Teraz jest środa, 17 października 2018, 07:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Pomoc w doborze kamery do kręcenia wesel 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Pomoc w doborze kamery do kręcenia wesel
Witam jestem nowym na tym forum zaczynam poważnie robić to co lubię. Zajmuje się filmowaniem od 5 lat do tej pory nagrywałem domowe imprezy wesela kolegów itp .Żonka urodziła 8 msc temu dziecko i po urlopie macierzyńskim normalnie brakuje nam kasy i postanowiłem zając się na poważnie tym co uwielbiam robić. Czasami siedzę godzinami aby dobrać odp muzykę do filmu albo porobić odpowiednie sceny i żonka powiedziała że jak i tak ciebie nie ma domu chodź jestem to może kasę byś na tym zarabiał i pomyślałem czemu nie .
Więc proszę o pomoc jaką kamerkę na początek do 10-11 tyś.Znam zasady filmowania amatorskiego ale kompletnie nie znam się na sprzęcie pow 3000 tyś bo obecnie taką posiadam i powiem że jest spoko.Liczę na waszą pomoc w doborze odp sprzętu kamery i lampy a może jeszcze coś co jest niezbędne .
Z góry dziękuje za pomoc Bogdan.

Ostatnio edytowano poniedziałek, 4 października 2010, 16:23 przez pasacik98, łącznie edytowano 1 raz

czwartek, 30 września 2010, 21:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Pomoc w doborze kamery do kręcenia wesel
search.php

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

piątek, 1 października 2010, 16:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

WITAJ W KLUBIE- OD 20 LAT ROBIĘ WESELA I CIĄGLE MI BRAK KASY :lol:

piątek, 1 października 2010, 17:39
Bywalec
Bywalec

Witka !!!!!!!!!!!!bracia też chyba bede sie zajmował kręceniem wesel,decyzje podjełem po ostatnim weselu na jakim byłem jako gość,był kamerzysta połaził pokrecił coś tam,najadł się za trzech a i na koniec wypił za dwóch,nie mówiąc ze rwał młode dziewki choć był trochę przystary.
Generalnie to mi sie spodobało zwłaszcza jak sie dowiedziałem ile weżmie za to kręcenie normalnie szok za tyle kasy to ja musze zapierdlać cały miesiac
Generalnie ta ja zabardzo nie kumam w tym wszystkim o co biega ale nie jestem też cieniarz mam juz tyle zawodów ze jeden wiecej to pryszcz za co bym się niewzioł to mi wychodzi,tak ze to kwestia czasu
Generalnie to chciałbym robic to przy minimalnym wkładzie
Troche sie dowiedziałem od kamerzysty na weselu co i jak,nawet pobiegałem z 5 min z kamera po sali frajda niesamowita chyba dlatego puscił parę na temat filmowania isprzetu bo mu bede kład regipsy w chacie
No widze ze tu nic nie chcecie doradzać a szkoda
Odezwe sie jak juz coś mi sie sprecyzuje
Narka.
A jeszcze zapytam bo necik wyrzucił mi jeszcze dwa fora
forum filmowiec
forum optyczne
czy na tamtych forach też jestescie tam wszyscy,czy tam przesiaduja inne gostki i warto sie tam zarejestrować???
Narka.

piątek, 1 października 2010, 20:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

pobawię się w wróżbitę..
1. weźmiesz kredyt na sprzęt...
2, pierwszego roku bodziesz miał 2 klientów- pierwszy kolega z pracy a drugi to taki któremu wystarczy ze jakiś kamerzysta pęta się po weselu bo materiału i tak nie odbierze :lol:
3 drugiego roku trafi ci się klient który ci rozwali sprzęt jak zobaczy coś namodził
4 na ostatnim weselu zobaczysz jak fajnie zawieźć kogoś na wesele-3 godziny pracy i 1500 wiec postanowisz być dostawca młodych par do kościoła
ps. dekoratorka tez ma sporo kasy ale nie tyle co ksiądz ....

piątek, 1 października 2010, 20:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

prostak i cham napisał(a):
Witka !!!!!!!!!!!!bracia też chyba bede sie zajmował kręceniem wesel,decyzje podjełem po ostatnim weselu na jakim byłem jako gość,był kamerzysta połaził pokrecił coś tam,najadł się za trzech a i na koniec wypił za dwóch,nie mówiąc ze rwał młode dziewki choć był trochę przystary.
Generalnie to mi sie spodobało zwłaszcza jak sie dowiedziałem ile weżmie za to kręcenie normalnie szok za tyle kasy to ja musze zapierdlać cały miesiac
Generalnie ta ja zabardzo nie kumam w tym wszystkim o co biega ale nie jestem też cieniarz mam juz tyle zawodów ze jeden wiecej to pryszcz za co bym się niewzioł to mi wychodzi,tak ze to kwestia czasu
Troche sie dowiedziałem od kamerzysty na weselu co i jak,nawet pobiegałem z 5 min z kamera po sali frajda niesamowita chyba dlatego puscił parę na temat filmowania isprzetu bo mu bede kład regipsy w chacie
Narka.
forum filmowiec
forum optyczne
czy na tamtych forach też jestescie tam wszyscy,czy tam przesiaduja inne gostki i warto sie tam zarejestrować???
Narka.

Kurcze niewierze :D jestes genialny! :D jeden post a juz kariera skonczona na forum :D

sobota, 2 października 2010, 01:11
Bywalec
Bywalec

prostak i cham napisał(a):
Narka.
forum filmowiec
forum optyczne
Narka.

yhm powodzenia :lol: szybko się przekonasz, że tak łatwo nie będzie jak sobie wymarzysz.
Prowokacja.

sobota, 2 października 2010, 01:34
Bywalec
Bywalec

Witam ponownie szkoda że tak traktujecie nowych ale ok wyszukałem już co mi trzeba tylko teraz waham się co wybrać sonego czy panasonic

sobota, 2 października 2010, 05:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wystarczy zerknąć na nazwę użytkownika -prostak i cham , ktoś sobie po prostu robi żarty pisząc taki tekst.

sobota, 2 października 2010, 08:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

pasacik98 napisał(a):
Witam ponownie szkoda że tak traktujecie nowych ale ok wyszukałem już co mi trzeba tylko teraz waham się co wybrać sonego czy panasonic

a jakie to modele ? chętnie podzielę się swoimi spostrzeżeniami bo tez jestem na etapie kupowania nowego sprzętu...

sobota, 2 października 2010, 10:42
Bywalec
Bywalec

Panasonic HMC-151 Sony HDR-FX1000 pewnie i do jednej i do drugiej trzeba dokupić lampę ale chodzi mi też o mikrofon czy nie wyłapuje zbyt dużych szumów i ogólnie z tego co czytałem to opinie są podzielone sony ma dv a panasonic usb powiedz kolego co muszę do dokupić do tej kamery aby mnie nic nie zaskoczyło na weselu lub jakiejś innej imprezie .Dzieki

sobota, 2 października 2010, 12:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

pasacik98 napisał(a):
Panasonic HMC-151 Sony HDR-FX1000 pewnie i do jednej i do drugiej trzeba dokupić lampę ale chodzi mi też o mikrofon czy nie wyłapuje zbyt dużych szumów i ogólnie z tego co czytałem to opinie są podzielone sony ma dv a panasonic usb powiedz kolego co muszę do dokupić do tej kamery aby mnie nic nie zaskoczyło na weselu lub jakiejś innej imprezie .Dzieki

Lampkę do kamery musisz mieć zawsze, i to jaka byś nie kupił kamerę. Mikrofon? hmm filmowałem fx1000 i dźwięk był wporządku nie słyszałem żeby się dusił czy robił przestery itp. co do panasa nie wiem ale na pewno jest to gdzieś na forum. Tylko pamiętaj, dla jednych dobry to znośny a dla innych dobry to dobry ;). Warto kupić sprzęt i najpierw go przetestować w domu czy na jakiejś imprezie i wtedy będziesz miał podgląd sytuacji ;). Musisz jednak pamiętać ze do panasa potrzebujesz konkretnego kompa do pracy żeby niemieć cyrków (AVCHD). Ogólnie ja celował bym w panasa przy tym zestawieniu, bo napewno jest to kamera bardziej przyszłościowa.

PS. Panas ma AVCHD a nie USB ;).

sobota, 2 października 2010, 12:29
Bywalec
Bywalec

Kurde im więcej się wczytuje tym bardziej się boje tego panasonica bo tam non stop trzeba coś ustawiać bo nie jest taki obraz jak w sony a jaką lampę to tych kamerek polecasz no i najważniejsza kwestia kasetki dv/karty sd co wybrać lekkość zrzutu SD .Czy to prawda że panasonic nie daje ładowarki do samej baterii w komplecie .

sobota, 2 października 2010, 14:27
Bywalec
Bywalec

P.Grzsku nik tu sobie nie robi zarty taką mam ksywke w pracy ,narazie przylgneła do mnie i juz a zaczeło sie banalnie bedac z cała paką w pabie jak zwykle rwalismy laski no i trafiły sie nam jedna z nich była studentka ze stolycy osobiscie nie lubie warszawki choc nie jestem krakusem wiec przy zapoznaniu się trochę z przekasem walnąłem nie tak jak moi kumple Jacek Placek Wacek...itp
Tylko cham i prostak w odpowiedzi usłyszałem
O !!! to ciekawe ! co ją tak zaintrygoeało nie wiem
ale przez miesiąc jeszcze sie snuła z mną zanim się odczepiła
kiedys jeszcze raz użyłem tego zwrotu przy zapoznaniu i wiecie co
zresztą mozecie sprawdzic sami i sie przekonac,na niektóre kobiety to dziala,
a czy jak bym miał napisane P.Grzesku np alumn II roku seminarium lub Nicol studentka II roku ,czy to by coś zmieniło ?
Ale wracajmy do tematu panowie w filmowaniu nie ma nic strasznego wyjdzie to wyjdzie nie to nie narazie mnie to wciąga
Zadzwoniłem do paru firm w kraju tak na chybił trafił adresy z internetu
i co tak naprawde to jedna okazała sie życzliwa osoba trochę popytałem przynajmniej wiem na czym stoję
potrzebuje taniej kamery która się nada oczywiscie używana
Nie wiem o co tu chodzi z funkcja wyszukaj na forum ale jest beznadziejna często jestem na forum elektrody i tam wyszukiwarka działa super
A więc tak potrzebuję wszystko używane ale sprawne
kamera jaka narazie nie wiem ?
lampka ?
program tylko podstawowe funkcje bez bajerów ?
komputer posiadam ale bedę go musiał podrasować
Max jaki zamierzam wydac to 4 do 5K
Jesli ktoś ma cos sensownego w super cenie i jest z Łodzi lub okolic dajcie znać

sobota, 2 października 2010, 14:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A więc pasacik98:
Cytuj:
najważniejsza kwestia kasetki dv/karty sd co wybrać lekkość zrzutu SD

To jest pytanie od którego praktycznie powinieneś zacząć. A dokładnie od tego czy będziesz pracował w HD czy SD? Bo jak w SD to sadze że nie warto wykładać kasy na kamere HD. Bo poco kamerka HD która będzie nagrywać w SD. Według mnie lepiej kupić tańsze SD (np. VX2100) a resztę kasy zainwestować w inny sprzęt (np. oświetlenie na kamere i nie tylko, statywy, komputer z oprogramowaniem) i naukę "wykorzystanie sprzętu". Jakość to najłatwiejsza sprawa, wystarcza $$$ i sklep ;) lecz umiejętności wykorzystania sprzętu to inny temat.

Cytuj:
a jaką lampę to tych kamerek polecasz

najlepiej LED, im droższa tym lepsze wykonanie.

Cytuj:
Kurde im więcej się wczytuje tym bardziej się boje tego panasonica bo tam non stop trzeba coś ustawiać bo nie jest taki obraz jak w sony

Czy kupisz panasa czy sony każda z tych kamer będzie miała ustawienia którymi należy pracować podczas filmowania. Bo samo nic się nie zrobi ;)

sobota, 2 października 2010, 15:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona