Teraz jest środa, 17 października 2018, 06:28

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Jaka kamere i komputer do montazu HD kupic??? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jaka kamere i komputer do montazu HD kupic???
Witam wszystkich serdecznie:)
Jestem nowym "forumowiczem "jak i amatorem filmowania, chciałbym Was prosić o pomoc na temat kupna dobrego komputera do montażu oraz kupna profesjonalnej kamery HD.
Obecnie jestem uzytkownikiem kamery SONY HDR-SR12 (zapis w formacie AVC-HD). Ta kamera nagrywalem wesele znajomych,chrzciny, przyjecia okolicznosciowe itd. Obecnie posiadam laptop SONY VAIO (procesor -Intel(R) Core (TM)2 Duo CPU T8300@ 2,40GHz ; dysk twardy - 400 GB; karta graficzna - NVIDIA GeForce 8600M GT). Do montażu filmow uzywam pinnacle studio 14 oraz adobe premiere CS4. Po zmontowaniu filmu konwertuje go do formatu -WMV,pożniej do formatu DVD w przypadku premiere CS4.Filmy zapisane w DVD lub WMV otwarzane na laptopie maja bardzo zblizona jakosc do formatu poczatkowego AVCHD, jednak, gdy odtwarzam te filmy na starszym komputerze (procesor -AMD Athlon XP 2600+; karta graficzna- NVIDIA GeForce FX 5700LE), jakosc tych filmow (wmv, dvd) jest znacznie duzo gorsza, obraz jest duzo ciemniejszy niz ma to miejsce podczas otwarzania filmow na laptopie. Czy jest to spowodowane moimi bledami podczas konwersji do tych formatow, a jesli tak to jak powinienem postepowac ??? Czy jest to wina karty graficznej, ktora nie "czyta" wszystkich kolorow ???
Chciałbym sie zajac profesjonalnie nagrywaniem wesel, chrzcin,komunii itd. Bardzo mnie to wciagnelo i daje mi to duzo satysfakcji, traktuje to jaka moja nowa pasje. Z wiazku z tym mam do Was pytanie jaka powinienem kupic kamere???Zastanawiam sie nad kupnem SONY FX1000- CZY JEST TO DOBRY WYBOR??? Nie mam pojecia jaki komputer zmontowac,kupic do montazu materialu nagranego na tej kamerze??? Nie wiem co powinien w sobie taki komputer posiadac- jaka karte graficzna, jaki procesor, czy potrzebna jest karta wideo, jesli tak, to jaka itd. ???Mam tez pytanie tego typu jaka drukarke kupic do "wypalania" etykiet na plytach DVD???
BARDZO PROSZE O POMOC W DOBORZE KAMERY I ZAKUPIE KOMPUTERA.
Z góry serdecznie wszystkim dziekuje za udzielenie inforamcji, pouczenie mnie.

Pozdrawiam - Marcin

wtorek, 19 stycznia 2010, 22:20
Moderator
Moderator

Post Re: Jaka kamere i komputer do montazu HD kupic???
Co to za klonowanie wątków ? .
Wystarczy raz zadać pytanie ! .

wtorek, 19 stycznia 2010, 22:36
Nowy
Nowy

Nie klonuje watkow, nie wiedzialem pod co podpiac ten temat, zarowno chodzi mi o kamere jak i komputer ...

wtorek, 19 stycznia 2010, 22:47
Nowy
Nowy

Popatrz na watki tematow, ludzie przewaznie chca kupic kamere do 6tys zl, mnie interesuje juz bardziej zaawansowana amotorka jak np. FX1000 lub profesjonalna Sony HVR-Z5E. Chociaz moge powiedziec szczerze,ze HDR-SR12 nie powstydzi sie przy nich:)

środa, 20 stycznia 2010, 23:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]