Teraz jest niedziela, 27 maja 2018, 15:54

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Kupię kamerę do wesel za 5 tys zł ? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kupię kamerę do wesel za 5 tys zł ?
Witam :)
Od czerwca zaczynam przygodę z filmowaniem wesel, tyle że nie wiem czy się do tego będe nadawać, więc na razie chcę kupić niezbyt drogą kamerę, ale mimo wszystko taką którą dobrze nakręce ślub i wesele. Starczy mi 5 tys na jakąś czy muszę dać min te 15 tys żeby móc nakręcić dobry film?

wtorek, 26 stycznia 2010, 20:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Kupię kamerę do wesel za 5 tys zł ?
Żeby nakręcić dobry film wystarczy kamera w komórce... liczy się pomysł i wykonanie. A do wesel za 5000 zł nie poszalejesz. Zmienne warunki oświetleniowe, brak możliwości powtórzenia scen wymaga dużego obycia i kamery która jest mało wrażliwa na tego typu niespodzianki. W obecnych czasach wybór jest spory jednak króluje już u nas HD. A cena dobrej kamerki z HD na pewno przekroczy 5000... przekroczy również 10000 a niejednokrotnie i więcej. Proponuję zakup używanej kamery SD - może VX 2100, poćwiczenia na kliku weselach... i jeśli się uda to wtedy poważniejsze zakupy...
Pozdrawiam

środa, 3 lutego 2010, 21:15
Moderator
Moderator

Dlaczego myślisz, że tylko kamera jest potrzebna, aby świadczyć usługi wideofilmowania, a gdzie kosmiczne koszty oprogramowania, reklamy i całą związaną z tym procedurę legalizacyjno podatkową?
Ostatnia kontrola z Urzędu Skarbowego jaką miałem trwała przez cały tydzień każdego dnia po 2 godziny!
Kto chciał będzie mieć najważniejszą uroczystość w życiu nagraną kamerą za 5tyś złotych, kto weźmie operatora "w ciemno" nie widząc jego wcześniejszych przykładowych prac, które przecież aby wykonać trzeba owe oprogramowanie już posiadać?
mcx napisał(a):
Proponuję (........) poćwiczenia na kliku weselach...

... jak to?
Czy chciałbyś mcx, aby ktoś na Twoim weselu "poćwiczył" nie gwarantując Ci wysokiej jakości filmu, którego jak sam wspominasz wyżej - powtórzyć się nie da?
Poćwiczyć, można, ale "u cioci na imieninach", gdzieś, gdzie nikomu nie będzie zależało na tym, czy film spełni jakością oczekiwania, a oprogramowanie do jego wykonania pozwala z racji kosztów rezygnację z profesji w razie niepowodzenia.

czwartek, 4 lutego 2010, 17:34
Nowy
Nowy

Witam, zastanawiam się też nad kamerą do 5k, tylko tu jest problem bo za taką kwotę można dostać kamerę profi ale raczej już idącą do lamusa (chyba). Więc co polecacie w miarę świeżego aktualnie zastanawiam się nad kamerą canon xl1 tylko czy aby nie jest to już dziadek... jeżeli ktoś miał z nią do czynienia kiedyś może napisać ja się ma jej jakość do dzisiejszej technologii i czy bezproblemowo da się ją podłączyć do komputera? Mam na oku także kamerę PANASONIC AG-DVC30E jak się ma do canona?
Dziękuję i pozdrawiam.

wtorek, 2 marca 2010, 22:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Montażysta Darek A. napisał(a):
mcx napisał(a):
Proponuję (........) poćwiczenia na kliku weselach...

... jak to?
Czy chciałbyś mcx, aby ktoś na Twoim weselu "poćwiczył" nie gwarantując Ci wysokiej jakości filmu, którego jak sam wspominasz wyżej - powtórzyć się nie da?
Poćwiczyć, można, ale "u cioci na imieninach", gdzieś, gdzie nikomu nie będzie zależało na tym, czy film spełni jakością oczekiwania, a oprogramowanie do jego wykonania pozwala z racji kosztów rezygnację z profesji w razie niepowodzenia.

Masz rację Darku. Źle się wyraziłem. Chodziło mi o ćwiczenie na weselach kręconych przez innych (jako drugi kamerzysta) - nie napisałem tego - mój błąd. A to w sumie fajna sprawa bo i materiału więcej i podpatrzeć można kogoś (pod warunkiem, że ten ktoś się zgodzi) - Ja po zmianie sprzętu też idę poćwiczyć na wesele robione przez kolegę. Nie mam odwagi rzucić się w wir filmowania z nową kamerą.

poniedziałek, 29 marca 2010, 13:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

szort napisał(a):
Więc co polecacie w miarę świeżego aktualnie zastanawiam się nad kamerą canon xl1 ? Mam na oku także kamerę PANASONIC AG-DVC30E jak się ma do canona?
Dziękuję i pozdrawiam.

XL1 to bardzo dobra kamera jednak dla bardzo sprawnych operatorów. Większość ustawień najlepiej pracuje na ustawieniach ręcznych a skoro piszesz ze jesteś początkujący to raczej z tym modelem niewiele zwojujesz. Nieco lepszy jest XL1S gdzie poprawiono troszkę pracę w automacie. Kamera ma fajny wygląd jednak brak jej wyświetlacza a to spory problem czasami. Można dokupić dedykowane ale to już dodatkowy koszt. Panasonica nie znam ale sądzę że obraz będzie miał gorszy niż z CANONA. Ja osobiście poleciłbym Ci coś z rodziny SONY VX2100 lub PD-150, PD-170. To dobre kamery, jasne i wybaczające wiele błędów operatorowi. Oczywiście mówimy o używanym sprzęcie :).

poniedziałek, 29 marca 2010, 13:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dlaczego myślisz, że tylko kamera jest potrzebna, aby świadczyć usługi wideofilmowania, a gdzie kosmiczne koszty oprogramowania, reklamy i całą związaną z tym procedurę legalizacyjno podatkową?
.

Darku jeszcze raz, bo przedtem przeoczyłem, że piszesz do mnie... Ja odpowiedziałem na pytanie zawarte w temacie. Znam koszty oprogramowania, reklamy, podatków, ZUSów i całej tej naszej polskiej biurokratycznej betoniarni. Jednak kolega pytał o koszt kamerki i wydaje mi się że właśnie na to odpowiedziałem.

poniedziałek, 29 marca 2010, 13:12
Moderator
Moderator

OK, Ok, ok.... już dobrze... :)
Pamiętam, jak zaczynałem swoją przygodę z filmem.
Były to naramienne kamery VHS, a nawet S-VHS, montaż dokonywany był liniowo z dodatkiem jakiś prymitywnych czołówek rodem z Commodore, Amigi na programach Skala itp.
Pierwsze moje produkcje polegały na sfilmowaniu znajomym chrztu, jakiejś uroczystości itp. i to wystarczy, a ważne jest to, by jak największa ilość osób to obejrzała.
Działa to dość wolno, ale ktoś kolejny widząc ten materiał poprosi nas o zrobienie mu takiego samego, kolejny film "łowi" kolejnych klientów, zaczynamy mieć z tego dochody, inwestujemy w sprzęt, soft, zakładamy działalność...
Kleimy reklamy na każdym słupie, na każdej tablicy ogłoszeniowej w publicznym miejscu, umieszczamy ofertę w gazetach, kablówkach itp.
Po upływie pewnego czasu, a ten może nawet sięgnąć kilku lat stajemy się właścicielami dużego studio filmowego zatrudniającego grono operatorów i montażystów, edycja video śni nam się po nocach, a wieczne problemy techniczne i pojawiające się wymogi coraz to kolejnych klientów doprowadzają nas do szaleństwa.
Mija kilka, może kilkanaście lat i nie mamy czasu na nic, zaniedbujemy rodzinę, zapominamy co to są wakacje, gdyż większość ślubów odbywa się latem, złośliwa konkurencja "rzuca nam kłody pod nogi".
Pojawia się pogoń za postępem technicznym, który finansowo nie daje nam żyć, lecz każe sobie sprostać, gdyż tego oczekuje klient.
Stwierdzamy po upływie wielu lat pracy z video, że tak naprawdę majątku się nie dorobiliśmy, mamy całą masę sprzętu i wszystko było tak naprawdę naszą wielką pasją...
... jaka kamera za 5 tyś zł?
Oczywiście używana, innej nie kupisz, najlepsza jaką uda Ci się zdobyć za te pieniądze, a że są one niemal żadne szybko stwierdzisz, że jednak warto było trochę ochłonąć z gorączką i dozbierać na coś poważniejszego, bo tak sprzęt nie nadaje się do wymogów, a 5 tyś zniknęło...

poniedziałek, 29 marca 2010, 20:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Obraz z AG-DVC30E w stosunku do Canonów z tej samej półki jest niestety słabszy (szczególnie kolor). Za to obsługa i wytrzymałość tego Panasia - rewelka.

poniedziałek, 29 marca 2010, 22:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cytuj:
Działa to dość wolno, ale ktoś kolejny widząc ten materiał poprosi nas o zrobienie mu takiego samego, kolejny film "łowi" kolejnych klientów, zaczynamy mieć z tego dochody, inwestujemy w sprzęt, soft, zakładamy działalność...
Kleimy reklamy na każdym słupie, na każdej tablicy ogłoszeniowej w publicznym miejscu, umieszczamy ofertę w gazetach, kablówkach itp.
Po upływie pewnego czasu, a ten może nawet sięgnąć kilku lat stajemy się właścicielami dużego studio filmowego zatrudniającego grono operatorów i montażystów, edycja video śni nam się po nocach, a wieczne problemy techniczne i pojawiające się wymogi coraz to kolejnych klientów doprowadzają nas do szaleństwa.
Mija kilka, może kilkanaście lat i nie mamy czasu na nic, zaniedbujemy rodzinę, zapominamy co to są wakacje, gdyż większość ślubów odbywa się latem, złośliwa konkurencja "rzuca nam kłody pod nogi".
Pojawia się pogoń za postępem technicznym, który finansowo nie daje nam żyć, lecz każe sobie sprostać, gdyż tego oczekuje klient.
Stwierdzamy po upływie wielu lat pracy z video, że tak naprawdę majątku się nie dorobiliśmy, mamy całą masę sprzętu i wszystko było tak naprawdę naszą wielką pasją...

Święte słowa.Bardzo mądry tekst.

poniedziałek, 29 marca 2010, 23:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

OK, Ok, ok.... już dobrze... :)
Pamiętam, jak zaczynałem swoją przygodę z filmem....
Były to naramienne kamery VHS
, PANASONIC M5, M7, M25, M9000
- tez pamietam :)
Montaż liniowo z dodatkiem jakiś prymitywnych czołówek rodem z Commodore, Amigi na programach Skala itp.

I wieczny problem polskiej czcionki :D
..

Oj... święta prawda...

wtorek, 30 marca 2010, 17:35
Bywalec
Bywalec

może to i prawda co piszecie że po kilku kilkunastu latach okazuje się że nie mamy na nic czasu i nie dorobiliśmy się wielkiego majątku a jedyne co mamy to tony sprzętu i tysiące rożnych wizytówek. Ale przecierz tak nie można pisać (tylko tak) ja też przymierzam się ostro do tego filmowania i szczrze pojęcia o tym nie mam narazie ale mam chęć a to jest najważniejsze. i nie ważne czy uda się osiągnąć finansowy sukces tylko czy będzie to sprawiało nam radość. i uważam że tylko podejmując próby możemy uzyskać odpowiedz czy to to co chcemy robić czy też nie. jeśli ktoś myśli o filmowaniu tylko jako możliwości zarobku to będzie partolił każde zlecenie bo trzymanie kamery bedzie mu kojażyło się z trzymaniem młota udarowego a montaż filmu z rzucaniem piachu do betoniarki. może troszkę przesadziłem ale moim skromnym zdaniem nie sprzęt a podejście decyduję o sukcesie.
jeśli chodzi o te 5 tys zł to sam chetnie kupiłbym kamerkę do wesel ale to raczej nie jes możliwe i uważam po wielu przeczytanych opiniach , forach i opisach że trzeba te 13tys zł wydać na samą kamerke żeby na początku kiedy to nasze doświadczenie nie jest za wielkie nie zniszczyć komuś pamiątki na całe życie bo tylko droższe kamery mogą więcej błędów wybaczyć. sam myślę o hmc 151 lub o hdr-ax2000. na koniec dodam że wybór kamery to jak kupno auta. im tańszy tym więcej bedzie kosztował nas w eksploatacji i częściej zawodził (z reguły tak wynika) pozdrawiam

wtorek, 30 marca 2010, 19:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Adrianiekameleonie: pozakładałeś wątki o kamerach, ze swoimi wątpliwościami dotyczącymi wyboru sprzętu i nakładów na niego dopisujesz się w innych topicach. Już teraz masz dylematy czy wydać 5, 8 czy 13 tysi na sprzęt.W innym wątku doszedłeś do 20-25 tysi. I wiedz, że branża, która Cię tak pociąga jest tak naprawdę skarbonką bez dna. Zaraz staniesz przed dylematem mikrofonów, statywów, rejestratorów dźwięku, oprogramowania, kompa itd. Następnie będziesz chciał poczynić kolejne inwestycje, które ułatwią Ci pracę, pomogą w osiągnięciu pewnych efektów, pozwolą być na czasie. Pasja, pasją - podejrzewam, że większość osób na tym forum ją ma. Satysfakcja - bardzo ważna rzecz, ale mam wrażenie, że się trochę zachłysnąłeś tematem pisząc "i nie ważne czy uda się osiągnąć finansowy sukces tylko czy będzie to sprawiało nam radość". Chyba, że w ogóle traktujesz ten temat hobbistycznie, a rodzinę będziesz utrzymywał z innych źródeł. Przeczytaj jeszcze raz to, co napisał Darek. To jest bardzo mądry tekst.
Stwierdzamy po upływie wielu lat pracy z video, że tak naprawdę majątku się nie dorobiliśmy, mamy całą masę sprzętu i wszystko było tak naprawdę naszą wielką pasją.

adriankameleon napisał(a):
żeby na początku kiedy to nasze doświadczenie nie jest za wielkie nie zniszczyć komuś pamiątki na całe życie bo tylko droższe kamery mogą więcej błędów wybaczyć.

Zapewniam Cię, że nawet super profi kamerą można zniszczyć komuś "pamiątkę" (jak ja nie lubię tego sformułowania).

adriankameleon napisał(a):
jeśli ktoś myśli o filmowaniu tylko jako możliwości zarobku to będzie partolił każde zlecenie bo trzymanie kamery bedzie mu kojażyło się z trzymaniem młota udarowego a montaż filmu z rzucaniem piachu do betoniarki.

No tu się trochę zagalopowałeś.
Zrozum mnie dobrze, nie jest moją intencją, aby "obrzydzić" Ci pasję filmowania. Po prostu miej świadomość, że w tej branży inwestować praktycznie można cały czas.

Anyway

Pozdrawiam

środa, 31 marca 2010, 00:25
Bywalec
Bywalec

Avantura zgadzam się z tobą w 100% i dziękuję za twoją opinię:-)
może i w kilku wątkach troszkę źle pisałem (pogmatwałem) ale to dlatego że w z każdym dniem nowe wiadomości opcje itd trafiają do mojej głowy i zmienia się moje zdanie troszkę. a jesłi chodzi o tą kamerkę to pisałem na początku że chciałem kamerę za 8000zł bo nie chciałem (masło maślane) na początku porywać się na tą za 13000 (koszty) i wtedy koledzy z forum napisali że ta za 8000 zł się nie nadaje i pozostała mi ta za 13000zł a jeśli pisałem o 20000zł to chodziło mi o cały sprzęt typu kamerka komp programy baterie itd. (pewnie i tak za mało). ale wracając do tematu to dzięki za to co napisałeś. mnie chodziło o to że kamerę do wesel ale również na wakajcę chciałem dla siebie bo chcę sam sobie równierz filmy robić nie tylko wesela kręcić. a jeśli chodzi o ten dochód to powiem tak że jeszcze nie wiem czy to będzie to co całe życie będę robił czy wyjdzie ale napeno chcę spróbować. a jeśli mi nie wyjdzie (mam nadzieję że uda się) to będę miał jeszcze kamerę żeby filmować żony urodziny (sprzętu nigdy za wiele). Jestem młody i wierzę że coś z tego wyjdzie i że nie będą to pieniądze stracone. pozdrawiam i dzięki raz jeszcze za twoją przydatną dla mnie opinię.

środa, 31 marca 2010, 07:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Oki, spoko :wink:
Energia i zapał aż buchają z Twoich postów. Chyba jesteś trochę w "gorącej wodzie kąpany", co? :wink:
Tym bardziej przemyśl temat na spokojnie. Zastanów się czy na starcie chcesz mieć sprzęt, który wymaga doświetlenia sali weselnej? (a i bardzo ciemne kościoły też się zdarzają).
Wyobraź sobie oczami duszy sytuacje, gdy Młody przenosi Młodą przez próg, goście robią pierwsze "sto lat", a Ty w stresie jesteś cały, bo nie zdążyłeś porozstawiać halogenów.- w którymś wątku pisałeś o halogenach - (a nie zawsze będziesz dużo wcześniej na sali przed młodymi). I dodatkowo temat pt.: - komfort gości,- "bo Pan Kamerzysta halogenów nastawiał i solarium zrobił". Wtedy pomyślisz sobie, kurcze, mogłem od razu w lepszy sprzęt zainwestować...
Dobra, i tak się zrobił niezły oftop.
Życzę Ci, abyś nie stracił zapału i dokonywał dobrych wyborów.
Pozdrawiam

środa, 31 marca 2010, 08:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona