Teraz jest niedziela, 21 października 2018, 00:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 kamera - osprzęt do 30 tysięcy Proszę o pomoc. 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post kamera - osprzęt do 30 tysięcy Proszę o pomoc.
Witam jestem nowa na tym forum więc proszę o wyrozumiałość . Zajmuje się kamerowaniem wesel od 3 lat teraz mam możliwość uzyskania funduszy dokładnie 30 tysięcy które przeznacze na sprzęt . Pracowałam na SONY VX2100 zrobiłam 17 wesel tą kamerką ale powoli trzeba iść do przodu . Kamera potrzebna przede wszystkim do kręcenia wesel / studniówek w jakości hdv przede wszystkim na auto (uczę się cały czas ale puki co nie chce stracić klienta ) . A więc proszę o ocenę i opinie co mogę zmienić no i co dodać.

Myślę o :

kamera Canon xh-a1s 14 000 zł
2xakumulator BP-950 8000mAh 200 zł

pinnacle studio 14 350 zł
komputer 4 000 zł

Procesor: Intel Core i7-870 QuadCore, 2.93 GHz, QPI 2.5 GT/s Transfer, 8MB cache Turbo Boost 3.6GHz
Pamięć: 8GB DDR3-1333MHz
Płyta Główna: Foxconn H55A Full ATX
Karta Graficzna: nVidia GeForce GTX 470 1280MB DDR5 320bit
Dysk Twardy: 1000 GB SATA-II, NCQ 7200obr/min
Napęd optyczny: Samsung BLU-RAY Combo
Zasilacz: AXP AXP-630P12P 630W
+dodatkowa pamięć przenośna (rezerwowa) 1-2 tb

telewizor 37 cali 2 000 zł

pozostało 9 tysięcy na dodatkowy sprzęt co doradzicie (światła , statyw naramienny , nagrywanie dźwięku pod tą kamerkę )

Z góry ślicznie dziękuje .

Joanna

środa, 20 października 2010, 15:45
Nowy
Nowy

Post Re: kamera - osprzęt do 30 tysięcy Proszę o pomoc.
Witam ponownie .
Może powiem tak mam do dyspozycji 30 tysięcy na cały sprzęt . Ważne dla mnie by kamera miała dobre auto i jeszcze lepiej by można było nagrywać na kartach pamięci . 7 tysięcy odłożyłam na komputer i oprogramowanie . Pozostają 23 tysiące na kamerę + osprzęt . Filmuje przede wszystkim wesela i śluby , studniówki czasami imprezy na wolnym powietrzu .

Ponownie proszę o podpowiedź jak dobrze wydać te pieniądze .

czwartek, 21 października 2010, 15:44
Nowy
Nowy

Widze , że nie uzyskam żadnej pomocy ..
Poszukam na innych forach

Pozdrawiam

wtorek, 26 października 2010, 18:35
Stały bywalec
Stały bywalec

Na to pytanie możesz odpowiedzieć sobie tylko sama, każdy inaczej wydałby te pieniądze. Dlatego nikt nie napisze czego Tobie potrzeba. Przeanalizuj dotychczasowe nagrania i porównaj do materiałów, które ci się podobają. Zastanów się czy do osiągnięcia takich efektów potrzebny ci jest jakiś sprzęt, w przypadku konkretnych przykładów ktoś ci zapewne odpowie. Najpierw musisz wiedzieć co chcesz zrobić, a później jak to zrobić. Nie ma sensu wydawać pieniędzy na sprzęt, który nie jest ci potrzebny.
Możesz kupić mocniejszy komputer, bo to oszczędzi ci czas związany z przeliczaniem. przenośny sprzęt do prezentacji u klienta. Ale jeśli nie musisz wydawać na sprzęt to wydaj na reklamę i promocję, to zakup, który najlepiej się zwraca.

piątek, 29 października 2010, 11:28
Stały bywalec
Stały bywalec

Canon xha1s na auto? Zapomnij. Mam tą kamerę i obrazek jest świetny, w dodatku uchronilem sie przed kartami i matryca CCD, ale obraz tylko przy pełnym manualu. Instrukcje masz PL wiec dasz rade. Ja mialem wczesniej do czynienia z VX200,2100,FX1 a sam kupilem Canona. Jeżeli chcesz nacisnąć tylko jeden przycisk i nagrywać to uciekaj od Canon. To kamera która wymaga troche wiecej od operatora ale odwdzięcza się pięknym obrazem. Zaraz ktoś napisze że w ferworze walki nie masz czasu na ustawie.. ble ble ble! Dla chcącego nic trudnego!

środa, 17 listopada 2010, 11:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]