Teraz jest sobota, 26 maja 2018, 04:40

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Sony NEX-VG10 vs Canon 5D Mark II -co lepsze do filmowania? 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Sony NEX-VG10 vs Canon 5D Mark II -co lepsze do filmowania?
Witam,
Bez zbędnego rozpisywania się w temacie zapytam jaka jest Wasza opinia ...co lepiej wybrać ?
Sony Nex-VG10
Canon 5D Mark II
W w/w propozycjach jest w zasadzie tak samo dużo zalet i wad,ale ciekawią mnie Wasze opinie.
Pozdrówka.

środa, 24 sierpnia 2011, 01:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Sony NEX-VG10 vs Canon 5D Mark II -co lepsze do filmowania?
Nex 10 to zabawka moim zdaniem. Aparat Nex5 wsadzono w budowe kamery i powstał Nex 10 :) Może ergonomia lepsza ale jakość obrazka - nie ma żadnego porównania do 5dMk2. Jednak zestaw 5d będzie o wiele droższy.

środa, 24 sierpnia 2011, 13:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z tych dwóch urządzeń brał bym Panasonic GH2 :wink:

środa, 24 sierpnia 2011, 22:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mstmst napisał(a):
Z tych dwóch urządzeń brał bym Panasonic GH2 :wink:

Tak przy okazji spytam ... Przy jakim maksymalnym iso można filmować Panasiem GH2 , tak aby szumy matrycy były w pełni akceptowalne ?

środa, 24 sierpnia 2011, 23:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W GH1 1250, GH2 3200. Przy obiektywie 20/1.7 jeszcze nie przekroczyłem 800 ISO. Trzeba zaznaczyć, że Gh1 nagrywa 1080p@25p (lub 25psf w zależności od ustawień hacka) a GH2 1080i@50i. GH2 ma 24p. Możliwe, że niedługo pojawi sie hack 1080p@50p

czwartek, 25 sierpnia 2011, 01:21
Stały bywalec
Stały bywalec

Mafox_ napisał(a):
Witam,
Bez zbędnego rozpisywania się w temacie zapytam jaka jest Wasza opinia ...co lepiej wybrać ?
Sony Nex-VG10
Canon 5D Mark II
W w/w propozycjach jest w zasadzie tak samo dużo zalet i wad,ale ciekawią mnie Wasze opinie.
Pozdrówka.

Może sprecyzuj co Chcesz "filmować"?

czwartek, 25 sierpnia 2011, 15:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

@mstmst
Jaką przejsciówkę na obiektywy Canona stosujesz? I jak ogólnie wychodzi takie filmowanie z obcymi obiektywami? :)

czwartek, 25 sierpnia 2011, 16:21
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Cytuj:
Sony NEX-VG10 vs Canon 5D Mark II -co lepsze do filmowania

Ja odpowiem może w ten sposób -żadnego dlaczego ?
Odpowiedz jest prosta : nowy 5d mark3 tuż za rogiem a jeszcze szybciej nowsza wersja VG20 .Wiec może warto się wstrzymać tych parę miechów .VG20 obiecują inna matryce i wiele poprawek w stosunku do niewypału jakim z pewnością jest VG10.

Do mstmst
Cytuj:
Możliwe, że niedługo pojawi sie hack 1080p@50p

Było by pozamiatane gdyby się im udał ten hack .GH2 trochę kuleje w pal wiec bardzo przydał by się 1080p 50p .Tylko żeby to było stabilne .Trzymam kciuki.
Może znasz jakieś stronki z surowymi samplami najbardziej mnie interesują szumy od iso 800 wzwyż .Z vimeo i youtube ciężko coś konkretnie wywnioskować .

czwartek, 25 sierpnia 2011, 18:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

z konkurecyjnego forum: Nowy firmware do GH1 - 5D mark II pobity
link do dyskusji :http://videodslr.pl/nowy-firmware-do-gh1-5d-mark-ii-pobity-t401.html
jezeli to prawda to padam na kolana przed panasem... http://vimeo.com/12472000

czwartek, 25 sierpnia 2011, 23:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wszystko zależy od tego co chcesz robić osobiście posiadam nexa i wcale nie jest to zła kamera ale nie jest ona dla przeciętniaka myślącego, że będzie filmować na ustawieniach automatycznych, o tym należy całkowicie zapomnieć ta kamera wymaga ustawień manualnych. Natomiast co do Canona EOS 5D mark II mój kolega zawodowy fotogram nieraz podrzuca mi materiał nagrany canonem do montażu i powiem jedno kompletne dno w kiepskim oświetleniu ostrość szaleje kolory wcale nie są jakieś rewelacyjne aparat daje czerwonawy odcień. Być może on coś źle ustawia do nagrywania albo jedzie na automacie natomiast fotki są świetne. Zawsze wychodziłem z założenia, że to co ma robić wszystko jest do niczego. Dlatego do pracy reporterskiej jak i rejestrowania koncertów nikt poważny nie używa aparatów. Wystarczy popatrzeć na relacje telewizyjne gdyby aparaty były takie świetne to po jakie licho wydawać kupę kasy na bezużyteczne kamery jakoś żadna TV nie przechodzi na aparaty nawet te najlepsze z powodu ich ograniczeń i problemów jakie sprawiają.

Ostatnio edytowano piątek, 26 sierpnia 2011, 12:39 przez Bogdanst, łącznie edytowano 1 raz

piątek, 26 sierpnia 2011, 08:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mytomek napisał(a):
Może znasz jakieś stronki z surowymi samplami najbardziej mnie interesują szumy od iso 800 wzwyż .Z vimeo i youtube ciężko coś konkretnie wywnioskować .

Daj mi trochę czasu a sam coś ci wrzucę i ocenisz. Dla osłody z gh1 http://chomikuj.pl/fransua Stron nie znam niestety.

Pinto napisał(a):
@mstmst
Jaką przejsciówkę na obiektywy Canona stosujesz? I jak ogólnie wychodzi takie filmowanie z obcymi obiektywami? :)

Adapter dokładnie taki KLIK 50-ka jest super jeżeli chodzi o jakość. Ostrzenie manualne ale w kościele czy na sali na przebitki starczy. Jednak podstawa to naleśnik Panasonica 20/f1,7. Może nie za szeroki ale starczy. Możliwe, że niedługo kupię szkło Olympusa 12/f2 i on zamknie mi szklarnię. Z HMC GH2 dobrze by pasował.

piątek, 26 sierpnia 2011, 09:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mytomek napisał(a):
.GH2 trochę kuleje w pal .

Mógłbyś nieco rozwinąć ten temat ?

piątek, 26 sierpnia 2011, 12:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bogdanst napisał(a):
Natomiast co do Canona EOS 5D mark II mój kolega zawodowy fotogram nieraz podrzuca mi materiał nagrany canonem do montażu i powiem jedno kompletne dno w kiepskim oświetleniu ostrość szaleje kolory wcale nie są jakieś rewelacyjne aparat przeczernienia. .

Widać że kolega fotograf a nie filmowiec... Ostrość szaleje - 5d trzeba pracować na pełnym manualu. Kolega poprostu nie potrafi wykorzystać sprzętu. Przeczernia i kolory nie takie ??? :D A Picture Profile od czego jest ?
Generalnie im lepszy sprzęt tym trudniejsza obsługa i tym łatwiej skopać robotę.

piątek, 26 sierpnia 2011, 12:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

MMirek napisał(a):
mytomek napisał(a):
.GH2 trochę kuleje w pal .

Mógłbyś nieco rozwinąć ten temat ?

GH2 nic nie kuleje. Nagrywa w typowym 50i czyli co poniektórym się to nie podoba, że nie nagrywa w 25p ale mam najnowsze info

Regarding the Panasonic Lumix GH2 Firmware Hacking: A firmware update may be coming for the GH2 to add support for 25p, and additional improvements in video abilities. If there are features you want adding, contact Panasonic and let them know. They are aware of the work the "hackers" are doing and are impressed with their work, but that they (Panasonic) need to test everything / confirm there are no problems before rolling out updates. He also said that the GH3 is not due imminently, as the GH2 is still extremely popular, but that there is a high end GF series camera in the works.

Czyli najnowszy firmware doda 25p i wszyscy będą szczęśliwi :D
i jeszcze z EOSHD
http://www.personal-view.com/talks/disc ... gf2-coming
Bitrate w GH2 stoi na wysokim poziomie i z testów przeprowadzonych właśnie na EOS HD GH2 bije Canona 60D. Hack zostanie dla tych co lubią wyzwania.

piątek, 26 sierpnia 2011, 13:39
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

mytomek napisał(a):
.
Cytuj:
GH2 trochę kuleje w pal

Chodzi mi że cały hack kreci się wokół NTSC przeróżne ustawienia bitrate to jest to co PALowcy mogą pozazdrościć. Za dużo mi się marzy, ale jakby 50p i 25p dodali z wysokim bitrate powyżej 30 to by była bajka (marzenia).Myślę że następca GH2 będzie to wszystko mieć.
mstmst czy jest opcja wrzucenia tych sampli na cokolwiek innego tylko nie chomik, proszę .Zastanawia mnie jak z tym iso jakby chciał to porównać do kamery tzn Gain db. Iso w aparacie 800 jakim odpowiednikiem było by podbicie w kamerze (GAIN) ? Oczywiście zakładając że obiektywy są taj samej jasności .

piątek, 26 sierpnia 2011, 17:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona