Teraz jest wtorek, 16 października 2018, 03:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Którą Everio polecacie: Full HD, z HDD do 3000pln 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Którą Everio polecacie: Full HD, z HDD do 3000pln
Witam,
wiem, że jest tu wiele podobnych tematów, ale po oczytaniu się, nie znalazłem odpowiedzi, więc prosze o pomoc, sugestię i radę od tych, którzy sie znają i od tych, którzy mieli rózne kamerki Everio.

Kamera do celów prywatnych (wakacje, imprezy), w warunkach domowych (tu wiadomo słabsze oświetlenie) i plenerowych (dzienne światło); zalezy mi na jaknajlepszej jakości obrazu, realności, ostrości...Z uwagi na kręcenie dużych zbliżen, zależy mi na Makro dobrym/ostrym; Fajnie, żeby była opcja Slow Motion; stabilizacja obrazu (optyczn jest wazniejsza, lepsza, skuteczniejsza?);pojemność dysku sobie wybiorę, jeśli będą różne modele; na wizjerze mi nie zależy wcale; obramiam na Ulead; zdaje sobie sprawę, że za 3000 nie ma super sprzetów, ale w tej cenie jakieś można wskazać, które sa lepsze od pozostałych.
Nie znam się na parametrach technicznych i tu prosze o ewentualne rady co sie liczy, na co zwrócić uwagę, bo nie szukam kamer z gadzetami typu 'przycisk do zrzucania filmów na youyube'; ma mieć HDMI, tworzyć pliki, które nie są jakieś dziwne i problematyczne, obróbka których nie pogorszy jakości HD skonwertowanych scen;

Jeszcze raz prosze o pomoc i pidanie w temacie, to wiele osób skorzysta.
Pozdrawiam wszystkich film-maker'ów ;)

P.S. Czy ktoś ma/miał ten model: JVC GZ-HD30?

niedziela, 6 czerwca 2010, 19:59
Moderator
Moderator

Post Re: Którą Everio polecacie: Full HD, z HDD do 3000pln
Przejrzyj dokładnie i spokojnie ta stronę: LINK. Jeżeli nie znasz angielskiego - to też spokojnie ją przejrzyj. :wink: Potem tą LINK. Po wstępnym wyborze modelu sprawdzasz, najlepiej na stronie producenta kamery, dane techniczne. Ciebie interesują kamery o wielkości matrycy około 1/3 cala, ewentualnie większej, 1/25 itp. Przy trzech matrycach mogą one być mniejsze. Stabilizacja obrazu lepiej optyczna (OIS). Lepszym nośnikiem zapisu w kamerze są karty pamięci. Dysk może (choć nie musi), ulec awarii przy upadku kamery. Większość tych kamer zapisuje film do AVCHD (opartego o różne odmiany kodeka h264). Radzą sobie z nim dobrze następujące programy: LINK - dawniej Ulead, LINK - mocno uproszczona wersja słynnego Premiere, LINK - kiedyś najprymitywniejszy, ale teraz podobno OK, potrafi wykorzystać moc karty graficznej do renderowania, LINK - drogi niestety, i tak dalej... Jeżeli masz słabszy komputer i Uleada bez obsługi AVCHD, to pewnym wyjściem jest też kamera Canon HV40, zapisująca film do HDV. Łatwiejsze to w montażu, obraz bardzo dobry, tylko kamera droższa. Obojętnie jaką z kamer wybierzesz, miłym dodatkiem będzie nagrywarka bluray w Twoim komputerze.
Przepraszam że nie odpowiedziałem na pytanie. Bierz pod uwagę fakt, że trudno spotkać człowieka który akurat testował wszystkie interesujace Cie kamery, (chociaż nie przesądzajmy, może się ktoś taki odezwie). Na razie te parę uwag musi Ci wystarczyć.

niedziela, 6 czerwca 2010, 21:46
Bywalec
Bywalec

Kotin, dzięki. Zawsze to coś. A co do angielskiego, to śmiało odsyłajcie mnie do takich stron.

Nie mam jeszcze wybranych modeli do wyboru. Czytam, oglądam....ciężki wybór. Tak sobie myślę, a może warto zrezygnować z opcji Slow Motion w kamerze (to wpłynie korzystniej na jakość kamery w tej samej cenie) i spowalniać obraz jakąś aplikacją? Oczywiście nie chodzi o skaczące klatki, lecz płynny film w zwolnionym tempie.

Pytanie: od której wersji Ulead ma taka opcję? A może znacie inny prosty, zautomatyzowany program do robienia efektów slo-mo? Retimer jest za skomplikowany, za dużo matematyki tam.

pozdrawiam.

No i wciąż czekam na sugestie co do kamerki. Z HDD i HD.

poniedziałek, 7 czerwca 2010, 22:35
Moderator
Moderator

TomFF napisał(a):
No i wciąż czekam na sugestie co do kamerki. Z HDD i HD.

Trochę OT, ale czemu jednak HDD?

wtorek, 8 czerwca 2010, 19:13
Bywalec
Bywalec

Hmm, pewnie z powodu wygodnictwa, praktyczności...Przyzwyczajenia, ale i mi to odpowiada, bo mam kamerke na hdd i sobie chwalę (ma zabezpieczenie anty-upadkowe dysku)...

środa, 16 czerwca 2010, 19:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

to znaczy jaką kupiłeś ?

czwartek, 17 czerwca 2010, 23:48
Bywalec
Bywalec

kiki, chyba nie załapałeś ;) - mam hdd, ale nie hd, która kupiłem jakiś czas temu i teraz odsprzedam; szukam hdd, ale full HD, której jeszcze nie kupiłem...

piątek, 18 czerwca 2010, 16:14
Bywalec
Bywalec

Nadal nie zdecydowałem się. Teraz po głowie chodzą mi takie kamery:

JVC GZ-HM1SEU
JVC GZ-HD620BEU
Sony HDR-XR350V

Czy ktoś ma doświadczenie z nimi? Patrząc na parametry techniczne i znając się trochę na tym - która najlepsza?

No i czy jvc na wbudowana kartę flash warto zamiast jvc z hdd? Jaka będzie różnica: tylko w formacie pliku zapisu?

Czekam na wypowiedzi. I dziękuję z góry.

sobota, 31 lipca 2010, 21:27
Stały bywalec
Stały bywalec

Z kamerek, które podałeś najlepsza, patrząc na parametry, jest JVC GZ-HM1SEU.

Między kamerami na dysk twardy i na pamięć flash nie ma różnicy jeżeli chodzi o format zapisywanego pliku. Obecnie chyba wszystkie modele zapisują pliki w formacie AVCHD (kompresja kodekiem H.264).

niedziela, 1 sierpnia 2010, 10:07
Bywalec
Bywalec

Dziękuję. Chyba zdecydowałem: jvc hm1

tylko lekkie wahanie mam co do dotykowego sterowania, bo nie mam doświadczenia i opini swojej oraz mam małe obawy co do formatu NTSC (kamerkę kupię bezpośrednio z Japoni). Ale obecnie chyba wszystkie odtwarzacze dvd obslugują ntsc i pal, a poza tym nagrywając plytę dvd lub konwertując plik można chyba wybrać potem format PAL...

Domyślam się, że symbole jvc GZ-HM1SEU (są od Silver, European Union). Czy wersja z Japoni może się czymś różnić, jeśli chodzi o działanie w Polsce i kompatybilność? Czto kwestia tylko np. braku instrukcji i Menu kamery w jęz. polskim? No i ten NTSC. Ciekawe czy te kupione w Polsce mają możliwosc wyboru kręcenia: PAL lub NTSC, bo mój obecny model Everio ma takie opcje.

Bardzo prosze o odpowiedzi i dziękuję.

czwartek, 5 sierpnia 2010, 14:44
Bywalec
Bywalec

Kupiłem JVC GZ-HM1. Temat do zamknięcia i dziękuję za odpowiedzi.

czwartek, 2 września 2010, 18:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]