Teraz jest wtorek, 25 września 2018, 13:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Kamera do Amatorskich Filmów 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera do Amatorskich Filmów
Witam!
Jestem całkowicie nowy w rejestrowaniu obrazu ruchomego. Do tej pory zajmowałem się tylko i wyłącznie fotografią.
Wczoraj padł pomysł z okazji nowego roku nakręcenia filmu. Pomysłów co niemiara film w koncepcji exploited. Teraz sprzęt. Film będzie kręcony głównie na dworze do domowych scen wykorzystywane będzie głównie światło halogenowe zmiękczane przez pewnie jakiś dym z wapna będzie punktowe i mocne reszta pewnie będzie mogła tonąć w mroku.
Mam możliwość pewnie jak każdy przegrywać z vhs na komputer. Rozpatrzałem 8mm ale trochę przeraża mnie wywoływanie cięcie klejenie. Poza tym jakby podliczyć cały sprzęt to cena wyjdzie pewnie podobna co sprzęt cyfrowy. Zaznaczam że wszelki szum słabsze miejsca przepalenia przy tym rodzaju filmu będą plusem.
Jeżeli chodzi o wymagania to chciałbym operować głębią ostrości także podejrzewam że podobnie jak przy aparacie potrzebna jest możliwość operowania przysłoną. Co byście poradzili jako bardziej doświadczeni?
- 8mm + osprzęt + manual do wywoływania
- VHS przegrywanie na kompa + post produkcja
- cyfra - no i wiadomo post produkcja
Cena jest tutaj ważna. Jesteśmy biednymi studentami z głowami pełnymi pomysłów. Prosiłbym również o konkretne modele kamer
Oczywiście miło by było jakby miała auto focus

sobota, 2 stycznia 2010, 02:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]