Teraz jest środa, 24 października 2018, 02:51

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Sony HVR HD1000 na początek. Warto czy nie??? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Sony HVR HD1000 na początek. Warto czy nie???
Witam!
Mam zamiar rozpocząć przygodę z wideofilmowaniem okolicznościowym.
Znalazłem na Allegro kamerę Sony HVR HD1000, używaną oczywiście za około 3500tys. Doradźcie mi proszę czy jest to sprzęt który na początek nadaje się na takie filmowanie czy nie warto sobie głowy zawracać. Wiem że nie ma co porównywać tego sprzętu za kilkanaście tys.
Nie znalazłem również czy nagrywa ona filmy w HD?

środa, 8 grudnia 2010, 00:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Sony HVR HD1000 na początek. Warto czy nie???
na początek to lepiej spróbować szczęścia w jakiejś firmie świadczącej videouslugi.kupisz używaną kamerę i schrzanisz jakiemuś znajomemu jego wielki dzień(bo nikt postronny nie skorzysta z twoich usług nawet za darmo)
kup jakaś kamerę na raty ale nową i zastano w sie ile lat bedziesz ja odpracowywał- o firmie nie pisze bo nie stać cie będzie płacić ZUS za caly rok a pracy będzie na 3 miesiące(większość kamerunow na jakaś stalą prace albo zakład Foto)

środa, 8 grudnia 2010, 00:56
Nowy
Nowy

no dobra to powiem tak.
to jaką kamere doradzacie. ja osobiście chciałbym canona xh-a1, można ją już dostać za jakieś 7500 tys za używkę. ta działalność ma służyć dorobkowo ale bardzo poważnie na ten temat myślę.

środa, 8 grudnia 2010, 01:30
Nowy
Nowy

tez jestem tego zdania. lepiej kupic tanszy sprzet i zarobic nim na cos lepszego. z tym ze ta kamera jest nie do zdobycia bo nie moge jej znalesc na allegro. co do poprzedniego komentarza to ja wiem czym pachnie wlasna dzalalnosc bo prowadzilem przez 3 lata i teraz wole malymi kroczkami. jak juz powiedzialem to nie ma byc zarobkowe tylko dorobkowe. a fakture to nie jest problem wystawic. jesli jeszcze ktos ma jakies propozycje co do kamer to chetnie rozwaze. najchetniej to kamery ktore mozna podpiac pod uchwyt naramienny a nie naramienne.

środa, 8 grudnia 2010, 21:44
Stały bywalec
Stały bywalec

Mam troche inna rade. Kamera do nie dlugopis i kupuje sie ja raz na jakis dluzszy czas.
Uwaga: kamery, ktore mialy kilku wlascicieli na ogol sa mocno przechodzone, albo maja jakies wady - szukaj pierwszej reki.
Skoro masz male doswiadczenie i zapewne na poczatu Twoj portfel zamowien bedzie raczej niezbyt wypchany, poszedlbym droga wynajmu kamery (i osprzetu) na konkretne imprezy. Najem kamer za dobe zaczyna sie juz od 200PLN. W ten sposob mozesz poznac sporo modeli i ich mozliwosci. Zarobia, to kupisz wypasiona, a nie zarobia to nie bedziesz jej/ich potrzebowal i nie zamrozisz kasy.
Ooops - nie wiem gdzie mieszkasz i czy w poblizu masz dostep do wypozyczalni. :)

czwartek, 9 grudnia 2010, 21:28
Nowy
Nowy

no niestety u mnie w miescie nie ma wypozyczalni. nawet gdyby byla to mnie nie ratuje bo sprzet musze miec na codzien zeby sie z nim obyc. jesli nie znajde nic ciekawego taniego to kupie ( tak mysle bynajmniej ) canona xh-a1. mysle ze to dobry wybor. nowe 13 tys. a uzywki jeszcze na gwarancji okolo 7tys. wiec chyba warto

piątek, 10 grudnia 2010, 15:04
Stały bywalec
Stały bywalec

A z jakiego miasta jesteś? Posiadam Canona XH-A1 i 2 szt XH-A1S i chyba zacznę prowadzić również wypożyczalnie.

piątek, 10 grudnia 2010, 15:42
Nowy
Nowy

Elbląg.
A nie chcesz sprzedać jednej?

piątek, 10 grudnia 2010, 17:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]