Teraz jest sobota, 26 maja 2018, 11:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Sony czy Panasonic? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Sony czy Panasonic?
Witam.

Właśnie zamierzam kupić nową kamerę. Dotychczas kręciłem miniDV Canonem MV700 i chciał bym przesiąść się na HD. Kręcenie to jest całkowita amatorka. Jakieś wczasy, imprezy rodzinne, wycieczki itp. Sam montuję filmy w Adobe Premiere Elements 7. Przejrzałem wiele opinii i danych różnych kamer, i nadal jestem głupi, jak na początku :) W chwili obecnej mam dwie "kandydatki" do zwycięstwa:

- Panasonic HDC-SD60
- Sony HDR-CX115

Niestety nie mam pojęcia, która jest lepsza. Możecie poradzić? A może jakaś jeszcze inna w granicach 1500zł? Chodzi mi o dobrą jakość obrazu w dziennym świetle, akceptowalną w gorszym, i późniejszą łatwość montażu (na razie kwestia montażu filmów HD jest dla mnie otwarta. Dopiero jak będę miał kamerę, zacznę szukać jakiegoś workflow, który mi pomoże robić z filmów płyty DVD, z których mój Blu-Ray odtworzy filmy hd).
Nie bez znaczenia jest też dla mnie fakt, że obie te kamery działają na kartach SDHC. Mam też aparat Canona EOS-a, który na nich chodzi, więc nie musiał bym dokupować osobnych kart.

Hmm.. Co w Sony 115 znaczą literki "EB" w symbolu? Z takim symbolem jest w sprzedaży w Euro. Mam nadzieję, że to nie oznacza jakiegoś ograniczenia funkcji?

Pozdrawiam.
Ajgor

czwartek, 3 lutego 2011, 12:37
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Sony czy Panasonic?
hi
panasonic ma optyczny stabilizator czego brakuje w sonym.
wiosna 2010 mialem mozliwosc porownywania 2 panasonikow (amatorskich miniDV) i w nagraniach jest duuza roznica miedzy optycznym a elektronicznym stabilizatorem. przy filmowaniu z malym zoomem roznica zanika ale im wiekszy tym zaczyna sie doceniac optyczna stabilizacje. a na "Jakieś wczasy, imprezy rodzinne, wycieczki itp." raczej bedziesz korzystal z wiekszego zoomu.
nie zeby to przesadzalo o wyborze kamery ale warto o tym wiedziec.

pozdr
viwaldi

czwartek, 3 lutego 2011, 13:51
Bywalec
Bywalec

No i właśnie to są te dylematy. Panasonic ma lepszy stabilizator. Ale Sony robi lepszą jakość w gorszym oświetleniu. Na przykład w domu... Ech i bądź tu mądry :)

czwartek, 3 lutego 2011, 14:49
Nowy
Nowy

tez jestem na kupnie kamerki, i tez sie zastanawiam nad tymi dwoma. porównując obie kamerki to wydaje mi sie ze Panasonic lepiej wypada, nie moge znaleść lub to przeoczyłem z czego kamerki są. znaczy z plastiku czy z innego tworzywa.

piątek, 15 kwietnia 2011, 08:54
Bywalec
Bywalec

Mam już tego Panasonica od jakiegoś czasu. Nie kręciłem dużo, bo pogoda nie sprzyjała, a i czasu mało. Ale jak na razie jestem zadowolony. Jakość świetna. W ciemniejszych pomieszczeniach też nie jest tak źle, jak mówią, pod warunkiem, że WYŁACZYSZ automatykę. Automatyka powoduje niby polepszenie jakości, ale za to spowalnia fps, i robią się smugi. Za to stabilizator to jest potęga. Na prawdę działa. I z tego, co się zorientowałem, Panas ma jedną ważną przewagę - Sony przy szybkiej zmianie ogniskowej (Zoom) głupieje i traci ostrość. W tym Panasonicu tego po prostu nie ma. Ostrość trzyma cały czas.

piątek, 15 kwietnia 2011, 11:45
Nowy
Nowy

ooo dzięki za informacje, mozesz powiedzieć opisać w jakich przypadkach robią sie te smugi, kamerka ma mi służyć do kręcenia dzieci między innymi

piątek, 15 kwietnia 2011, 13:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]