Teraz jest sobota, 26 maja 2018, 11:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Canon HV30 - sprzedawac czy nie ? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Canon HV30 - sprzedawac czy nie ?
Witam.Zastanawiam sie czy jest sens sprzedawac kamere Canon HV30 ktora mam od 2,5 roku a byla uzyta doslownie kilkanascie razy i to wylacznie dla prywatnych potrzeb ( rodzinne spotkania ).Stan jej jest idealny dlatego mi troche szkoda a z drugiej strony lezy w futerale i tylko sie starzeje.Myslalem ze bedzie mi sie chcialo obrabiac nagrane materialy ale jednak lenistwo wygralo.
Czy jak ja sprzedam ale po jakims czasie stwierdze ze jednak przyda mi sie kamera to kupie jakas podobnej klasy ?Jesli tak to ktora kamera jest teraz jej "odpowiednikiem" ? Niekoniecznie minidv moze byc inny sposob zapisu.
Ile moge dostac za hv30 ? Kupilem ja w sieci euroagd.
Z gory dzieki za sugestie.

poniedziałek, 13 czerwca 2011, 10:05
Nowy
Nowy

Post Re: Canon HV30 - sprzedawac czy nie ?
Witaj,

Gdybyś się kiedyś zdecydował sprzedać to daj znać.
To co prawda standard HDV a nie AVCHD i rozdzielczość trochę mniejsza wiec za jakiś czas już zacznie być archaiczna ale zawsze to duużo lepiej niż SD. Ja tam kasetki mogę przeżyć choć karta jest znacznie wygodniejsza. No ale coś za coś. Jeśli cena będzie dobra a ty zapragniesz kupić coś innego to proszę o kontakt

środa, 13 lipca 2011, 12:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Canon HV30 - sprzedawac czy nie ?
padziolo napisał(a):
To co prawda standard HDV a nie AVCHD i rozdzielczość trochę mniejsza wiec za jakiś czas już zacznie być archaiczna ale zawsze to duużo lepiej niż SD. J

Pozwolę sobie na maleńkie wtrącenie.
W pionie rozdzielczość jest ta sama 1080 pixeli, a w poziomie HDV ma 1440 pixeli prostokątnych a AVCHD tzw. FULL HD 1920 pixeli kwadratowych. Różnicy wizualnej w rozdzielczości nie ma żadnej chyba że ktoś oglądałby ekran przez lupę :D
Jest za to znacząca różnica w komforcie montażu na korzyść HDV szczególnie przy wielu ścieżkach video i po nałożeniu filtrów.

środa, 13 lipca 2011, 13:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]