Teraz jest wtorek, 23 października 2018, 00:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 budżet 30000-35000zł, co kupujecie? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post budżet 30000-35000zł, co kupujecie?
Witam,
filmowaniem zajmuje się od około 3 lat. Mieszkam w niewielkim mieście i niedawno rozpocząłem współpracę w Telewizją Polską i polsatem - najczęściej dostarczam im surowy materiał. Do tej pory pracowałem na kamerze SONY Z5E, ale uważam, że nadszedł czas na coś lepszego..., bo obrazek z Z5 pozostawia troszkę do życzenia. Dlatego postanowiłem zainwestować w coś lepszego. Budżet (około 30 tyś zł) być może nie jest olśniewający, ale zawsze to coś. A w tym przedziale cenowym wpadły mi w oko... XDCAM Sony PMW-EX3 lub HDV Sony HVR-S270E. Co myślicie? A może inne propozycje? pozdrawiam

środa, 24 lutego 2010, 23:21
Nowy
Nowy

Post Re: budżet 30000-35000zł, co kupujecie?
Witaj

Akurat sprzedaję sprzęt i trafiłem na Twoje zapytanie. Nie wydawaj takich pieniędzy na samą kamerę. Wiele osób taki błąd popełnia.

Czego unikać i na czym się skupić:

Przetworniki CMOS - przy lekkim bujnięciu kamerą obraz zaczyna falować, widać to nawet w EX3 i EX1, efekt zastosowania rolling shutter

Cyfrowe nośniki karty są fajne bo masz szybki podgląd w kamerze, ale na tym koniec. W komputerze zaczyna sie przetwarzanie , konwertowanie i kombinowanie bo i tak do edycji musisz zrobić niekompresowany Avi/Mov albo Mpeg2/Mpeg4. Wszytskie pochodne jak mts i reszta to strasznie problematyczny miszmasz.

Kup światła fotograficzne, światło ciągłe , nie błyskowe oczywiście :P :)
Soft boxy, blendy. słaba kamera + światła to lepsze rozwiązanie niz dobra kamera bez światła.

Jak masz pytania pytaj, doradzę. Pozdro:)

wtorek, 9 marca 2010, 16:10
Nowy
Nowy

Światło, Światło i jeszcze raz Światło. To tak na wstepie a dlaczego bo to od niego zalezy jaki uzyskasz obrazek i jaki bedzie balans bieli. Standard dvcam w ktorym nagrywa twoja kamera jest standardem akceptowalnym w polsacie i w tv.Mówisz,ze jakosc obrazka jest nie najlepsza a przypomne iz wielu korespondentow krajowych tvnu czy polsatu uzywa pdkow 170,dsr-ek250 i tez nawet canonow xh i tak dalej i tak dalej. Zobacz ze taka dsrka czy pdek to ciagle przetwornik 4:3 i daje jedynie zinterpolowane 16:9 a i tvn24 i polsat news nadaje w 16:9 z tym ze glownie wydanie wydarzen jest przeskalowane do 4:3(wiąże sie toz iloscia odbiornikow posiadanych przez obywateli naszego kraju). Jest to obrazek emisyjny z tych kamerek aczkolwiek nie bedzie taki sam jak z naramiennej kamery jak dsr450. Najwazniejsza rzecza jest swiatlo i balans, jesli wybalansujesz sie dobrze i ladnie dopalisz twarz osoby(w dzien na setce rowniez) to obrazek bedzie bardzo ladny. Wazniejszy jest dzwiek i o tym pamietaj dwa kanaly, kanal lewy setka zawsze plus drugi kanal prawy efekt.Napewno warto zakupic swiatla ktore mozna ze soba wozic, roznie bywa na konferencjach i tego typu rzeczach wiec 2x.600 wat np ianiro digi dual light byloby swietnym rozwiazaniem. Pomysl nad tym bo nie wiem czy jest do konca sens zmieniac kamere gdyz chyba nie ma takiej potrzeby.

piątek, 19 marca 2010, 00:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Używam od ponad roku EX'a 3, poza tym, że niewygodnie się trzyma na ramieniu jest ekstra kamerką w swoim przedziale cenowym, duże możliwości rozbudowy umożliwią Ci proges kiedyś..
NIe ma żadnych kłopotów z montażem mediów, szybko się konwertują kopiują itd...

Pozdrawiam
Muchomor

piątek, 19 marca 2010, 12:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]