Teraz jest niedziela, 21 października 2018, 14:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Kamera czy lustrzanka cyfrowa? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera czy lustrzanka cyfrowa?
Witajcie. Od razu przejdę do konkretów.

W ciągu najbliższych czterech tygodni przymierzam się do zakupu kamery. Budżet jaki posiadam to 5 tys zł.

Miałem upatrzony już wcześniej model i byłem praktycznie zdecydowany na zakupu kamery, ale przez głowę przewinęła się inna myśl. Lustrzanka cyfrowa z opcją nagrywania filmów Full HD. Ciężko było mi znaleźć odpowiednią kamerę, która byłaby w stanie mnie zadowolić. Sony HDR-CX560VE i Sony HDR-CX130 to dwa modele, które rozpatruje.

W przyszłości chciałbym dokupić także lustrzankę cyfrową. Suma do sumy i robią się z tego spore koszta. Do tego mam dwa urządzenia do dźwigania. Dużo podróżuje, chodzę po górach i innych miejscach gdzie nie ma cywilizacji. Liczy się miejsce i waga.

Nikon d7000 i Nikon d5100 to moi faworyci. Jakością nagrywanego obrazu biją wymienione przeze mnie kamery. Pod trym względem oferują mi to czego właśnie szukałem. Zastanawiam się jednak, czy jest sens pchania się w takie urządzenie. Jak wygląda sprawa stabilizacji obrazu. Jak jest z autofocusem? Nie ma nic wkurzającego, kiedy cały materiał wideo skacze jak szalony.

Kolejnym plusem dla lustrzanki cyfrowej jest to, że mogę robić zdjęcia na których mi także zależy. Następny argument na tak, to jedno urządzenie i możliwość wymiany szkieł.

Czy może mi ktoś z forumowiczów powiedzieć, co lepiej opłaca się kupić kamerę, czy lustrzankę cyfrową?

czwartek, 23 czerwca 2011, 19:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Kamera czy lustrzanka cyfrowa?
Gość Niedzielny napisał(a):
Czy może mi ktoś z forumowiczów powiedzieć, co lepiej opłaca się kupić kamerę, czy lustrzankę cyfrową?

Odpowiem ci jeśli ty odpowiesz na moje pytanie, chcę pierwszy raz jechać w góry (nigdy w górach nie byłem), jechać w Góry Świętokrzyskie czy w Tatry? Podobno w Tatrach po wejściu na Rysy są super widoki a ja jeszcze nigdy gór nie widziałem. Co radzisz?

czwartek, 23 czerwca 2011, 22:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A ja na to odpowiem Ci przewrotnie ; Do odważnych świat należy ... Jedź w Tatry :)

Do autora wątku.
Nie napisałeś do jakich to celów sprzęt.. Po opisie wynika że do amatorki - rodzinka wyjazdy i te tematy . Skusił bym się na lustrzankę. Jak coś Ci nie wyjdzie głowy nie urwą. Może Panaś GH2 albo jakiś Soniacz A55 . Dlaczego ? Bo mają działający w trakcie filmowania autofokus .
Do pracy to raczej Canon 5dMk2 czy 7D lub 550D. Mam 5DMk2 i powiem że na początku trzeba dużo samozaparcia aby używać do filmu. Nagrodą jest obrazek nie osiągalny dla kamer.

czwartek, 23 czerwca 2011, 23:39
Nowy
Nowy

Dzięki za odpowiedź. Oczywiście sprzęt do celów amatorskich. Czyste hobby. Za pomocą tego sprzętu chciałbym robić filmy z moich podróży po różnych krajach. Szkocja, Islandia itd. Zwykłe pamiątki z wyjazdów. Chce mieć materiał w dobrej jakości tak samo jak zdjęcia.

Tatr nie lubię za dużo ludzi :)

czwartek, 23 czerwca 2011, 23:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W takim układzie nie zastanawiałbym się nawet chwili. Po co dźwigać 2 sprzęty jak można jednym ? Zwróć uwagę na modele które mają autofokus i stabilizację obrazu. Sprawdź organoleptycznie który lepszy :) Czasami warto wydać parę groszy więcej. Tak jak pisałem wyżej dobre opinie słyszałem o tych modelach ale ich NIE ZNAM. Musisz sam potestować i zdecydować.
Dobrego wyboru :)

piątek, 24 czerwca 2011, 02:20
Moderator
Moderator

Jako ktoś pracujący z filmem i kamerami powiem tak:
- zdecydowanie aparat foto... :oops:
Za kwotę jaką przeznaczasz nie kupisz dobrej kamery HD, za to kupisz dobry aparat foto potrafiący naprawdę dobrze filmować, a możliwości, jakie daje wymienność obiektywów, wielkość matrycy, funkcje zawarte w sprzęcie, czy chociażby praktyczność mobilna, przemawiają pod każdym względem za aparatem.
Do tego odchodzi konieczność zakupu sprzętu (kamera i kiedyś aparat).
Jest naprawdę bardzo wiele ujęć video pochodzących z najnowszych aparatów, jakich nie nakręci średniej, a nawet wysokiej klasy kamera.
Pojęcie bokeh większości kamerom jest wręcz obcy.

piątek, 24 czerwca 2011, 06:29
Nowy
Nowy

U mnie przygodę z górami zapoczątkowały Bieszczady. Prawdopodobnie dlatego, że były najbliżej. W Tatrach przez długi czas odstraszały mnie pogłoski o tłumach Warszawiaków. :P No ale potem zdarzyły mi się wakacje ze znajomymi z Łodzi zakończone wiekopomnym odkryciem, że powyżej Morskiego Oka są już tylko kozy i widoki. :P No a lustrzanki sony mogą być dobrą alternatywą dla kamery, czemu nie. Szczególnie jak chcesz robić krajobrazy.

kolejne wpisy z linkami do sklepu spowodują usunięcie użytkownika.
Moderator

środa, 4 kwietnia 2012, 13:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przegrzewająca się matryca w Sony SLT-A33 i SLT-A55 skraca czas filmowania? - klik - życzę powodzenia z Sony :wink: Jak jest z innymi modelami to nie wiem. Przed zakupem aparatu proszę sprawdzić "manualne" możliwości aparatu w trakcie nagrywania filmów !!! Są egzemplarze gdzie czas/przysłona działają tylko automatycznie a nie jest to zbyt pożądany efekt. Co do wspomnianych Nikonów mogę tylko opierać się na informacji z internetu:
Nikon D7000 parametry zapisu Video:
1920 x 1080/24 kl/s
1280 x 720/30 kl./s
1280 x 720/25 kl./s
1280 x 720/24 kl./s
640 x 424/24 kl./s
D5100
1920 x 1080 do 30 kl/s
1280 x 720 do 30 kl./s
640 x 424
Jeżeli faktycznie tak jest to NIKON w tym wydaniu jest nieporozumieniem.

czwartek, 5 kwietnia 2012, 09:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A ja uważam że do takich zastosowań lepsza będzie kamera np. wymieniona Sony HDR-CX560VE, jej atuty to bardzo dobra stabilizacja obrazu, bardzo dobrze działający autofokus, małe wymiary i możliwość filmowania w trybie 1920x1080 50p.

czwartek, 5 kwietnia 2012, 10:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ja mam znajomego i do takich zastosowan tez uzywa kamery ale powod ma inny, po prostu jak musi szybko zaczac filmowac to klika i leci automat, jakas zwierzyne czy cos co moze mu latwo umknac zaczyna to potrzebuje 3 sekundy zeby zaczac rejestrowac ale nie wiem jak to sie ma do tego przypadku

czwartek, 5 kwietnia 2012, 11:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No właśnie, a jak się już sfilmuje taką zwierzynę, to można zrobić bardzo ładne płynne zwolnione tempo z 50 pełnych klatek na sekundę bez przeplotu w full HD :wink:

czwartek, 5 kwietnia 2012, 12:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A może kręci ślimaki ? Wtedy spowolnienie jest mega :wink: Wesołych - pozdrawiam.

sobota, 7 kwietnia 2012, 18:24
Moderator
Moderator

Tylko, że ślimak to nie zwierzę, a ryba (...)
Wesołych Świąt

sobota, 7 kwietnia 2012, 19:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wesołych Świąt :wink:

sobota, 7 kwietnia 2012, 20:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Montażysta Darek A. napisał(a):
Tylko, że ślimak to nie zwierzę, a ryba (...)
Wesołych Świąt

I to srodladowa ... Milych Swiat w rodzinnym gronie.

sobota, 7 kwietnia 2012, 21:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]