Teraz jest czwartek, 18 października 2018, 18:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Poszukuję kamery w cenie ok 2500 pln ale ... 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Poszukuję kamery w cenie ok 2500 pln ale ...
Witam wszystkich znalazłem sie tutaj z kilku powodów najważniejszy jest ten że wasze forum posiada dział jeśli ktoś poszukuje kamery to ma tu pisać ... bardzo mi się spodobało więc odzywam sie :)

Aktualnie posiadam stara kamerę Panasonic NV-GS 75 ... służy mi wiernie ale powoli niedomaga i chciałbym zmienić ... szukam czegoś o konkretnych parametrach o których napisze na dole. byłbym wdzięczny za pomoc i ewentualne podpowiedzi. jedyne co wiem to ze najlepiej żeby była HD :)

1. kamera będzie głównie używana na powietrzu ... zajmuje się głównie kręceniem motocykli ... i nasuwa sie pytanie czy lepszy dysk czy parta pamięci ... dysk ma dużo ruchomych części i ewentualny upadek kamery mógłby skutkować poważniejszą awaria itp. I obrazu pytanie ... na takiej 16GB karcie ile filmu HD można zapisać ... widziałem też hybrydy HDD/SD co o nich sądzicie.

2. zdarza mi się kręcić przy małym świetle było by fajnie gdyby sobie z tym radziła przyzwoicie.

3. opcja nadrywania z większą ilością klatek na sekundę ... nie zależy mi bardzo ale gdyby była taka opcja to bym był zadowolony bardzo.

4. optyczny stabilizator obrazu.

5. wielkość nie ma znaczenia ... mam dużą dłoń wiec jak będzie trochę większa to nawet byłoby dobrze ;)

cena ... około 2500-3000

pozdrawiam

poniedziałek, 28 lutego 2011, 17:31
Nowy
Nowy

Post Re: Poszukuję kamery w cenie ok 2500 pln ale ...
małe odświeżenie tematu ... znajomy mi powiedział żebym dołożył i kupił coś takiego ... jakieś opinie??

http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/Produkty/Kamery/Kamery+cyfrowe+HD/HDC-TM700/overview/4853747/index.html

środa, 2 marca 2011, 17:06
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

1. Tylko karta / wbudowany flash / combo flash + karta
2. Przyzwoicie
3. Nagrywa 50p i posiada progresywne przetworniki 3xCMOS więc do "typowych" spowolnień się nada
4. Jest i to bardzo dobry.
5. Raczej mała jest ale widziałem jeszcze mniejsze :-)
Znajomy dobrze radzi z małym jeśli: Jeśli uda ci się ją jeszcze kupić.
Obecnie seria 700 Panasonica zastępowana jest przez 900 w których oprócz znacznie wyższej ceny zastosowano tylko / aż zmiany kosmetyczne.
Imho model SDT750 jest bardziej opłacalnym zakupem - póki jest do dostania. Jest to de-fakto to samo co TM700, bez wbudowanej pamięci, ale za to 3D (w komplecie) i ok ~500zł tańszy od TM700.
Sam jestem świeżo upieczonym posiadaczem tego modelu (SDT750). Zaoszczędzone pieniądze zainwestujesz np. w kartę SD 32GB Class 10 ~200zł, dodatkową baterię (powiedzmy zamiennik) to i na futerał ci nawet zostanie :-)
W dodatku otrzymujesz opcję kręcenia w 3D (nie miało to dla mnie znaczenia) i na starcie masz lepiej wyposażony zestaw niż TM700 za tą samą kasę (~4000zł).
Koszt samej kamery SDT750 to ~3400zł.

Pozdrawiam

czwartek, 3 marca 2011, 02:21
Nowy
Nowy

Byłem w media markt no i koleś mi wrzucił do głowy jeszcze dwa modele ... wiec teraz juz sa 3 na horyzoncie .... nie chce źle wybrać bo dla mnie to hmmm nie mało pieniędzy a chce być zadowolony jakby ktoś mogłby powiedziec cos o tych modelach i wybrać najlepszą

http://www.ceneo.pl/8891389

http://www.ceneo.pl/4773776s

http://www.ceneo.pl/6305745

sobota, 5 marca 2011, 10:07
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

JVC = nie, SDT750 vs CX550 w sieci jest trochę porównań TM700 (to samo) vs CX550.
Jeśli pominiemy obsługę samej kamery - nie miałem w ręce CXa - wybrałem Panasa dlatego, że:
- ma 3 przetworni vs 1 (Sony)
- natywny 50p
- lepszy obrazek dorównujący dla wprawnego użytkownika z kamerami za 15-20tys
- b.dobre osiągi w słabym świetle (w tej klasie kamer)
- pierścień regulacji
Oczywiście są i minusy:
- kiepska obsługa w tybie ręcznym - porównanie mam z HV20 i XH-A1 Canona - (mało przycisków, dużo "stukania" w ekran dotykowy) - z czasem pewnie idzie opanować ale póki co mnie to "razi"
- "brak wizjerka" - mimo, że on jest to ja na nim "nic nie widzę" (a wzroku nie mam słabego)
- brak trybu z preselekcją przysłony - najbardziej mnie to zabolało :-(
- brak natywnego 25p
To na szybkiego tyle. To są moje prywatne odczucia z którymi niekoniecznie każdy się zgodzi.

sobota, 5 marca 2011, 15:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]