Teraz jest wtorek, 16 października 2018, 15:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Kamera na koncerty-do 3500 (?) 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera na koncerty-do 3500 (?)
Witajcie. ja z prośbą o poradę. mam zamiar zakupić jakąś kamerkę HD, budżet mniej więcej do 3500 zł ,główny cel filmowania - koncerty. (nagrywane czasami z bardzo bliska , powiedzmy, ze reporterskie czyli sprzed barierek,blisko kolumn)
dotychczas posiadałem kamerkę z dyskiem HDD firmy Sony. niestety,ale dzwiek ktory nagrywała mozna uznać za bardzo słaby. albo słychać mocne buczenie, albo sprzęża dźwięk do tego stopnia, że nie słychać nic w danej sekundzie (np przy mocnym uderzeniu perkusji)
co ciekawe - kiedys posiadalem kamerkę Panasonic, na mini kasety,kupiona jakies 10 lat temu - z dzwiekiem radzila sobie doskonale w kazdych warunkach! nie umiem tego pojąć do dzisiejszego dnia,dlaczego stare kamery, nie mające pojęcia o HD dolby S. itp. radziły sobie znacznie lepiej z dźwiękiem aniżeli te najnowsze na dyski.
druga sprawa - w tej kamerze Sony z HDD często występuje tego typu sytuacja, ze podczas nagrywania koncertu wywala błąd "nie można uzyskać dostępu do dysku HDD" następnie przerywa nagrywanie i zaczyna się "buforowanie" w celu odzyskania pliku. - wyczytalem na googlach, ze podobno dzieje sie tak,gdy jest zamocny dźwięk i nie potrafi tego zapisać (podobno kamerki na karty pamięci radzą sobie z tym lepiej i tego typu błąd się nie pojawia)
więc prosiłbym o poradę, czy ktos z Was jest mi w stanie doradzić jakiego typu sprzęt poradziłby sobie z tymi sytuacjami? byc moze kamera z manualnymi ustawieniami mikrofonu dala by rade? znalazlem taki model,ktory ma wlasnie taką mozliwosc,czyli ustawienia mikrofonu:
CANON LEGRIA HF M31 - http://allegro.pl/kamera-canon-legria-h ... 57750.html

prosze,pomozcie,zaproponujcie jakąś kamerkę o podobnych parametrach albo lepszą? :) glownie chodzi wlasnie o nagrywanie "mocnego" dźwięku, bo blisko kolumn..

poniedziałek, 16 stycznia 2012, 17:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Kamera na koncerty-do 3500 (?)
Zoom H4n

poniedziałek, 16 stycznia 2012, 17:36
Nowy
Nowy

A od kiedy to urządzenie nagrywa obraz?

poniedziałek, 16 stycznia 2012, 17:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Aruminu napisał(a):
A od kiedy to urządzenie nagrywa obraz?

W tej kwocie jaką podałeś niczego ciekawego nie znajdziesz. Kamerę masz, napisałeś że zależy ci na dźwięku więc Zoom H4 lub nawet H2 zmiecie w jakości wszystkie kamery do 3,5k. Złotego półśrodka nie znajdziesz.

poniedziałek, 16 stycznia 2012, 19:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

za 3500 zeta kup co nastepuje:

kamera TOSHIBA Camileo P10
ZOOM H4N do dźwięku

Razem cos ok. 1700 zeta !
Zostaje Ci jeszcze kasa na statyw, lampy, baterie i na 6cio pak dla mnie za porade :wink:

poniedziałek, 16 stycznia 2012, 20:57
Bywalec
Bywalec

Aruminu, czy mógłbyś podać model tej kamery Sony z HDD? Myślę, że mógłbym poradzić zarówno w kwestii dźwięku jak i dysku. Pozdrawiam.

środa, 18 stycznia 2012, 12:58
Nowy
Nowy

Source napisał(a):
za 3500 zeta kup co nastepuje:

kamera TOSHIBA Camileo P10
ZOOM H4N do dźwięku

Dzieki za rade, ale jednak zmuszony jestem kupić tylko kamerkę, która chociaż dobrze nagrywa dźwięk.. nie koniecznie wspaniale ;)

oneGabryś napisał(a):
Aruminu, czy mógłbyś podać model tej kamery Sony z HDD? Myślę, że mógłbym poradzić zarówno w kwestii dźwięku jak i dysku. Pozdrawiam.

to Sony DCR-SR57

środa, 18 stycznia 2012, 19:51
Bywalec
Bywalec

Aruminu napisał(a):
to Sony DCR-SR57

Proponuję zmienić ustawienie mikrofonu:
OPTION (ikonka z trzema poziomymi kreskami i plusem w kółku) -> [ikona z teczką] -> [POZ.ODN.MIK.] -> NISKI -> OK

W tym trybie kamera rejestruje dźwięk na stałym poziomie. Jeśli będzie w rozsądnej odległości od głośników, powinna nagrać wierny dźwięk bez przesterów.

Kwestia komunikatów związanych z funkcjonowaniem twardego dysku jest złożona. Najogólniej rzecz biorąc, poprawę może przynieść wykonanie dwóch czynności:

1) Dokładne wyczyszczenie twardego dysku poprzez funkcję:
HOME (ikona z domem) -> ZARZĄDZAJ NOŚNIKIEM (ikona z kartą pamięci i talerzem dysku) -> [FORMAT.NOŚNIKA] -> HDD -> OPRÓŻNIJ
Następnie - dla formalności - można jeszcze wykonać format dysku.

2) Wyłączenie czujnika upadku poprzez funkcję:
HOME -> USTAWIENIA (ikona z teczką) -> [UST.OGÓLNE] -> [CZUJ.UPADKU] -> WYŁĄCZ

Pozdrawiam.

niedziela, 22 stycznia 2012, 18:24
Nowy
Nowy

opcje niskiego poziomu mik probowalem,niewiele dalo..ale o dysku nie pomyslalem.
popróbuję - dzięki wielkie!

wtorek, 24 stycznia 2012, 22:04
Bywalec
Bywalec

Wydaje mi się, że podczas filmowania koncertów niezwykle istotna jest solidna stabilizacja obrazu oraz dobry mikrofon. W moim przypadku sprawdza się kamera z projektorem PJ580VE. Cena przystępna, a efekt naprawdę dobry. Co prawda mam ją od miesiąca, ale już zdążyliśmy się zaprzyjaźnić.

kolejne wpisy z linkami do sklepu spowodują usunięcie użytkownika.
Moderator

poniedziałek, 21 maja 2012, 13:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]