Teraz jest czwartek, 24 maja 2018, 01:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Canon XH-A1 czy SONY HDR-FX1000 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Canon XH-A1 czy SONY HDR-FX1000
Witam! Trochę poszperałem na tym forum i cofam moj poprzedni idiotyczny wątek "Sprzęt do pracy" Teraz juz wiem że nie można kupić sprzętu do pracy za 6-8 tys. Wacham się obecnie między Canon XH-A1 a SONY HDR-FX1000. Według jednych lepszy jest sony a według innych canon. Posiadam lustrzanke canona i wiem ze ta firma robi naprawdę solidny sprzęt. Oglądałem parę testów obydwu kamer i naprawdę NIE WIEM. Napiszcie mi który w późniejszym użytkowaniu jest sensowniejszy. Chodzi mi o koszt zakupu dodaktowego osprzętu. Czy można zamontować dodatkowy obiektyw np. typu Fish Eye jak w lustrzance.

czwartek, 16 września 2010, 12:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Canon XH-A1 czy SONY HDR-FX1000
Przypuszczam, że nikt nie udzieli Tobie odpowiedzi którą kamerkę lepiej kupić każda z nich ma swoje wady i zalety zwolennicy canona powiedzą, że ma ona milion ustawień ma normalną przyzwoitą matrycę i jeśli pozna się dobrze tą kamerkę to zdziałasz z nią wszystko. Ja posiadam fx1000 i powiem tyle, że w ciemnych i slabo oświetlonych miejscach jest ona całkiem przyzwoita ale nie na ustawieniach fabrycznych czy też na auto do każdego pomieszczenia trzeba dobrać indywidualnie parametry. Trzeba poznać ten sprzęt by wykorzystać wszystkie jego możliwości. Jej wadą i zaleta jest matryca a raczej sposób jej działania zobacz na forum sporo na ten temat bylo pisane. Ale coś za coś nie jest to sprzęt z najwyższej półki. Co do dźwięku rejestrowanego przez kamerę to żaden sprzęt nie zrobi tego idealnie pozostaje rejestrator dźwięku i późniejsza zabawa przy montażu. Najlepiej jest udać się do kogoś kto ma te kamerki i zobaczyć na własne oczy co i jak bo nawet jeśli w sklepie ją zobaczysz to niczego specjalnego się nie dowiesz a samo zobaczenie też nie daje jasnego poglądu. A wszystkie testy firmowe nie są wcale miarodajne one niestety są robione tylko po to by sprzedać dany produkt więc pokazują same zalety bez wad.

czwartek, 16 września 2010, 12:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dokładnie popieram wypowiedź poprzednika.Wszystko zależy od ustawień kamery.Niezależnie czy to canon czy sony będziesz musiał zrobić swoje presety do różnych miejsc filmowania.Jeśli chodzi o szybkość fokusa to ponoć sony szybciej łapie ostrość niż canon,jasność obiektywów jest taka sama.Konwertery da się nakładać na jedna i drugą optykę,różnica w matrycach
canon ccd a sony cmos inne dziłanie.Jeżeli szukasz obrazu czystego i łatwiejszego do obróbki to chyba raczej sony powinieneś wybrać,natomiast jeśli się nie chcesz zabawiać za dużo w postprodukcji to canon ale będziesz musiał się pogodzić czasem ze złamaną kolorystyką.Chociaż to wszystko zależy od ustawień,jeśli masz na nie czas aby użyć bo filmujesz bez szybkiej akcji.
Delikatna różnica jest też w ogniskowej.
Jeśli idzie o zakup innych dodatków to są w tej samej cenie do obydwu kamer.
Wszystko zależy co chcesz do nich dokupywać.Generalnie da się dużo w jednej i drugiej,kwestia dłubania przy ustawieniach i umiejętność ich użycia w danej sytuacji.Jeśli idzie o dźwięk to polecam rejestrator zakupić.

czwartek, 16 września 2010, 13:40
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Podłączę się pod temat by nie zaśmiecać forum.

Zamierzam kupić canona xh a1 (a jak pieniędzy wystarczy to i a1s).

Pracowałem na FX1000 obrazek całkiem ładny, załamał mnie dźwięk, na sali strasznie pływał.

czy ktoś używający canona może mi powiedzieć jak jest z dźwiękiem w tej kamerce?

Chodzi mi tylko o brak modulacji, pływania dźwięku i możliwość regulacji (chyba że wbudowany preset jest w porządku to nie) AGC.

Mógłby ktoś wrzucić sampel z kamerki z zabawy weselnej w jakimś dynamicznym kawałku i przy poruszaniu się po sali przy filmowaniu?

Z góry dziękuję!

piątek, 17 września 2010, 14:05
Nowy
Nowy

To mam jeszcze jedno pytanie. Jestem w trakcie porównywania matryc CCD czy CMOS. Już gdzieś był taki watek z linkiem do filmu porównywującego te matryce ale niestety z samych kamer SONY a ja bym chciał się dowiedzieć jak ma się Canon (3CCD) do Sony (CMOS) bo pod tym linkiem http://www.youtube.com/watch?v=UEaDrS-yzIE jest wyraźnie pokazane ze CMOS drży jak diabli.

piątek, 24 września 2010, 15:43
Stały bywalec
Stały bywalec

Posiadam xha1s osobiscie a w pracy jedną z kamer jest fx1. Powiem tak: jeżeli zależy Ci tylko na naciśnięciu przycisku REC i kamera ma chodzić to bierz Sony. Jednak jeżeli opanujesz Canona i jego możliwości manualne to uzyskasz naprawdę świętny obraz nawet w ciemniejszych pomieszczeniach. Canon CCD a fx1000 CMOS ( bo fx1 jeszcze jest CCD). A problem CMOSa jest bo pracując na NX5 zauważyłem ten problem. Z niepokojem czekam na studniówki gdyż obawiam się świateł dyskotekowych jakich zapewne będzie sporo jak co roku.. Do tego stroboskopy i mogę po polonezie jechać do domu. Pozdrawiam.

środa, 29 września 2010, 08:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]