Teraz jest poniedziałek, 28 maja 2018, 03:28

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 P{roszę o pomoc w wyborze kam 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post P{roszę o pomoc w wyborze kam
Witam forumowiczów
Jestem Nowy na Forum i chciałbym dołączyć do szanownego grona jednak na początek muszę poprosić o pomoc w następującej sprawie:

Mam zamiar założyć firmę zajmującą się wideofilmowaniem i fotografowaniem imprez okolicznościowych wraz z żoną.
Ja pracuję w innej branży żona jest w domu chcieliśmy wykorzystać możliwość dofinansowania z UP w naszym regionie wstępnie się dowiadywaliśmy i możemy liczyć na kwotę do 18tys zł i mamy dość spore szansę by dotację z UP dostać (mam nadzieję).
miałoby to wyglądać następująco moja żona by robiła zdjęcia ja bym filmował
zapytacie o sprzęt:
mam zamiar kupić sony FX1000 do filmowania
aparat NIKON d5000 lub d90 dla żony do fotografii
do kamery mam zamiar dokupić lampę i mikrofon zewnętrzny bo czytając to forum dowiedziałem się co nie co na ten temat. Do tego szkła do aparatu jakieś filtry i statyw do kamery( naramienny) i aparatu statyczny.
Oczywiście wszystko to, cały ten sprzęt na początek.. po udanym starcie i spłacie kamery zmiana na lepszy.
Co do kompa trzeba zainwestować w nowy bo mój nie da rady już nawet po modernizacji, ma procka core DUO a chce coś z 4 rdzeniami i porządną grafiką żeby programy edycyjne śmigały. A właśnie pracowałem w Ulead Video Studio 11PLUS jest OK ale dla mnie potrzeba jeszcze Adobe After Effects i Adobe Premier miałem z tym oprogramowaniem do czynienia Myślałem również nad Sony Vegas i Ulead Workshop DVD ( możecie coś polecić).
Co do doświadczenia w filmowaniu nie mam za dużego robiłem 50 lecie dziadków i swoją studniówkę na analogu jeszcze SAMSUNG WP ileś tam już nie pamiętam..... co do montażu to inna sprawa uwielbiam to i śledzę to forum od dawna szukając porad i wskazówek miałem już parę zleceń na montowanie materiału wykonanego przez kogoś innego Ale nie pasuje mi to ja bym zrobił materiał w inny sposób aby móc łatwiej to montować... Proszę o porady cenne wskazówki i POMOC.
Jestem Entuzjastą ale mam nadzieję że w przyszłości i dzięki wam zostanę profesjonalistą Filmowanie to moje hobby i pasja a jak by jeszcze na tym dorobić było by super.

Pozdrawiam Robert

czwartek, 4 lutego 2010, 21:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: P{roszę o pomoc w wyborze kam
hej

jakąś kamerę z xlr'ami lepiej wybrać, jeśli zostaniesz przy hdv to już lepiej Z1 wybrać aniżeli FX1000, trochę się ostatnio pozmieniało i obiecujące może być Sony HXR-NX5E, teraz można dostać razem z softem Vegasa... no ale to cały Twój budżet. Poza tym jest jednak kłopot z obrobką plików avchd, są ciężkie w montażu, ale może w vegasie działają natywnie.

Pozdrawiam
Muchomor

piątek, 5 lutego 2010, 00:12
Nowy
Nowy

Post Re: P{roszę o pomoc w wyborze kam
Muchomor napisał(a):
Poza tym jest jednak kłopot z obrobką plików avchd, są ciężkie w montażu

Dlaczego?? Chodzi o wagę??

piątek, 12 lutego 2010, 20:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]