Teraz jest środa, 17 października 2018, 05:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Zestaw do 12 tyś 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Zestaw do 12 tyś
Witam,
Przymierzam się do kupna kamery. Chciałbym realizować filmy dokumentalne oraz fabularne z przekazem (coś w stylu psychologicznych), z początku krótkometrażowe oczywiście. Na razie kręciłem tylko parodie ale jakoś nie jestem z nich zbyt dumny, przynajmniej z ich wartości merytorycznej. Dysponuję kwotą 9 tysięcy, i z taką kwotę chciałbym kupie kamerę (mogę coś dozbierać tak do 10 tysięcy). Do tego potrzebowałbym oświetlenia i możliwe że mikrofonu zewnętrznego (z takim mikrofonem jeszcze, przyznaje, nie miałem do czynienia). Za całość chciałbym wydać około 12 tysięcy. Kamerę chciałbym kupić najpierw i uczyć się już jej ustawień i ćwiczyć po czym po dozbieraniu kupić oświetlenie i ewentualnie ten mikrofon. Zależy mi, aby kamera miała możliwie dużo ustawień manualnych, co na pewno wpłynęłoby pozytywnie na moją wiedzę. Rozglądałem się na przykład za Sony XHA1 ale w tym momencie już mam mętlik (taką kamerę miał mój znajomy realizujący właśnie takie produkcje). Czy jest coś co moglibyście mi polecić?

Pozdrawiam,
Michał

sobota, 8 stycznia 2011, 14:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]