Teraz jest czwartek, 24 maja 2018, 12:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Kamera do portalu internetowego. 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera do portalu internetowego.
Witam

Chciałbym żebyście mi pomogliw doborze kamery która jest mi potrzebna do portalu internetowego.

Kamera musi posiadać stopke na dodatkowe akcesoria jak np zewnętrzny mikrofon oraz wejście na ten mikrofon. Do tego optyczną stabilizacje obrazu. MOgła by również mieć dysk twardy.

Przeglądałem internet i spodobała mi sie pewna kamera tyle że nie jest już produkowana - JVC GZ-HD7 .

http://www.jvc.pl/site/pl_pl/hd-everio/hd7.html

Ta kamera byłaby dla mnie idealna.

Prosiłbym o pomoc w doborze kamery. Będzie to moja pierwsza kamera więc do końca sie nie znam. Doradżcie mi :)
pozdrawiam

poniedziałek, 3 października 2011, 13:45
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: Kamera do portalu internetowego.
Jak chcesz popełnić samobójstwo to kup tą kamerę ;) miałem ją kilka lat temu to był najgorszy sprzęt jaki kupiłem naprawdę nie polecam. Obraz fatalny jedyny plus tej kamery to bardzo dobry dźwięk i to wszystko.

poniedziałek, 3 października 2011, 17:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Szukaj czegos z Panasonica, maja naprawde przyzwoite kamerki. Kumpel ma TM700 czy cos podobnego, bylem zaskoczony jakoscia obrazu (pozytwnie oczywiscie)

poniedziałek, 3 października 2011, 22:45
Nowy
Nowy

a co sądzicie o tych kamerach sony ?

http://www.euro.com.pl/kamery/sony-hdr- ... bhtml#opis

http://www.matrixmedia.pl/go/_info/?id=3711

pozdrawaimi czekam na opinie

wtorek, 4 października 2011, 12:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

obie kamerki sony są ok ale musisz napisać w jakich warunkach mają być nagrywane filmy. Do każdej z tych kamerek musisz dokupić mikrofony zewnętrzne, statywy czy tez oświetlenie dlatego może się okazać, że również aparat z funkcją nagrywania filmów da sobie rade. Ponadto mam pytanie na czym będziesz montować filmy bo pliki AVCHD są dość wymagające od sprzętu.

wtorek, 4 października 2011, 15:27
Nowy
Nowy

Ma to być kamera uniwersalna, oczywiście możecie również polecić dobru mikrofon i lampe :)

wtorek, 4 października 2011, 15:31
Nowy
Nowy

A co do montowania, to nie mam jeszcze programu. Napewno będę je chciał na youtube itd wrzucać.

wtorek, 4 października 2011, 15:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

czyli w obecnym momencie nic nie wiesz wiec kup sobie najnowszy aparat sony NEX 5 do tego oświetlenie diodowe i mikrofon bezprzewodowy od sony i masz sprzęt do robienia filmików do neta .

wtorek, 4 października 2011, 15:58
Nowy
Nowy

szukam kamery a nie aparatu. Generalnie mam czym kręcić filmy bo posiadam nikona d90 kótr kręci filmy hd. Ale jednak szukam kamery tak abym mógł podpiać do niej mikrofon i lampe.

wtorek, 4 października 2011, 16:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

więc polecam Panasonic HDC-SD900, Canon LEGRIA HF G10, sony XR500V lub sony HXR-MC50E one Wszyskie zapisują w plikach AVCHD więc do tego dolicz jakieś oprogramowanie może być nawet AVID STUDIO lub cos taniego z corela lub od sony.

wtorek, 4 października 2011, 16:37
Nowy
Nowy

Hej,

nie chcę już zakładać nowego tematu, więc pozwólcie, że podłączę się pod ten.

Potrzebuję porady do co wyboru kamery/aparatu z opcją video, który pozwoli mi na nagrywanie testów aut, które potem będę umieszczał na youtube lub vimeo.

Potrzebuję takiej jakości (mniej więcej) filmu po obróbce: http://www.youtube.com/watch?v=x_DWfMyD ... ture=feedu

zapewne inne obiektywy do kręcenia ujęć z zewnątrz a inne z deski rozdzielczej ze względu na jasność, odległość itp.(swoją drogą istnieją stopki, które pozwolą na takie unieruchomienie kamery/aparatu na desce?).

Sprzęt ma służyć tylko do tych celów. Do obróbki: Final Cut na iMacu.

Analogicznie potrzebuje do niego mikrofonu kolnierzykowego w miare dobrej jakosci (jak na przykladzie wyzej).

Doradzicie?
Z góry dzięki za łagodne traktowanie nowicjusza.

czwartek, 17 listopada 2011, 01:49
Bywalec
Bywalec

Witaj,
Bardzo dobrej jakości zdjęcia zrobisz np. Sony HDR-CX690E. Jej pełną specyfikację można znaleźć pod adresem:
http://www.sony.pl/product/cam-high-definition-on-memory-stick/hdr-cx690e#pageType=TechnicalSpecs

Największą zaletą tej kamery będzie dla Ciebie szerokokątny obiektyw. Minimalna ogniskowa to odpowiednik 26,3mm - z taką wartością, bez potrzeby stosowania dodatkowej nakładki, kamera powinna "ogarnąć" wnętrze samochodu.
Co ważne, w HDR-CX690E masz też dużo ustawień ręcznych, dzięki którym można precyzyjnie dostosować jasność i ostrość obrazu. Myślę, że okaże się to nieocenione przy filmowaniu detali wyposażenia czy wyglądu samochodów.

Do mocowania kamery na samochodzie jest sporo różnych systemów. Najciekawsze wydają mi się uchwyty, które mocuje się do karoserii lub szyby na przyssawki.
Pozdrawiam.

czwartek, 17 listopada 2011, 10:31
Nowy
Nowy

Dzięki za info, wydaje się to być oszczędną opcją.
A co myślisz o Sony Nex vg10e? Czy to znacząco poprawi efekty, bo koszty są znacząco różne.

PS. A takie uchwyty z przyssawkami gdzie można dostać?

czwartek, 17 listopada 2011, 11:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kamera nex vg10e jest fajną kamerą ale dolicz do niej obiektywy to nie jest uniwersalny sprzęt i ma głębię ostrości czyli nastawiasz ostrość na jeden obiekt i on jest ostry, a reszta rozmazana teraz dokup jeszcze z 2 obiektywy i cena już nie jest taka atrakcyjna. Jeśli już z nexa do filmowania aut w ruchu to kamera nex vg20e ewentualnie canon XA10 lub tańszy model Legria HF G10

czwartek, 17 listopada 2011, 11:19
Nowy
Nowy

Bogdanst napisał(a):
Kamera nex vg10e jest fajną kamerą ale dolicz do niej obiektywy to nie jest uniwersalny sprzęt i ma głębię ostrości czyli nastawiasz ostrość na jeden obiekt i on jest ostry, a reszta rozmazana teraz dokup jeszcze z 2 obiektywy i cena już nie jest taka atrakcyjna. Jeśli już z nexa do filmowania aut w ruchu to kamera nex vg20e ewentualnie canon XA10 lub tańszy model Legria HF G10

o właśnie, takiej odpowiedzi oczekiwałem. Czyli biorąc pod uwagę fakt, że jednak ograniczam się do czystego filmu (takiego jak w załączonym wyżej przykładzie), i nie potrzebuję super efektów i głębi etc. to de facto VG10E byłaby wyrzuceniem pieniędzy w błoto, a Sony HDR-CX690E do tego celu jest całkowicie wystarczająca, dobrze rozumuję?

Nie wiem czy o to pytać na tym forum, ale gdzie znajdę jakiś sensowny mikrofon klapowy (na klipsie) bezprzewodowy, z jakimś niekolosalnym teleportem, który można by podłączyć do tego HDR-CX690E?

Przepraszam za amatorstwo swoich pytań, ale u mnie kamera wynikła z konkretnego zadania, a nie odwrotnie :)

Pozdrawiam

czwartek, 17 listopada 2011, 13:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona