Teraz jest środa, 24 października 2018, 08:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 profesjonalna kamera do nagrywania wesel? do 15k? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post profesjonalna kamera do nagrywania wesel? do 15k?
Witam chciałbym poznać wasze opinie, na temat najlepszej kamerki na wesela do 15k.
czy za te pieniadze kamera będzie w 100%tach wystarczająca? Może to zbyt dużo - jeśli nie ma różnicy w jakości to i nie ma sensu płącić o wiele większych pieniędzy.

Proszę o wasze propozycje interesują mnie profesjonalne opisy i linki. z gory dziękuję:)

wtorek, 21 września 2010, 10:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: profesjonalna kamera do nagrywania wesel? do 15k?
Tłumy doświadczonych operatorów zbierają się wokół komputerów, aby jak najszybciej napisać Ci, która kamera jest najlepsza! Powstają wielkie kolejki do kafejek internetowych, a w we wszystkich polskich stacjach TV zorganizowany został skrócony dzień pracy, aby tylko każdy miał możliwość udzielenia Ci odpowiedzi na to unikalne i niepowtarzalne pytanie!
...
Radzę Ci podejdź do tematu realnie a nie w sposób: "Wymyśliłem sobie, że będę trzepał kasę na filmowaniu wesel. Podajcie mi jaką kamerę do tego kupić?"

Kolego, czytałeś choć trochę to forum? :roll:

wtorek, 21 września 2010, 13:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Looker89 napisał(a):
Witam chciałbym poznać wasze opinie, na temat najlepszej kamerki na wesela do 15k.
czy za te pieniadze kamera będzie w 100%tach wystarczająca? Może to zbyt dużo - jeśli nie ma różnicy w jakości to i nie ma sensu płącić o wiele większych pieniędzy.

Proszę o wasze propozycje interesują mnie profesjonalne opisy i linki. z gory dziękuję:)

Proszę bardzo, link i profesjonalny opis:
http://warszawa.gumtree.pl/c-Sprzedam-r ... Z205545624

wtorek, 21 września 2010, 15:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

obawiam się kolego, że 15k pln braknie Ci na dobrą kamerę. Bo jeśli masz tylko 15k pln na rozpoczęcie przygody z filmowaniem wesele to muszę Cie zmartwić, bo przydałby się cały osprzęt do niej, który nie kosztuje paru zł, dobry komp i soft (który jak wiesz nie jest wcale tani) też by się przydał. - no chyba że już masz to wszystko to spoko, na pewno wyhaczysz w tej cenie jakiegoś soniaka :lol:

pozdrówka :mrgreen:

wtorek, 21 września 2010, 16:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kamera HDV Sony HVR-HD1000E sony podaje, że to profesjonalna kamera i kosztuje mniej niż 15 tys, a tak na serio to znajdziesz spokojnie coś z sony czy canona w tej cenie. Z tym, że kamera to tylko środek do osiągnięcia celu bez odpowiedniej wiedzy operatora i montażysty ona sama z siebie nic na weselu nie zdziała więc nim kupisz kamerę zacznij od nauki najpierw montaż a następnie filmowanie. Montaż z prostej przyczyny by mieć pojęcie co i jak filmować.

wtorek, 21 września 2010, 16:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bogdanst napisał(a):
Kamera to tylko środek do osiągnięcia celu bez odpowiedniej wiedzy operatora i montażysty ona sama z siebie nic na weselu nie zdziała więc nim kupisz kamerę zacznij od nauki najpierw montaż a następnie filmowanie. Montaż z prostej przyczyny by mieć pojęcie co i jak filmować.

Święte słowa, i bez obrazy ale z g..wna bicza nie ulepisz.
Najlepiej po prostu zacząć filmować rzeczy martwe a później przejść do akcji.
Ale niektórzy maja predyspozycje do tego od urodzenia,więc nie mówię że kolega sobie nie poradzi.Zawsze warto próbować i zasięgać rad w mądrych książkach i dużo obserwować.
A co do kamery to różnie to bywa,znam taką panią co zaczynała na małym handycamie gdzie potrafiła wycisnąć wiele z małego mikserka a teraz robi fajne i profesjonalne teledyski dla zespołów muzycznych na dobrym sprzęcie,ale nie tylko.Zanim coś kupisz to zapoznaj się ze specyfikacją i ustal ją pod siebie,bo to na czym ci zależy jest ważne.W końcu kamera ma służyć tobie a nie ty jej,a do tego poczytaj coś mądrego o filmowaniu z książek dedykowanych tej dziedzinie znanych autorów.

wtorek, 21 września 2010, 22:41
Nowy
Nowy

Digital napisał(a):
obawiam się kolego, że 15k pln braknie Ci na dobrą kamerę. Bo jeśli masz tylko 15k pln na rozpoczęcie przygody z filmowaniem wesele to muszę Cie zmartwić, bo przydałby się cały osprzęt do niej, który nie kosztuje paru zł, dobry komp i soft (który jak wiesz nie jest wcale tani) też by się przydał. - no chyba że już masz to wszystko to spoko, na pewno wyhaczysz w tej cenie jakiegoś soniaka :lol:

pozdrówka :mrgreen:

Hmm widzę, że kolega czyta między wierszami nie potrafiąc zrozumieć całej wypowiedzi. chodziło mi o samą kamerę nie licząc osprzętu oprogramowania i pc, na które mam oddzielne fundusze, i nie zamierzam na tym bić kasy boo uważam że za mało się znam. Pytałem jedynie czy kupię kamerę za 15k nadającą się do tego typu imprez. Czy tak trudno zrozumieć i trzeba sobie kpić? hmm brawo

czwartek, 23 września 2010, 00:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie martw się rozumiem Cię bardzo dobrze :mrgreen:
BP777 napisał(a):
chodziło mi o samą kamerę nie licząc osprzętu oprogramowania i pc, na które mam oddzielne fundusze, i nie zamierzam na tym bić kasy boo uważam że za mało się znam. Pytałem jedynie czy kupię kamerę za 15k nadającą się do tego typu imprez.

Nie rozśmieszaj mnie, kupujesz kamerę za 15k i masz kasę na komputer z softem i nie zamierzasz, jak to nazwałeś, "bić kasy na weselach" motasz się w tym co piszesz. A w innym temacie szukasz kogoś kto Cie podszkoli i da:
Looker89 napisał(a):
Witam szukam osoby, ktora organbizuje kursy foto-wideo i może dać odpowiedni kwitek który coś znaczy(...)

Powiesisz sobie na ścianie i udawał, że jesteś prof.??? :lol:
Looker89 napisał(a):
Czy tak trudno zrozumieć i trzeba sobie kpić? hmm brawo

Nie kpię, bo nie leży to w mojej naturze, tylko przez to forum przewinęło się setki młodych ludzi takich jak Ty (jeśli liczba z twojego nicku to rok urodzin), którzy pewnego dni się obudzili i wymyślili, że będą filmować wesela. Więc śmiem twierdzić, że Cię w pełni zrozumiałem ;)

Powodzenia :)

i przy okazji wspomniało mi się:
Ostatnio byłem gościem na weselu i był jeden młody świeży "kamerzysta" z Canonem A1 -co on wyrabiał i jak posługiwał się kamerą (a raczej nie posługiwał, bo nie miał pojęcia jak) to głowa mała. Muszę chyba założyć temat i opowiedzieć, bo jest co ;)

czwartek, 23 września 2010, 12:16
Nowy
Nowy

nie motam się wyjaśnię wszytko bez problemu ;p
Chcę dostać dotacje z unii europejskiej:) muszę mieć szkolenia jak i wiedzieć w jaki sprzęt zainwestować by nie wzbudzić podejżeń, a tylko kasę dostać i utrzymać działalność przez rok ;p
jasne wszystko?? :d

Z tego możesz wywnioskować po co mi kamera i papierek na szkolenia.
Ten wątek jest zupełnie na inny temat niż pozostałe, które tworzyłęm. nie chciałem otwarcie pisać po co mi to wszystko ale skoro jakieś wątpliwości masz to wyjaśniłem wszystko. Nie staraj się wszystkiego podważać, jeśli nie wnosisz nic do pytania to nie odpowiadaj. :)
z góry ci dziękuję :)

czwartek, 23 września 2010, 12:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No widzisz, jakbyś od razu napisał o co chodzi, to już dawno pewnie byś dostał odpowiedź w tym jak i drugim Twoim temacie. A tak od ręki w 4 pierwszych odpowiedziach zostałeś rozszyfrowany, więc jak sam widzisz nie byłem sam w przekonaniach i paru forumowiczów odniosło podobne wrażenie. Więc wyluzuj trochę i się nie denerwuj, szkoda zdrowia :lol:

Myślę, że tak jak Ci podpowiedział kolega wyżej, Sony fx1000 + parę dodatków (aku, statyw, oświetlenie... itd) i masz 15k :wink:

:mrgreen:

czwartek, 23 września 2010, 13:04
Nowy
Nowy

no nareszcie :D nie chciałem pisać tego bo po co ;p
Znacie kogoś kto może wystawić takie zaświadczonko o ukończonym kursie???
Oczywiście odpłóatnie i bez wkładu żadnego samo zaświadczenie mi jest potrzebne.

czwartek, 23 września 2010, 16:53
Bywalec
Bywalec

Wiec po co C te papierki ? Bo jakos nie kumam
Widac iz mloda glowa z Ciebie :) taka napalona
Zaswiadczenie kazdy moze ci wypisac bo te papierki mozna sobie ..... Chyba ze certyfikowane szkolenia. Nikon ma program akademia Nikona wiec sobie spawdz na stronie wpisanie w googlach tez nie boli :)

Co do kamerki to sprawe masz jasna
Przeciez w tym wniosku do dotacji nie musisz pisac jaki to model wystarczy ze opisze tlyko parametry itp. bez nazwy podajesz tylko kase jaka chesz wydac
Zalozyels 15k doloz do tego jeszcze z 3 bo wiesz jak to obecnie z kursami dolara :) Jak ja pisalem projekt to ceny byly jak marzenie a jak przyszla realizacja to szok a pozniej zawsze mozna sie ze sprzedawcami dogadac co to kwoty na fv i dodatkow jakie za ta kowte dorzuca :) :) nie ci to inni :) bo ktoty na fv musza byc takie jak w projekcie +-10% ale lepiej miec identyczne :)

Jak dostaniesz juz kase z uni to wtedy sie rozgladaj za kamerami :)

Pozdrawiam

czwartek, 30 września 2010, 10:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Hmm, czy mi się wydaje czy gdzieś zniknął mój wpis z linkiem do szkolenia videofilmowania? :roll:

EDIT: Sorry, napisałem go w innym temacie, więc się znalazł. :oops:

czwartek, 30 września 2010, 13:54
Nowy
Nowy

Witam, mam właśnie do sprzedania świetną kamerę do filmowania zarówno wesel jak i bardziej wymagających obrazów. Świetnie radzi sobie w ciemnych pomieszczeniach takie jak kościoły czy sale bankietowe.
Zapraszam do licytacji:

http://allegro.pl/zestaw-kamera-canon-h ... 79237.html

Pozdrawiam

wtorek, 12 października 2010, 19:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To i ja się podłącze :mrgreen:

Do 15k spokojnie kupisz dobrą kamerkę jaka jest SONY HVR-Z5:
http://allegro.pl/sony-hvr-z5-gwarancja ... 70869.html

lub jeżeli wolałbyś "coś na karty pamięci" to może AX2000E ? :
http://allegro.pl/kamera-sony-hdr-ax200 ... 57766.html

http://vimeo.com/channels/ex1r#9103780
2 x Xeon E5520 / ASUS Z8PE-D18/ 24GB DDR3 ECC-R Kingston / Tesla C2050 / BD-R LG / SSD OCZ 90GB Vertex 2 / 4 TB HDD SATA III / Win 7 PRO 64bit / BEQUIET DARKPOWER PRO P8-1000W / FireCoder Blue /Adobe CS4 Production Premium / Edius 5.51 / PMW-EX1R / HS700.

wtorek, 12 października 2010, 19:58
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]