Teraz jest czwartek, 18 października 2018, 11:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Jaka i za ile dla małej agencji reklamowej? Plus dodatki 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jaka i za ile dla małej agencji reklamowej? Plus dodatki
Potrzebuję kamery dla małej firmy, będzie używana do takich rzeczy:
- nagrywanie newsów (montaż na komputerze) wrzucanych na strony www - newsy złożone z nagrań konferencji i setek różnych osób do kamery oraz nagrywanie programów do czegoś na kształt telewizji internetowej (niekoniecznie live, z dostawianym światłem w małym studiu zrobionym w biurze)
- nagrywanie filmów promocyjnych, zarówno na dworze jak i w biurach (filmy różnego typu np. prezentacja ogrodów, prezentacja hali firmy, nagrania pracowników w biurze, nagrane setki-wywiady na siedząco w biurze jak i na luzie na stojąco na dworze - a więc dość uniwersalne zastosowanie)
- muszę jakoś rozwiązać problem ze światłem - dobrze, aby kamera miała dobre własne światło lub trzeba by kupić jakieś dodatkowe dobre światło na stojaku na prąd.
- kamera powinna mieć wejście na słuchawki dla operatora i wejście na jakiś dobry mikrofon
- wolałbym aby kamera nagrywała na coś co można łatwo zgrywać na komputer - proszę przy okazji o info, czy lepiej więc myśleć o kamerze na kasety (czy tego się jeszcze używa?) plus "szarotka-czytaczka taśm" czy lepiej jakieś karty pamięci (wówczas pewnie muszę kupić jakiś czytnik usb?).
- dobrze, aby kamera wytrzymywała nagrywanie w zimie na dworze np. pół godziny na mrozie, podobnie w czasie upałów
- kamera powinna mieć możliwość osadzenia jej na statyw lub kran na wypadek potrzeby nagrań tego typu (i oby były dostępne statywy pod taką kamerę)
- dobrze, jakby można było kupić jakiś pokrowiec przeciwdeszczowy do tej kamery

Kamera powinna mieć możliwość pracy przez parę godzin (najlepiej 5-6) - więc albo dobry akumulator, albo wtyczka do prądu. Ważne by sprzęt nie dał się łatwo rozwalić, urwać coś przypadkiem itp, chciałbym ten zakup eksploatować dłużej tak do 2 lat, potem kupię coś lepszego. Kamery używałby operator z TV mający doświadczenie z kamerami telewizyjnymi, ale też chciałbym aby kamera była na tyle intuicyjna, bym i ja mógł się nauczyć nią filmować (nie mam dośw. z kamerami). Filmy będą używane głównie w internecie ale z przyczyn marketingowych wolałbym aby była to jakość HD.
Filmy będą montowane na komputerze i zamieszczane na www lub wgrywane na DVD.
Większego znaczenia nie ma wielkość kamery, ważne by była nowa i abym dostał FVAT.
Jak sądzicie, na jaki wydatek się nastawiać? Jak pewnie widać po moich postach, nie znam się na kamerach, więc proszę o pomoc. Przy okazji, ile może kosztować mnie komputer stacjonarny z dużą mocą obliczeniową i dobrym programem do montażu? Rozważam Adobe Premiere Pro, bo na tym umiem robić newsy, czy to dobry pomysł (znam opinie, że Aivd bardziej profesjonalny itp.)?

Miałem nie podawać kwoty dla poznania realnych propozycji, ale uprzedzę, że na kamerę mogę wydać do 10 tys. zł - czy to realne i czy możliwe, aby wydać trochę mniej? Nie stać mnie na razie na profesjonalne kamery HD jakie używają w TVP i TVN a i takich nie potrzebuję - zgodnie z opisem po co mi kamera. Mogę zrezygnować z niektórych opcji kamery, jeśli podana cena jest nierealna.

czwartek, 9 czerwca 2011, 18:11
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Jaka i za ile dla małej agencji reklamowej? Plus dodatki
Najlepiej doradzi ci Twój operator.
Wg mnie kamera to wydatek min. 12,5 - 14tys. plus osprzęt. Modele opisane na forum.
Komputer na i7 2600K z oprogramowaniem od 8 tys. w górę. (samo premiere) Może nie będzie to gigant transferu danych, ale dobry fundament do dalszych inwestycji.

piątek, 10 czerwca 2011, 01:35
Nowy
Nowy

Czy możecie polecić mi jednak coś nieco tańszego, tak abym zamknął się w kwocie powiedzmy 10-11 tys. z kamerą, światłem i jakimś futerałem/walizką na kamerę?

poniedziałek, 13 czerwca 2011, 16:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Myślę, że w tej kwocie dobrą propozycją jest Canon XA10 Kamerka do kupienia za kwotę poniżej 10.000 pln brutto.

----------------------------------------
http://www.vimeo.com/22878122
2 x Xeon E5520 / ASUS Z8PE-D18/ 24GB DDR3 ECC-R Kingston / nVidia GTX 580 / BD-R LG / SSD OCZ 240GB RevoDrivex2 PCI-E / Areca Raid 512MB cache - 4 TB HDD SATA III / Win 7 PRO 64bit / BEQUIET DARKPOWER PRO P8-1000W / Adobe CS5 Production Premium / Edius 6.02 / Canon XF300 / Panasonic HS700.

poniedziałek, 13 czerwca 2011, 16:23
Nowy
Nowy

Rzeczywiście bardzo mała. Obejrzałem filmiki promocyjne na youtube i tak się zastanawiam... kamera ma np. opcję dotykowego ekraniku gdzie zaznacza się opcje itp. - pytanie więc czy nie jest to typowo gadżetowy sprzęt, który po roku jeśli się nie rozpadnie, to czy nie wygeneruje kosztów napraw różnych elementów. Ale jeszcze sobie o niej poczytam.
Co mnie denerwuje... w Polsce cena od 7200, tymczasem w USA za 2 tys.USD (5700 PLN). Niestety potrzebuję polską fakturę więc sobie nie sprowadzę w tej cenie.
Czy polecicie coś jeszcze?

poniedziałek, 13 czerwca 2011, 18:50
Nowy
Nowy

Jeszcze jedno. Czy jest sens inwestowania w nieco starszy, używany sprzęt jak to:
http://tablica.pl/oferta/sony-nxcam-hxr ... ml#contact

czy lepiej coś słabszego, ale nowego? Nie mam urządzeń do odczytu kaset HDV, więc wolałbym kamerę z dyskiem wew./kartą pamięci. Czy kamerę nagrywającą na HDV można zgrywać na komputer bez dodatkowych urzadzeń? Czy konieczne są wówczas tylko te najdroższe programy typu vegas?

piątek, 24 czerwca 2011, 02:28
Nowy
Nowy

prezu napisał(a):
Jeszcze jedno. Czy jest sens inwestowania w nieco starszy, używany sprzęt jak to:
http://tablica.pl/oferta/sony-nxcam-hxr ... ml#contact

prezu,
sprzęt nie jest aż tak stary :)
Kamera była używana przez rok i 3 miesiące
Dysk 128gb można do niej dokupić (wydatek 3-4 tys. zł)
W tej chwili do kamery dokładam karty 2x16gb i 8gb
Jedna karta 16gb pozwala na zapis materiału do 93min w najlepszej jakości :)
W gniazdach możesz umieścić 2 karty, czyli 2x16gb= 3h materiału :)
Baterie trzymają długo, jednak niesamowitą wygodą do długich nagrań studyjnych jest możliwość podłączenia kamery bezpośrednio do gniazdka (przez ładowarkę i ,,baterię na kablu") :) Dodam tylko że kamera nie była katowana w ten sposób.
Jeśli ktoś ma jakieś pytania, chce zobaczyć więcej zdjęć lub nawet przetestować kamerę osobiście, proszę pisać :)

Cena do negocjacji ;)

piątek, 24 czerwca 2011, 09:08
Nowy
Nowy

W przedziale 5-10 tys można coś spokojnie poskładać. Tak naprawdę to ważniejsze będą umiejętności i pomysł na realizacje tego typu produkcji. Jak mawia mój znajomy z warszawskiej agencji reklamowej - najtrudniejsze jest pierwsze 5 tysięcy godzin filmowania i montażu a potem to już luzik ;D

Jak wiesz co jak użyć to można zrobić nagranie zestawem za 2 tysiące:

https://www...

środa, 23 lipca 2014, 11:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie lepiej lustrznke ?

środa, 23 lipca 2014, 14:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]