzie gorszy. Jeszcze żaden z moich klientów nie zauważył tego mydła, ale każdy fachowiec, który posiada kamery full hd i hdv i oddaje materiał SD boryka się z tym problemem.

piątek, 15 stycznia 2010, 15:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Poczekaj do marca i kup nowy model Sony HDR-AX2000E ...

piątek, 15 stycznia 2010, 15:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona