Teraz jest poniedziałek, 21 maja 2018, 09:21

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Prosze o pomoc w wyborze kamery do 10 000 zł. Po co? - czyt. 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Prosze o pomoc w wyborze kamery do 10 000 zł. Po co? - czyt.
Witam!

Mam taki oto problem. Dyponuję kwotą do 10 tys zł i zależy mi aby kupić sobie odpowiednią kamerę. Do czego? Już mówię.

Cele są zasadniczo dwa. Pierwszy to warsztat. Jestem wielkim miłośnikiem kina, historykiem i teoretykiem, ale w praktyce jestem przerażająco zielony, toteż chciałbym to naprawić (zawsze chciałem dorwać się za kamerę). Tak więc kamera potrzebna do ćwiczeń, różnorakich etiud, może krótkich form fabularnych z naciskiem na MOŻE i to jeszcze amatorskich.
Drugim celem jest podróż. Jadę w dalekie krainy Indonezji i jestem zobowiązany przywieźć jakiś materiał. Fajnie wobec tego aby kamera cechowała się przyzwoitym czasem pracy i odpowiednią wagą, a także - jeśli się da to połączyć - wytrzymałością.
Poczytałem sobie poradnik na forum oraz kilka ciekawych postów, z góry więc mówię iż sprzęt do obróbki posiadam. O oświetleniu pomyślę później, bo także jest dostęp (zdaję sobie sprawę, że za 10 tys kamery nadającej się do filmowania w nocy nie dostanę).
Z tego co znalazłem w ofercie polskiego rynku na tej półce cenowej myślę nad:
Panasonic AG-HMC41
Panasonic AG-HMC71E
Sony HVR-A1E
Canon DM XM2 (ta chyba najbardziej przypadła mi do gustu, ale ja się przecież nie znam)

Jeżeli wiecie/macie jakieś pomysły i porady, lub sugestie kupna innych modeli to jestem otwarty. :)
Każdemu kto poda pomocną dłoń, lub chociaż palec prześlę zarejestrowany w Indonezji materiał, jak już i o ile uda mi się cało wrócić!

Pozdrawiam i dziękuję z góry
Szymon Ronowicz

piątek, 26 lutego 2010, 12:34
Bywalec
Bywalec

Post Re: Prosze o pomoc w wyborze kamery do 10 000 zł. Po co? - czyt.
czesc Szymon !!! mam podobny dylemat a mianowicie równiez nie znam się jeszcze na tym dopiero zdobywam wiedze i równie jak ty chcę kupic niedroga kamerke do 10000zł. ja tez zastanawiałem sie na ag-hmc41 bo jest mała i nowa na rynku ale dzisiaj dowiedziałem się że jest za ciemna na wesela i że nadaje się tylko na zdjęcia w dzień (dobre swiatło) więc wydaje mi się że jesli chcesz dobrą kamerkę na wesela to chba nie panasonic ag-hmc41 i sony chciaż chciałbym innaczej (bo mnie się też podoba ten hmc41) ja chciałbym hmc151 podobno dobra na wesela ale kosztuje 13500 no jest jeszcze jvc hm100 ale brak jakich kolwiek wypowiedzi na jej temat kosztuje około 12500. no i teraz to ja też nie wiem co jest złotym środkiem, a kto to wie?

środa, 24 marca 2010, 23:23
Bywalec
Bywalec

a jeszcze jedno odnośnie tego tematu
moim skromnym zdaniem jesli ja miałbym wybierac kamerkę do zdjęć dziennych to pod względem cenowym gabarytowym i technicznym wybrałbym hmc41 ale jesli noc lub sala to nie wiem ale chętnie się dowiem

środa, 24 marca 2010, 23:26
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

JVC GY-HM100 jest równie ciemna co Panasonic AG-HMC41. Obie kamery mają przetworniki 1/4 cala. Różnią się formatem zapisu. JVC - XDCAM, Panas - AVCHD.

czwartek, 25 marca 2010, 08:14
Bywalec
Bywalec

czyli pozostają kamery 1/3 cala, a te to niestety ponad 10000zł kosztują no chyba że halogeny ze stadionu piłkarskiego się wezmie to z nocy dzień się zrobi. a tak poważnie wychodzi na to że kamerka do 10000zł jest nie jedna ale żeby na wesela je brać to chyba nie jak zrozumiałem. chyba że ktoś ma inne zdanie.

czwartek, 25 marca 2010, 12:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
a1 jest niezawodna...

czwartek, 25 marca 2010, 13:45
Bywalec
Bywalec

ciekawa ta sonka a1e ale powiedz mi czy ona nadaje się na wesela? jak czytałem to 1/3 cala cmos a zapis na kasetkach lub kartach pamięci ale brak w niej full hd używasz jej na weselach czy tylko do reporterki?

czwartek, 25 marca 2010, 16:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Hej

Na wesela raczej nie, jest dosyć ciemna 1/4 przetwornik potrzebuje 7lux oświetlenia.
Poza tym jest dosyć wąskie szkło, ekwiwalent z 35mm to około 50mm przy najszerszym planie, czyli nie da się nagrać tańczącej pary z bliska w całości, tak jak np. można VX'em ;)
Możesz zastosować przelotkę na obiektyw szerokokątną 0.6 37mm...

Ale na wesela to nie wiem czy się sprawdzi... poza tym mam zrobione 1300 godzin zdjęć, tą samą kamerą zgrywałem przewijałem itp. itd. jedyna usterką jaką miałem to na dwa dni przed koncem gwarancji zepsuł mi się dotykowy panel, z powodu pęknięcia taśmy, ale wymienili mi w trzy dni i po sprawie. Przeżyła filmowanie w dużym mrozie na wietrze bez obudowy kilka godzin, jak również burzę piaskową... Jeśli chodzi o akcję podróżniczą to polecam...

Pozdrawiam
Muchomor

czwartek, 25 marca 2010, 19:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]