Teraz jest sobota, 26 maja 2018, 04:40

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Kamera do 2000zł - plener, dzień 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera do 2000zł - plener, dzień
Witam.
Przeczytałem wątek kamera do 2000zł, jednak nie znalazłem tam zapytań, które w pełni pokrywają się z moimi oczekiwaniami co do kamery.

Do rzeczy.

Biorę udział w pewnym konkursie organizowanym na naszej uczelni. Jestem studentem turystyki. Chodzi o nagrywanie filmów z jakimiś ciekawymi, mniej popularnymi zabytkami.

Poszukuję kamery, która nagrywa filmy w jakości HD, ma dobrą stabilizację obrazu (będę używał statywów - to chyba pomoże?:P) i dobrze radzi sobie przede wszystkim w dzień w terenie (raz słońce zajdzie, raz pewnie będzie razić nieźle itd).
Materiałów będę nagrywał bardzo dużo - pewnie około 200h, a potem będę ze zgromadzonych materiałów, nakręconych różnych zabytków coś montował.
Dlatego chcę, aby kamera miała jakiś slot na karci pamięci itd, generalnie zebym mógł nagrać 200h materiału bez jakiś większych kłopotów (oczywiście część materiału mogę zgrywać na komputer i tak będe robił).

Będe baardzo wdzięczny za jakieś propozycje. Jestem totalnym amatorem jeśli chodzi o filmowanie, nigdy nie miałem kamery. Jeżeli macie jakieś propozycje dodatkow do takiej kamery, które warto mieć, prosze o sugestie.
Nastawiam się na jakiś dobry tryb auto w kamerze, na manualu nic robił nie będę, bo się nie znam.

Mam nadzieję, że te 2000zł wystarczy do moich wymagań, a może coś taniej da się kupić? Jak mówię, przede wszystkim dobra jakość, stabilizacja obrazu i dobra praca w dzień. Wiem, że jakości TV nie będzie, ale np coś takiego z takiej kamerki za 2k pewnie da się osiągnąć? Na dźwięku mi nie zależy, głos będzie wyciszony i w tle będzie leciala jakas spokojna muzyka.
Nie chcę się wstydzić mojego materiału - będzie on odtwarzany jakby co tylko na komputerze, być może film na Youtube zostanie wrzucony..

Pozdrawiam:)

środa, 26 maja 2010, 16:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Kamera do 2000zł - plener, dzień
Hejka.
Musisz być jak Tomili Jones w ściganym, jak Hans Kloss albo i jeszcze lepiej.
A Prawda jest że może być ciężko z odpowiedzią na twoje pytanie , zdecydowana większość forumowiczy pracuje na bardziej profesjonalnym sprzęcie z innej półki cenowej i guzik ich obchodzi cała rzesza kamer turystycznych ,a co za tym idzie skąd możemy wiedzieć która kamera lepiej nagrywa...
Ale, Musisz być jak Tomili .... proponuje otworzyć allegro i zerknąć na co Cię stać. Przy wyborze kamery kieruj się takimi cechami jak:
wielkość matrycy kamery - nie pixele (prawdopodobnie 1/6 1/5 1/4 cala)
im większa tym powinno być lepiej,
Stabilizator - raczej większość kamer ma wbudowany stabilizator - / optyczny lepszy ( nie sądzę że przy tej cenie się uda )
wielkość obiektywu - ogólnie duży może więcej ;) a coza tym idzie jaśniejszy
kształt - chodzi o dobre trzymanie i przenoszenie
Kodek kamery - i wszystko co za tym idzie , jak kamera kompresuje klatki na sekundę tryby nagrywania itd itp temat jest obszerny (Google)
Slot na karty - o czym sam pisałeś nie mam pojęcia jak to wygląda w tym przedziale
wybieraj tak żeby nośnik był tani
statyw - wypadałoby troszkę odżałować i kupić statyw wideo chociaż http://www.allegro.pl/item1047828215_video_statyw_wymienna_glowica_olejowa_3d_wysoki.html
i pewnie jeszcze kilka
A może musisz być ja Hans....
za tą cenę kupisz lustrzankę z możliwością nagrywania HD i nawet 30kl/s no może troszkę więcej niż za tą cenę
i wtedy możesz zrobić kapitalny materiał, nagrywa to na karty ...
Tylko żebyś sobie zdawał sprawe że tym się ciężko nagrywa , poważna głębia ostrości, transfokator raczej nie do użycia i brak stabilizacji.

Podsumowując wybierz kilka kamer najlepszych wg Ciebie np 3 a potem sprawdź w Google opinie użytkowników tych kamer - wybierz i to będzie ta KAMERA

piątek, 28 maja 2010, 01:00
Nowy
Nowy

Post Re: Kamera do 2000zł - plener, dzień
Witam :)
Znalazłem już kamerę dla siebie. Właściwie mam dylemat między dwoma.
Pierwsza z nich , to SONY CX115, model tegoroczny, bazująca na jakiś tam zastosowaniach w droższych kamerach (przetwornik obrazu Exmor R, który jest w droższych modelach ; optyczny zoom x25). Wada największa jaką znalazłem: stabilizator CYFROWY - podobno nie jest zle, ale jednak to nie to samo co optyczny.

A to drugi model, też Sony, ale CX505 - i tutaj jest mniejszy zoom optyczny x10 ; ale jest stabilizator OPTYCZNY. Technicznie modele podobne, na tym samym przetworniku obrazu bazują, tylko ten drugi mowie optyczny stabilizator, ale zoom mniejszy i droższy o ponad 1000zł.

I teraz moje pytanie: czy jeżeli nagrywam film na statywie, to stabilizacja w kamerze jest dla mnie aż tak konieczna? Ciekaw jestem, czy ta cyfrowa mi wystarczy, ale logicznie myśląc, po co mi stabilizator optyczny, jeżeli kamere mam na statywie i sobie tylko przesuwam ją w pionie/poziomie ? Tutaj prosiłbym o rady specjalistów, bo jak mówię, to mój pierwszy kontakt z kamerami :)

Obydwie kamery są na karty SD, kupię sobie jedną 32gb i pożyczę od kumpli różne 2gb itd, także pamięci mi starczy ;)

A poniżej przedstawiam kilka filmów z YouTube, które nagrywane były przez tańszą kamerkę - tą cx115. Na niektórych filmach widać drgania - czy znikły by one jeżeli film nagrywany byłby z kamerką na statywie?
Film nr 1
Film nr 2
Film nr 3
Film nr 4 - fajnie nawet to wyszło :)

Tutaj zaś: klik jest recenzja cx115

piątek, 28 maja 2010, 09:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]