Teraz jest sobota, 20 października 2018, 23:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 SONY HDR-AX2000E warta swojej ceny??? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post SONY HDR-AX2000E warta swojej ceny???
Witam wszystkich!!! mam pytanie odnośnie tej kamerki bo ostatnio zauważyłem że jej cena zaczyna się od 13000zł. pytam czy warta jest ona swojej ceny czy może lepiej wybrać inną kamerę do filmowania wesel np: panasonica ag-hmc 151. interesuje mnie kamerka full hd, ale maxxx do 14000zł a najlepiej gdyby kosztowała około 11000zł. czekam na wasze opinie na temat tej sonki.

piątek, 26 marca 2010, 09:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: SONY HDR-AX2000E warta swojej ceny???
http://www.forum.filmowiec.pl/viewtopic ... sc&start=0

Polecam lekturę:)

piątek, 26 marca 2010, 17:29
Bywalec
Bywalec

dzięki za lekturę (przydatna). tylko nadal nie wiem ku której kamerze się kierować czy ku hmc151 czy ax2000. i zapewne ku sonce jak i panasonicowi tylu zwolenników co przeciwników.

niedziela, 28 marca 2010, 23:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

adriankameleon a co chcesz filmować tą kamerą? ma to być sprzęt zarobkowy czy do zabawy i pogłębiania zainteresowań?

środa, 31 marca 2010, 17:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

adriankameleon napisał(a):
kamerę do filmowania wesel.

:wink:

środa, 31 marca 2010, 17:24
Bywalec
Bywalec

tak to ma być sprzęt głównie zarobkowy, ale na początku chcę się nauczyć tego ciężkiego fachu tworząc własne filmy np. na najbliższych wakacjach. Wtedy właśnie dowiem się czy się do tego nadaję czy to tylko zachciewajka (od listopada już). zamierzam kupić kamerę pod koniec kwietnia i prosze o pomoc was zawodowców i opinie na temat tych dwóch kamer hmc151 i głównie sonki ax2000e bo na jej temat nie wiele jeszcze wiem (chodzi mi o opinie) pozdrawiam

środa, 31 marca 2010, 21:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

do wesel wzioł bym Sonke, ponieważ:
-lepiej wykonana wizualnie (panas zle mi w ręce leżał)
-możliwość pasywnego nagrywania (wrzucasz 2 karty po 64gb i niemasz żadnego mieszania kartami na weselu)
-lepszy serwis Sonego (polecam karaków, moge dać namiary)
- co do obrazka tu jest test w zwykłych warunkach dziennych: http://vimeo.com/9934143
tylko należy pamiętać że kamery posiadają własne ustawienia obrazu i każdy może dowolinie w nich mieszać więc testy mogą być troszke naciągane...
- Miałem kiedyś panasonika kiedy chodziła cyfra (wiem że to nie żadne porównanie bo rozmawiamy o innym sprzęcie) i strasznie się na nim przejechałem! I jestem naprawde zrażony do tej marki jeżeli chodzi o wykonanie sprzętu...

czwartek, 1 kwietnia 2010, 11:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

adi0 napisał(a):
do wesel wzioł bym Sonke, ponieważ:
-możliwość pasywnego nagrywania (wrzucasz 2 karty po 64gb i niemasz żadnego mieszania kartami na weselu)
- co do obrazka tu jest test w zwykłych warunkach dziennych: http://vimeo.com/9934143
tylko należy pamiętać że kamery posiadają własne ustawienia obrazu i każdy może dowolinie w nich mieszać więc testy mogą być troszke naciągane...
- Miałem kiedyś panasonika kiedy chodziła cyfra (wiem że to nie żadne porównanie bo rozmawiamy o innym sprzęcie) i strasznie się na nim przejechałem! I jestem naprawde zrażony do tej marki jeżeli chodzi o wykonanie sprzętu...

Od razu mówię że nie jestem przeciwnikiem Sony ale w kilku kwestiach się nie zgodzę.
Cytuj:

Wizualnie może faktycznie Sony jest "ładniejsza" ale budową już na pewno nie, pracowałem na kilku kamerach sony i wiem co mówię, Panasonic nie jest piękny ale za to "pancerny" obudowa która się nie zużywa, nie rysuje, uchwyt, wyważenie i waga to czysta przyjemność z pracy.
Cytuj:

To akurat żaden argument tylko chwyt marketingowy, jeśli uważasz że raz na 3h wymiana karty jest problemem to masz rację.
Cytuj:

to jest zwykła subiektywna opinia, akurat Panasonic np. HMC151 ma 3lata gwarancji w systemie door-to-door, gwarancja realizowana przez serwis w Niemczech, max 5 dni. Pokaż mi serwis Sony który odda Ci sprzęt po 5 dniach :lol:

Obrazek możesz zobaczyć porównać np. tu http://camcorder-test.slashcam.com/compare.html

Pozdrawiam

czwartek, 1 kwietnia 2010, 16:05
Stały bywalec
Stały bywalec

pawelvideo napisał(a):
Pokaż mi serwis Sony który odda Ci sprzęt po 5 dniach
Eurocori Kraków.

czwartek, 1 kwietnia 2010, 16:16
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Popieram - Eurocori, jak jest gardłowa sprawa to i w 2 dni potrafi odesłać sprzęt.

czwartek, 1 kwietnia 2010, 16:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cytuj:

To akurat żaden argument tylko chwyt marketingowy, jeśli uważasz że raz na 3h wymiana karty jest problemem to masz rację.

Tak to problem bo po 200 czy 300 razach możesz wyrobić złącze w panasie lub na karcie karta może źle zapisywać. Z tego co czytałem to problem taki istniał...PS. na jakiej karcie zapisujesz że mieści Ci się 3h materiału ? panas zapisze na 32gb tyle materiału ?

Cytuj:
akurat Panasonic np. HMC151 ma 3lata gwarancji w systemie door-to-door, gwarancja realizowana przez serwis w Niemczech, max 5 dni. Pokaż mi serwis Sony który odda Ci sprzęt po 5 dniach

KRAKÓW:) gość bardzo kontaktowy, na gruntowny serwis 3kamer sony umówił się i wykonał w jedno popołudnie! Mówisz niemcy, a rozawiałeś kiedyś z gościem z serwisu niemieckiego? Powie Ci ile bedzie kosztowała wymiana ? jeżeli chodzi tu o naprawe na twój koszt lub co roczny serwis?
Spoko niepodważam że gawracja door to door to miły prezent ale jakoś niejestem przekony do praktyki wysłania kamery do innego kraju na serwis...

czwartek, 1 kwietnia 2010, 19:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

adi0 napisał(a):
Cytuj:

Tak to problem bo po 200 czy 300 razach możesz wyrobić złącze w panasie lub na karcie karta może źle zapisywać. Z tego co czytałem to problem taki istniał...PS. na jakiej karcie zapisujesz że mieści Ci się 3h materiału ? panas zapisze na 32gb tyle materiału ?

Cytuj:
akurat Panasonic np. HMC151 ma 3lata gwarancji w systemie door-to-door, gwarancja realizowana przez serwis w Niemczech, max 5 dni. Pokaż mi serwis Sony który odda Ci sprzęt po 5 dniach

KRAKÓW:) gość bardzo kontaktowy, na gruntowny serwis 3kamer sony umówił się i wykonał w jedno popołudnie! Mówisz niemcy, a rozawiałeś kiedyś z gościem z serwisu niemieckiego? Powie Ci ile bedzie kosztowała wymiana ? jeżeli chodzi tu o naprawe na twój koszt lub co roczny serwis?
Spoko niepodważam że gawracja door to door to miły prezent ale jakoś niejestem przekony do praktyki wysłania kamery do innego kraju na serwis...

Cytuj:
.PS. na jakiej karcie zapisujesz że mieści Ci się 3h materiału ? panas zapisze na 32gb tyle materiału ?

Na każdej 32GB, tak mieści się maksymalnie 3h FullHD.

Cytuj:
KRAKÓW:) gość bardzo kontaktowy, na gruntowny serwis 3kamer sony umówił się i wykonał w jedno popołudnie!

Jeśli tak jest to warto było zadać pytanie:)

Cytuj:
Mówisz niemcy, a rozawiałeś kiedyś z gościem z serwisu niemieckiego? Powie Ci ile bedzie kosztowała wymiana ? jeżeli chodzi tu o naprawe na twój koszt lub co roczny serwis?

Opieram się na informacji jednego użytkownika tego forum, (tylko jednego na szczęście) korzystał on właśnie z tej gwarancji i faktycznie od odebrania kamery z domu do odesłania z powrotem minęło dokładnie 5dni, ogólnie bardzo chwalił fachowość.

Cytuj:
Tak to problem bo po 200 czy 300 razach możesz wyrobić złącze w panasie lub na karcie karta może źle zapisywać. Z tego co czytałem to problem taki istniał

To faktycznie może być argument ale kamera jest już ponad półtora roku w sprzedaży i nikt chyba przynajmniej tu na forum takiego problemu nie zgłaszał, uważam że prędzej styki karty się wytrą niż te w kamerze, mam czytniki kart od 3 lat za 10zł sztuka i dość często przekładam te karty, wszystko hula do tej pory.

czwartek, 1 kwietnia 2010, 20:22
Bywalec
Bywalec

pewnie w przyszłości powstaną karty 64GB i wtedy problem wymiany karty w panasonicu podczas wesela zniknie. natomiast z filmu który przesłał adi0 moim zdaniem wynika że HMC151 jest "ostrzejszy". obraz z panasonica jest dość jasny i dokładny a z sonki ciemniejszy i mniej dokładny. może to od ustawień też zależy ale film chyba jest obiektywny i pokazuje wady i zalety obu kamer.
http://vimeo.com/9934143

Jak dla mnie narazie 3:2 dla hmc151 (mimo że ax2000e jest młodszy i powinien być lepszy od hmc151)
Na dzień dzisiejszy wybrałbym hmc151

piątek, 2 kwietnia 2010, 01:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

adriankameleon napisał(a):
pewnie w przyszłości powstaną karty 64GB i wtedy problem wymiany karty w panasonicu podczas wesela zniknie. natomiast z filmu który przesłał adi0 moim zdaniem wynika że HMC151 jest "ostrzejszy". obraz z panasonica jest dość jasny i dokładny a z sonki ciemniejszy i mniej dokładny. może to od ustawień też zależy ale film chyba jest obiektywny i pokazuje wady i zalety obu kamer.
http://vimeo.com/9934143

Jak dla mnie narazie 3:2 dla hmc151 (mimo że ax2000e jest młodszy i powinien być lepszy od hmc151)
Na dzień dzisiejszy wybrałbym hmc151

Powiem tak , wcześniej też oglądałem takie filmiki w necie, podobne do tego z podanego powyżej linku, korzystałem takze z uprzejmości forumowiczów którzy mi na priva przesyłali różne swoje wskazówki i opinie o kamerach na których aktualnie pracują (sony AX2000, NX5E, Panasonic HMC 151) i dzięki im serdeczne za to.Po takim pierwszym wywiadzie byłem nastawiony na panasonika , a finał był taki ze kupiłem sonke nx5e, a dlaczego?
Dlatego że wziąłem w sklepie te trzy kamery do ręki i zacząłem z nimi przeprowadzać różne testy (fajnie ze była taka możliwośc), decyzja była trudna, bo i panaś 151 i NX5 czy AX2000 to dobre kamery i wybrałem tą która mi lepiej "podpasowała" :) .Teraz wiem jedno, że takie filmiki w necie mogą się mijać z rzeczywistością.Bo zarówno sonke można tak ustawić by obraz był podobny do obrazu z panasonika i odwrotnie panasonika podpasować do sonki.Najlepiej samemu sprawdzić te dwa egzemplarze, wziąć do ręki , pomacać itp i podjąć decyzję która kamera Tobie lepiej pasuje.Wybór nie będzie łatwy, ale po takiej konfrontacji będziesz znał więcej szczegółów na temat tych dwóch "zawodników" :)
pozdrawiam i życzę trafnego wyboru.

p.s.
Nie brałem pod uwagę wyglądu zewnętrznego kamery, dla mnie to sprawa drugorzędna.

Ostatnio edytowano piątek, 2 kwietnia 2010, 11:18 przez Waldek69, łącznie edytowano 1 raz

piątek, 2 kwietnia 2010, 03:48
Bywalec
Bywalec

Dzięki Waldek69.
Wniosek chyba taki jak pisałeś że lepiej sprawdzić na żywo obie kamery. Widzę że właściciele hmc151 bronią swojej kamery tak jak właściciele sonek. Jedno wiem na pewno czy wybiorę hmc151 czy ax2000e żałować nie będę. Ale jak narazie nadal wiem więcej o hmc151 (i to raczej pochlebne opinie).
NX5 to też świetny sprzęt z możliwością tych 128GB ale niestety to kolejne koszty a jak na razie 14000zł to max dla mnie.

piątek, 2 kwietnia 2010, 09:40
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona